Wizz Air zavírá pražskou bázi, nechá jen tři linky

Airbus A320 v nátěru společnosti Wizz Air. Foto: Wizz AirAirbus A320 v nátěru společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air

Nízkonákladový letecký dopravce Wizz Air zavře v polovině června svojí základnu na Letišti Václava Havla v Praze a výrazně omezí

Nízkonákladový letecký dopravce Wizz Air zavře v polovině června svojí základnu na Letišti Václava Havla v Praze a výrazně omezí počet provozovaných spojů. Z dnešních devíti linek z Prahy zůstanou v provozu pouze tři spoje: na londýnský Luton, do italského Bari a gruzínského Kutaisi. Zmizí tak například lety Wizz Airu do Neapole, Keflavíku nebo Tel Avivu.

„Po důkladném zvážení jsme se rozhodli upravit český letový plán a přesunout kapacitu na jiné linky Wizz Air s vyšší poptávkou,“ uvedl v tiskovém prohlášení obchodní ředitel George Michalopoulos. Pražským zaměstnancům firma nabídne práci na jiných letištích, kde má báze. O své rezervace na „pražské“ lety přišli i zákazníci. Firma jim podle prohlášení nabídne náhradní lety nebo kompenzaci 120 procent původní ceny letenky.

Wizz Air míval v Praze bázované dva stroje, dnes je to jedno letadlo. Postup Wizz Airu je v protikladu s kroky dalšího low-costu Ryanairu, který v Praze naopak expanduje. V říjnu 2016 zde otevřel bázi se dvěma letadly. Praha je základnou ještě pro České aerolinie a Travel Service. Wizz Air přišel do Prahy začátkem roku 2009. Využil mimo jiné pádu SkyEurope.

Celkově firma roste a rozšiřuje svou působnost. Její letadla loni přepravila přes 28 milionů cestujících, meziročně o 24 procent více. České republiky se to ale netýká. Za rok 2016 firma hlásila na letech z/do České republiky 476 tisíc pasažérů, loni to bylo 462 tisíc.

Flotila Wizz Airu čítá 88 letounů. Firma sídlí na 27 letištích v 15 zemích, nejnovější báze má v Londýně (Luton) a bulharské Varně. Společnost rovněž oznámila umístění letadel ve Vídni. Základnu v rakouské metropoli otevře v červnu. Expanduje například i v Katovicích, naopak po více než sedmi letech ukončila provoz v Brně.

Tagy Wizz Air
7 komentářů