Z Prahy do Berlína bude opět rychlejší vlak, D8 už autobusům nepomůže

Vlak EuroCity Praha - Berlín - Hamburk nasazují České dráhy jedny ze svých nejlepších vozů. Foto: České dráhyVlak EuroCity Praha - Berlín - Hamburk nasazují České dráhy jedny ze svých nejlepších vozů. Foto: České dráhy

S nástupem nového jízdního řádu v prosinci bude opět rychlejší spojení Prahy a Berlína vlakem.  Spojení vlakem od prosince zrychlí

S nástupem nového jízdního řádu v prosinci bude opět rychlejší spojení Prahy a Berlína vlakem.  Spojení vlakem od prosince zrychlí o devět minut a bude tak o dvě minuty rychlejší, než autobus.

Vyplývá to z jízdního řádu, který je už k dispozici na stránkách německých drah Deutsche Bahn. Podle něj budou vlaky z Prahy na nádraží Südkreuz v Berlíně jezdit nově 4 hodiny a 13 minut. Některým autobusům, které cestou nestaví například v Drážďanech, cesta trvá 4 hodiny a 15 minut.

Autobusy začaly dobou jízdy poprvé porážet vlaky loni na konci roku poté, co se otevřel poslední úsek dálnice D8. Zatímco na silnici už autobusy nečeká žádné zásadní urychlení spojení, na železnici se dokončila další část modernizace trati z Drážďan do Berlína.

Až dosud trvá vlakům z Drážďan do Berlína Südkreuz 1 hodinu a 55 minut, od prosince se cesta zkrátí na 1 hodinu a 39 minut. Vlaky by mohly být ještě rychlejší, nově ale budou zastavovat i na drážďanském nádraží Neustadt. Jízdní řád i nadále počítá s patnáctiminutovou pauzou v Drážďanech na hlavním nádraží.

Autobus bude nadále vyhrávat na trase Praha – Drážďany, kterou podle jízdních řádů zvládají autobusoví dopravci za hodinu a 55 minut. Vlak pojede 2 hodiny a 15 minut. Vlak je na této trase znevýhodněný především tím, že jede o 50 kilometrů déle údolím Vltavy a Labe.

 

Tagy České dráhy DB Praha - Berlín
5 komentářů