Youtuberský vlak. České dráhy zveřejnily cenu i trasu, lístky prodávají ve vlnách

ČD railjet ve stanici Wien Hbf, zdroj: České dráhyČD railjet ve stanici Wien Hbf, zdroj: České dráhy

České dráhy dnes spustili prodej jízdenek do svého prvního youtuberského vlaku. Prvních sto míst rychle zmizelo, další půjdou do prodeje

České dráhy dnes spustili prodej jízdenek do svého prvního youtuberského vlaku. Prvních sto míst rychle zmizelo, další půjdou do prodeje v příštích dnech.

České dráhy zveřejnily dnes i jeho trasu: 25.11. se jednotka railjet vypraví po delší době opět na jih, pojede do Českých Budějovic přes Tábor a zpět.

Jízda je určená pro děti a mládež, která se věnuje dnes populárnímu vytváření videí. Výchozí a cílovou stanicí bude stanice Praha-Holešovice, kde bude probíhat i odbavení do vlaku. Vlak nikde nezastaví.

Na palubě vlaku bude probíhat program s 10 známými a populárními českými youtubery. Vlak je s povinnou rezervací, počet míst je limitovaný kapacitou soupravy. Právě přes ně České dráhy oznamují, že se dává do prodeje další část lístků. Na palubě mají jet youtubeři Stejk, Vaďák, Vidrail, PJAY, DomiNovak, Luboš je celkem fajn, Herdyn, Wedry a Veronika Spurná.

Jeden lístek vyjde na 690 Kč, v ceně je občerstvení. První třída a byznys třída v railjetu budou sloužit jako zázemí pro youtubery, pořadatele, zdravotníka , ve čtyřech bude program s youtubery. Poslední s dětským kinen je pro odpočinek, podepisování a focení s youtubery. Účastnit se mohou děti od šesti let. Dráhy nakonec přehodnotily své původní plány a povolí ve vlaku i přepravu rodičů. Jiní dospělí na palubu nemohou

Podle mluvčího Radka Joklíka je „Youtuberský vlak“ další z řady aktivit národního dopravce, který ke komunikaci s mladou generací využívá moderních komunikačních kanálů, jako jsou Facebook, Twitter nebo vlastní mobilní aplikaci Můj vlak.

České dráhy jsou také spolupořadatelem konference „Práce podle Ypsilon“, která se uskuteční příští týden v pražských Holešovicích a jejímž cílem je hledání cest, jak oslovit mladou generaci a získat ji jako posilu do týmu národního železničního dopravce.

 

Tagy railjet youtuberský vlak
1 komentář