Dopravci Železnice

Z Prahy odjel první evakuační vlak na Ukrajinu

Speciální evakuační vlak z Prahy na polsko-ukrajinské hranice. Foto: Václav Rubeš / České dráhy
Speciální evakuační vlak z Prahy na polsko-ukrajinské hranice. Foto: Václav Rubeš / České dráhy

Ukrajinská ambasáda se rozhodla vypravit speciální evakuační vlaky pro své občany. První souprava odjela dnes ve 14.14 z Prahy.

Jde o čtrnáctivozovou soupravu, která pojede na polsko-ukrajinské hranice do Přemyšle. Kapacita vlaku je zhruba devět set míst, do vlaku jde nastoupit pouze na základě předchozího potvrzení velvyslanectvím. Informace o speciálním vlaku zveřejnila ukrajinská ambasáda v Česku na svých stránkách.

Speciální přeprava dostala výjimku ministerstva dopravy z dočasného zákazu mezinárodní drážní osobní dopravy. Podle povolení na stránkách ministerstva pojede vlak přes hraniční přechod Petrovice u Karviné/Zebrzydowice. Na české straně dopravu zajišťují České dráhy, na polské PKP Intercity.

Další vlak by měl vyjet 21. března. Ukrajinská ambasáda na svých stránkách uvedla, že vypraví tolik vlaků, kolik bude potřeba.

🇺🇦 До побачення! Na nástupišti tak zvláštně ticho a snad i trochu smutno, pro spoustu z nich se Česko stalo druhým…

Gepostet von Jan Beránek / ČT am Donnerstag, 19. März 2020

Jízdní řád vlaku pro cestu z Prahy:

Praha hl.n. 14:14 110/91
Praha-Libeň 14:20 140/153/111
Praha-Běchovice 14:25
Úvaly 14:31
Český Brod 14:37
Poříčany 14:40
Pečky 14:45
Velim 14:49
Kolín 14:54 3 14:57 Nást
Kolín seř.n. 14:59
Záboří nad Labem +15:05 6 15:11 DD za 117
Řečany nad Labem 15:18
Přelouč 15:22
Přelouč nákl. n. 15:23
Pardubice hl.n. 15:31 3 15:34 Nást
Kostěnice 15:41
Moravany 15:43
Uhersko +15:46 3 15:49 DD za 371
Zámrsk 15:54
Choceň 15:58
Brandýs n.O.předj.k. 16:01
Ústí nad Orlicí +16:09 4 16:13 DD za 1011
Dlouhá Třebová 16:18
Odb Parník 16:19
Česká Třebová +16:22 2 16:24 DD
Třebovice v Čechách 16:29
Rudoltice v Čechách 16:33
Krasíkov předj.k. 16:38
Hoštejn předj.k. 16:44
Zábřeh na Moravě 16:49
Lukavice na Moravě 16:53
Mohelnice 16:56
Moravičany 16:57
Červenka 17:02
Štěpánov 17:08
Olomouc přednádraží 17:12
Olomouc hl.n. 17:14 3 17:17 Nást
Grygov 17:22
Brodek u Přerova 17:25
Výh Dluhonice 17:29 130/124/103
Prosenice 17:37 140/141/98 3223 čeká
Lipník nad Bečvou 17:41
Drahotuše 17:45
Hranice na Moravě 17:48
Polom 17:55
Suchdol nad Odrou 18:02
Studénka 18:08
Jistebník 18:12
Výh Polanka n.Odrou 18:15
Ostrava-Svinov 18:17 5 18:22 Nást
Ostrava hl.n. 18:28
Bohumín přednádraží 18:35
Bohumín os.n. 18:36 35

 

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Elb
Host
Elb

Proč ten vlak jede tak pomalu a tak dlouho?

Vbb
Host
Vbb

Protože často čeká na předjetí rychlejšími vlaky. Přece jen se 14 vozy a 163 v čele to 160 km/h asi nepojede, že?

Elb
Host
Elb

163 opravdu 160 km/h jet nemůže, Vectron nebo 380 by to ale na tu rychlost zvládla úplně v pohodě, vlak by tak byl na našem území možná i o dvě hodiny rychlejší…

já
Host

A co vagony??? Mohou být jen na určitou rychlost schválené???

Elb
Host
Elb

Všechny vagony na 200 km/h… Všechny tyhle moderní vagony jsou na 200.

