Doprava ve městě Parkování

Z Brna vymizela další parkovací místa zdarma, zóny přibyly na severu

Placené parkoviště v Brně v Polní ulici. Foto: Brněnské komunikace

Řidiči v Brně se musejí od dnešního dne smířit s tím, že zaparkování jejich auta v centru města zdarma bude takřka nemožné. Brno od dnešního dne rozšířilo systém zón placeného stání o další místa, především v severní části centra. Jde o celkem 27 ulic včetně například Třídy Kapitána Jaroše, Údolní ulice nebo ulice Milady Horákové.

Rezidenti budou mít nakonec parkování půl roku zdarma. Těm, co už zaplatili za vydání povolení, město vrátí peníze. Změnu ceníku schválili brněnští radní minulý týden. Návštěvníci budou mít nově 1 hodinu zdarma, další hodinu za 10 korun, další pak za 20 korun.

Ti, kteří si kartu již stačili vyřídit, dostanou své peníze zpět. Za parkovací kartu pro druhé auto rezidenti zaplatí patnáct tisíc korun.

Nové zóny placeného stání v Brně byly ožehavým tématem voleb. Nová koalice chce v systému udělat změny. Jeho rozšiřování mimo centrum by se mělo zpomalit, nové vedení radnice chce navíc být vstřícnější k návštěvníkům města a například jim umožnit v neděli parkování zdarma v centru.

Mapa zón placeného stání v Brně. Foto: www.parkovanibrne.cz
Mapa zón placeného stání v Brně. Foto: www.parkovanibrne.cz

Rozšíření týká těchto oblastí:

1-02 – oblast vymezená ulicemi Lidická, Pionýrská, Drobného a Milady Horákové.

1-14 – oblast vymezená ulicemi Kounicova, Kotlářská, Lidickou třídou a Moravským náměstím.

1-13 – oblast vymezená Údolní ulicí, Úvozem, Kotlářskou a Kounicovou ulicí, Žerotínovým náměstím a Marešovou ulicí.

Více informací o parkování v Brně jsou na stránkách https://www.parkovanivbrne.cz/

8 komentářů

Klikni pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.

 • Nadpis bych trochu upřesnil – nejen že vymizela parkovací místa zdarma (i když zpoplatňoval parkování všude je prostě nesmysl, když neexistují varianty zejména pro pracující a dojíždějící). Spíš vymizelo spoustu míst úplně a to je problém. A ne, rozhodně se nejedná o místa, kde by se nesmělo nebo nemohlo parkovat. Jen mi to přijde, že každou ulici si načrtnul někdo jiný – někde je to relativně rozumně a že jsou vyznačeny zákazy i čárami v hranách křižovatek atd. je dobře. Ale jinde se ruší i místa v parkovacích zálivech nebo na oficiálních parkovištích, která sloužila roky a roky. V Brně jen v těchto oblastech chybí stovky možná tisíce míst a přesto se bezdůvodně ruší. Holt pomník Zelených fanatiků z radnice, ještě že jsou už prakticky pryč.

 • „nové vedení radnice chce navíc být vstřícnější k návštěvníkům města a například jim umožnit v neděli parkování zdarma v centru.“
  Co je to za nesmysl? v zóně 1-01 (od září 2018) i nově přidaných 1-02, 1-13, 1-14 je od začátku zavedení „modrých zón“ návštěvnické parkování zdarma od Soboty 0:00 do Neděle 23:59, takže celý víkend!!

  • To je standardní výbava každého politika, že vás dokáže ochránit před něčím, co neexistuje, nebo naopak vám dát něco, co už dávno máte 😀

  • Jestli tím nemyslí umožnění vjezdu do nenávštěvnických ulic, kam se do 1. 9. normálně mohlo, teď už ne.
   Nicméně zrovna neděle opravdu poblém v centru není, spíš by měli upravit ceník na víkendy v Domini, tam se platí i o víkendech…

   • Jo to je možné, taky mě to napadlo… Ale nepřijde mi to jako nějaká výhra, však od divadla nebo z Moraváku je to kousíček. Jinak dříve se za divadlem a jinde kolem platilo i v sobotu dopoledne, teď je víkend celý zadarmo a v pracovní dny je parkování levnější než předtím (zóna 1-01 samozřejmě)

Newsletter

Partneři


Výběr editora