Letecké společnosti Letectví

Wizz Air posiluje za českými hranicemi spojení s Ukrajinou

Airbus A321 společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air
Airbus A321 společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air

Letecká společnosti Wizz Air ze tří letišť v blízkosti českých hranic posílí spojení s Ukrajinou. Firma začne od listopadu nabízet přímé lety do ukrajinské Oděsy z Bratislavy, Katovic a Vratislavi.

Jde o součást velké expanze Wizz Airu z černomořského přístavního města: od listopadu zde firma spustí celkem šest nových linek, kromě již výše zmíněných otevře spojení s Berlínem, Budapeští a Gdaňskem. Na Ukrajině Wizz Air posílí ještě spojení ze Lvova, nově nabídne lety na kyperskou Larnaku. Tento týden začal provoz přímé linky z Krakova do Charkova.

Wizz Air se na ukrajinský trh soustředí čím dál více, po letech pouze z Kyjeva rozšířil svoji síť o další regiony. Aktuálně dopravce nabízí z Ukrajiny už 53 linek do 13 zemí. Za prvních sedm měsíců přepravil dopravce na linkách na Ukrajinu 1,3 milionu cestujících, téměř dvakrát tolik než za stejné období loni.

Letecké spojení s Ukrajinou v posledních měsících výrazně roste. Objeví se i nové linky z Česka. Ukrajinská společnost SkyUp oznámila minulý týden start linek z Pardubic do Kyjeva a z Prahy do Lvova a Charkova.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Rajče
Host
Rajče

Zrovna uvažuji nad příští rodinnou dovolenou u černého moře v Oděse příští rok. Měl jsem zatím vyhlédnutý spoj Rynair z Krakowa do Oděsy, ale Bratislava – Oděsa je ještě lepší. A možná do léta něco přidá Sky Up z Pardubic. Za mě super. Na Ukrajině je levně, lidé milí a pohostiní, země je krásná.

Aktivní železničář
Host
Aktivní železničář

Levně ne, jen levněji. Podražilo. Předevčírem jsem dal za maršrútku ze Lvova na hranici 58 UAH.

Jen tak
Host
Jen tak

sky up rozhodne z pardubic nic neprida.

spis ubere

avijan
Host
avijan

A jakpak se to má u Wizz Air na Ukrajině s dotacemi? Nebo do toho jde na vlastní náklady a možná rizika ekonomického neúspěchu?

Apex
Host
Apex

Tak vzhledem k tomu, ze Ukrajina není v EU, tak to může být jedno… a pokud si spočítali, že by se jim to vyplatilo a přilákají nové návštěvníky, tak je to jejich boj a Wizzu nic nehrozí. Ale vzhledem k tomu, kolik letadel má Wizz objednaných, tak se musí snažit hledat linky, na kterých by tyto stroje provozoval a na Ukrajině asi vidí potenciál, což je sice vzhledem ke zkušenosti, co udelali s Wizzair Ukrajina zvláštní, ale asi vědí, co dělají. Ale linky, které tam již dnes provozují, fungují docela dobře.

Panelák
Host
Panelák

Potenciál letecké dopravy s Ukrajinou samozřejmě je, jenom v Polsku pracuje legálně okolo 800 tis. Ukrajinců a odhadem dalšího půl miliónu načerno. Přitom jim pracovní trh hodlá otevřít příští rok i Německo, takže i relace do Berlína má logiku.

Petr
Host
Petr

Ukrajinci to mají tady od nás z Jižní Moravy za hodinku a půl do Blavy a je jich tu čím dál víc, takže to bude zlatý důl. Chtělo by to i z Brna párkrát týdně linku.

železničář v důchodu
Host
železničář v důchodu

Spíše je škoda, že nechtějí někam létat i z těch smolných Pardubic, aby to mělo nějaký význam i pro „českou“ část ČR …

Jen tak
Host
Jen tak

z pardubic na ukrajinu začíná lítat jiná společnost

Rajče
Host
Rajče

Z Pardubic od 20. října začne létat Sky Up do Kyjeva.

Aktivní železničář
Host
Aktivní železničář

V pondělí letadlo Wizz A 320 pro 180 cestujících z Blavy na Žuljany plné. Letušky – Ukrajinky.

Aktivní železničář
Host
Aktivní železničář

Od září se nebude létat s Wizz na Žuljany, ale na Borispil.

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll

Krátce