Vbb
Host
Vbb

Kdyby OBJENAVATEL (protože ČD si ten vlak nevymyslely) byl ochotný zaplatit za rychlejší přepravu, tak by mu ČD klidně přistavily Vectrona.

Petr
Host
Petr

Skoro stejné jak v roce 1989, kdy byly posláni domů ještě pod hlavičkou SSSR.

Pražák
Host
Pražák

S tím rozdílem, že tehdy tu byli primárně etničtí Rusové, pro ně to byl něco jako ráj. Tak si to hlídali. Ti se bohužel zpět do Severní Asie nechystají. A další rozdíl je, že tenkrát tu jezdili s tanky a my je museli živit, dnes tu jezdí „u pásu“ nebo s lopatou a z daní, které odvedou pomáhají živit naše odborově organizované režijkaře, aby ti si mohli dodávat sebevědomí tím, že po nich plivou. Měli byste se stydět soudruzi.

Petr
Host
Petr

Naopak majoritní skupinou okupačních vojsk u nás byli Ukrajinci (což není překvapivé, když člověk který je sem v r. 1968 natahal – Brežněv byl rodák z Ukrajiny)
Vzhledem k tomu že UKáčka pracují za minimální mzdu, jejich daňový přínos je minimální, pokud vezmeme ohled i na zvýšené výdaje na řešení jejich kriminality a léčení, je pro stát naopak jejich bilance záporná a nepřímo je tak naopak dotujeme my co máme příjmy a odvody vyšší.

Ketchup1970
Host
Ketchup1970

Tak teď bude vidět ten přínos jejich odjezdu. Sestřičky budou víc makat protože Ukrajinky uz nebudou zabírat českým holkám místo a kazit jim nízkou mzdou hodnocení , taky konečně bude deset tisíc nezaměstnanych šikovných českých zedníků mít práci , kterou jim Ukrajinci brali. Postaví se víc bytů, ano bude líp! Člověk , který použije slovo „úkáčka“ ( mimochodem UK je Spojené Království United Kingdom ) je deklasifikován od začátku ….

Mišin
Host
Mišin

To Petr + Ketchup1970 – jeden blábol větší než druhej – vy jste se hledali, až jste se našli…

Pražák
Host
Pražák

Spíše bych řekl, že jste nepochopil Ketchupovu ironií.

Rtep
Host
Rtep

Nevím, jak jste přišel na ten blábol o práci za minimální mzdu. Třeba u nás ve fabrice je platí agentura o dost víc, než firma platí kmenovým zaměstnancům. A nikdo s tím problém nemá, pracují, tak si vydělají.

Pražák
Host
Pražák

Brežněv byl etnický Rus. Část vojsk pocházela z Zakarptského okruhu, ale to neznamená, že šlo o etnické Ukrajince, naopak, RA měla takový zvyk posílat brance co nejdál od domova. Ale šlo také o vojáky Západní skupiny z NDR a Severní z Polska, etničtí Rusové všude převažovali. Za min. mzdu už dávno nepracují. Jejich bilance co se zdravotní daně týče je naopak kladná.

Japak
Host
Japak

Toho etnickýho Rusa jsi nastudoval kde?

Pražák
Host
Pražák

Stačí trochu zagooglit, jeho předci přišli na Ukrajinu z Ruska (tuším, že to byl dědeček a snad byl kupcem), Brežněv ukrajinsky nemluvil, doma mluvili jen rusky. On sám se považoval za Rusa.
Takže ano, narodil se na Ukrajině v ruské rodině. Stejně tak se v Čechách, v německé rodině narodil jistý Konrad Henlain.
A ještě upřesním, že v civilizovaných zemích se národnost odvozuje (pokud vůbec je něco takového potřeba) od mateřské řeči a kultury.

PetrPetr
Host
PetrPetr

Za minimální mzdu nepracují. Zapoměl jste ale na další problém s Ukrajinci – musí někde bydlet a zvyšují tak ceny nájmů a potažmo i ceny nemovitostí.

Richard Fiala
Host
Richard Fiala

Co je to za vola? Nepatří mezi ty kteří na práci Ukrajinců parazitují resp. přímo zbohatli?

...
Host
...

