LOT 3a leaderboard

Wizz Air začal prodávat „anonymní“ letenky. Pro ty, co neví, s kým poletí

Airbus A320, foto: Wizz AirAirbus A320, foto: Wizz Air

Letecká společnost Wizz Air objevila další způsob, jak získat od cestujících dodatečné peníze a oslovit možná i další zákazníky. Nově

Letecká společnost Wizz Air objevila další způsob, jak získat od cestujících dodatečné peníze a oslovit možná i další zákazníky. Nově začne zákazníkům nabízet koupi letenky, aniž by v době nákupu museli vědět jména cestujících. Služba se může hodit těm, kteří nevědí, s kým nakonec poletí nebo například organizátorům menších skupin.

Zatímco řada letenkářů ještě pamatuje doby, kdy při rezervaci letenky stačilo vyplnit iniciály a jméno šlo kdykoliv změnit, teď se většina letenek kupuje rovnou na konkrétního cestujícího. Výjimkou bývají jen skupinové rezervace. Jinak je změna jména za tučný poplatek, který je často vyšší, než samotná letenka. Například u Wizz Airu jde o poplatek 1215 Kč za jeden úsek.

Nově ale firma zavádí službu s názvem Flexibilní cestující,  díky které lze letenky rezervovat bez uvedení všech jmen cestujících. „Inovativní služba je zvlášť určena těm zákazníkům, kteří by si rádi rezervovali svůj let v dostatečném předstihu za nízkou cenu, ale nejsou si jisti, kdo s nimi pojede,“ uvedl firma v tiskové zprávě.

Při nákupu stačí uvést jen jedno jméno a na něj pak rezervovat až dalších devět míst. Jména stačí doplnit až při online odbavení před odletem. Taková možnost stojí 270 za každého cestujícího a let.

Jenže i tady je potřeba počítat, zda se služba vyplatí. Wizz Air, podobně jako Ryanair, nedává „množstevní slevu“ při nákupu více letenek najednou, naopak je zdražuje. Například pokud hledáte letenku do Londýna na 12. února pro jednoho, systém hlásí cenu 1599 Kč, pro 8 lidí ale už 1899 za každého. Naopak easyJet většinou cenu letenky zlevňuje při nákupu více míst najednou.

Nová služba může být výhodná i pro služební cesty, kdy firma ví, že někdo musí v daném termínu letět do zahraničí, ale neví ještě kdo. Letové řády Wizz Air ale zatím na firemní klientelu příliš nemíří.

Už dříve Wizz Air představil službu Fare Lock, která umožňuje cestujícím rezervovat letenku za daný tarif až 48 hodin do zaplacení. Stojí 80 korun za každý let a cestujícího. Pokud klient nakonec letenku nekoupí, neúčtuje se.

Tagy Wizz Air
Žádné komentáře