Dřou fest, klucí z východu,
dřou fest, od slunka východu,
dřou fest, padaj z lešení,
dřou fest, je tu drahý léčení…

xyz
Host
xyz

Teď je to přesně naopak než v té písničce, ve které se zpívá:

Z Kyjeva vlakem na západ
z Kyjeva odjet je nápad
z Kyjeva někam za prací
z Kyjeva, zpět se nikdo nevrací.

Jan1203
Host
Jan1203

Pro odlehčení: Podle grappu je u Dluhonic s náskokem 35 minut:)

Martin
Host
Martin

A pak že dráhy mívají zpoždění 😀

JaJeČ
Host
JaJeČ

Ono celkově je po zastavení mezinárodky na Grappu nějak zeleno…

Ten_z_Bíliny
Host
Ten_z_Bíliny

Je opravdu škoda, že nemáme dost silných a rychlých mašin, že 160kové vagóny táhl pomalý a slabý Pershing.

Dalibor
Host
Dalibor

myslím že si s nima hravě poradí. Na této trati není nikde úsek, kde by byl výkonově nedostatečný. Loni prošla rekonstrukcí. Co se maximálky týče, není potřeba. stejne to bude docela rychlý, protože nijak často nezastavuje.

Vbb
Host
Vbb

nijak často nezastavuje.
???
Zastavuje 8x, třeba v Záboří či Uhersku. Vám se konec příspěvku nezobrazil? Nebo tomu nerozumíte?

Dominik
Host
Dominik

Jenže to je zastavení z dopravních důvodu, takže k takovému zastavení ani dojít nemusí.

Dalibor
Host
Dalibor

zastevení z důvodu „nastoupil/vystoupil“ nemyslím zastavení u každýho klacku.

Autrans
Host
Autrans

Volných mašin na 160 teď bude dost. Spíš jaksi nevidím logický ani ekonomický důvod, proč se čtrnácti vozy evakuáku uhánět víc než 120…

Dalibor
Host
Dalibor

ono taky na této trase není úseků na 160 zast tak moc.

Vbb
Host
Vbb

Další perla. Víte, kudy ten vlak jede?

dada
Host
dada

jj vím.

Vbb
Host
Vbb

Tak když tam těch úseků na 160 není „zas tak moc“, tak co kdybyste je vypsal? 😉

Mesicek
Host
Mesicek

Koronavirus jede na Ukrajinu

Mirvald
Host
Mirvald

Ten vlak bude stavět i v Hoštejně?

Kubrt
Host
Kubrt

Ne, to je jen čas odjezdu, je to zkopírovaný sešiťák.

Mirvald
Host
Mirvald

Děkuji. Myslel jsem, že tam nastoupí lidé z pily.

Roman Svačina
Host
Roman Svačina

Mirvald: na pile v Hoštejně Ukrajinci dál makají. Akorát už nechlastaji před Jednotou 😂

Mirvald
Host
Mirvald

tak to je velice dobré.

Vbb
Host
Vbb

MIRVALD JE TROLL. Veškeré jeho otázky jsou jen trollení a je třeba je ignorovat. Na zastavování v Hoštejně se ptal i v předchozím příspěvku, kde ještě SJŘ uveden nebyl.

xyz
Host
xyz

Tím pádem se ale letos u nás zřejmě zastaví nemalé množství staveb (ostatně, první „vlaštovky“ viz nedávný článek zde) jak na bytové/domovní výstavbě, tak i na stavbách infrastrukturních.

Protože nebude personálně „kde brát“.

(nehodnotím – konstatuji)

PetrPetr
Host
PetrPetr

Ukrajinci ze staveb zatím většinou neodjíždějí, ale jiná situace je u těch, kteří dělají v restauracích, hotelech a automobilovém průmyslu.

Moza14
Host
Moza14

Toho bych se nebál. Vzhledem k očekávanému masovému propouštění si myslím, že budou časem tací, kteří budou vděční za jakoukoliv práci…

Pravdepodobnost
Host
Pravdepodobnost

No ze budou vdecni zcela jiste souhlasim. Pouze si nejsem jist ze vdek z nekoho udelala dobryho zednika.

To komunisti v padesatych taky ve velkym nahnali do delnickych pozic lidi co to nikdy nedelali. Tak zase je fakt ze kdyz se to bude za par let stavet znovu tak to neznamena ze se stavby zastavi:-)).

jozka
Host
jozka

A ted sledujte ten cvrkot, jak se to rozjede na Ukrajine…

thegrid
Host
thegrid

Alespoň že tak, ta bezmoc Ukrajinců zastavených na vnitřních českých hranicích bylo docela děsivá.

Rossec
Host
Rossec

Dobrá pomoc pro všechny, a měl by se některý vypravit i do Čopu, pokud Slováci povolí.

Papoušek 477.0
Host
Papoušek 477.0

A těch aut , maršutek a autobusů co v ČR po nich zůstane. Asi jako v r. 89 po východních němcích, co utíkali přes západoněmeckou ambasádu.

-TR-
Host
-TR-

To se bude řešit až potom, lidské životy jsou důležitější než majetek.

Pravdepodobnost
Host
Pravdepodobnost

Majetez zajistuje lidske zivoty. Pokud bychom meli dostatek majetku ve zdravotnictvi tak by zadna karantena nemusela byt.

Papoušek 477.0
Host
Papoušek 477.0
Petr-666
Host
Petr-666

Občanů Ukrajiny je tu za dočasnou prací (legálně i nelegálně) zhruba stovka tisíc – protože teď o práci hromadně přicházejí a tím ztrácí i prostředky na další úhradu ubytování a jídla, budeme těchto vlaků potřebovat ještě hodně

Dushan
Host
Dushan

Zjevně lze nalézt i pár pozitivních dopadů virové pandémie a tento je jedním z nich;)

Šalinář
Host
Šalinář

Samozřejmě je pozitivní, že po odsunu nikdo neuklidí na záchodech, nezaplátuje silnice, nebo prostě neudělá podobně neatraktivní činnosti, kvůli kterým by se naši ani nezvedli z postele.

Dushan
Host
Dushan

Mnoha lidem, uvolněným ze zbytných činností, přijdou uvolněná místa po ukrajincích vhod, buďte bez obav;)

sledovatel webu
Host
sledovatel webu

Můžete jít vzorem a přihlásit se jako první !!!

Pravdepodobnost
Host
Pravdepodobnost

A budete delat i za tu jejich mzdu. Nebo mate zajisteny duchod ci jine statni pravidelne platby?

Kubrt
Host
Kubrt

A na těch stavbách, supermarketech, úklidech, fabrikách bude dělat kdo?

Dushan
Host
Dushan

Trh práce se zcela promění, mnoho zbytných oborů zanikne, takže uvolněných pracovních zdrojů na uvedené potřebné činnosti vznikne dost.

Y.K.
Host
Y.K.

Lidi co mluví takhle bývají nejvíce překvapení, když sami skončí bez práce a někdo jim nabídne vytírání podlahy za minimální mzdu.

666
Host
666

Mnohé pozice jde nahradit automatizací. V ČR v tom bohužel brání nízká minimální mzda. Lidska síla je v ČR levnější než automatizace.

Renata Klánová
Host
Renata Klánová

No to nevím, kdo se postará o dobytek, oni také hodně pracují v zemědělství. A tam se našinec nepohrne, to je pod úroveň.

666
Host
666

Zkusila jste nabídnout odpovídající mzdu?

Kubrt
Host
Kubrt

To by šlo, až budou lidi ochotni platit za potraviny odpovídající cenu.

666
Host
666

V Německu jsou potraviny často levnější a minimální mzda je cca 1600 €.

roman
Host
roman

Napište aspoň jeden zbytný obor který zanikne ?

Pečlivý pozorovatel
Host
Pečlivý pozorovatel

O jednom zbytnění oboru bych věděl co takhle parlament 😀 ale tam Ukrajinci nejsou.

Pravdepodobnost
Host
Pravdepodobnost

Parlament predne neni zbytny. A i kdyby jste ho zrusil tak zamestnava vetsinou (skoro)duchodce.

Richard Fiala
Host
Richard Fiala

Zbytný ba škodlivý je spíš senát.

Hojakar
Host
Hojakar

Začnou se konecne nasazovat moderní technologie,investice do robotizace apod. A další věc že se konečně začnou poradne zvedat mzdy..

Autrans
Host
Autrans

Ad Dushan: A toto je zase jeden z nejzoufalejších komentářů, co jsem tu kdy četl…

Rossec
Host
Rossec

Přesně, agentury a různí mafiáni pro které byli dosud snadným zdrojem zisku se o ně nepostarají.

...
Host
...

To přidejte.

Mirek
Host
Mirek

Tentokráte bez techniky……😉