Wizz Air posiluje na Blízkém východě, začne létat ze Saúdské Arábie

Premiéra Wizz Airu v Abu Dhabi. Foto: Wizz AirPremiéra Wizz Airu v Abu Dhabi. Foto: Wizz Air

Nízkonákladový dopravce otevře tři linky z Dammánu, jedna povede do Vídně.

Nízkonákladová letecká společnost Wizz Air pokračuje ve své expanzi na Blízkém východě. Po spojení Emirátů s Evropou a vytvoření dceřiné společnosti v Abú Dhabí, odkud aerolinka denně vypraví na 10 letů, oznámil dopravce zahájení letů také ze Saúdské Arábie, konkrétně z města Dammán. Stalo se tak měsíc poté, co Wizz Air uzavřel Memorandum o porozumění se saudskoarabským ministerstvem investic. Jeden ze saúdských plánů je zvýšit do roku 2030 počet návštěvníků na 100 milionů.

Oznámení o zahájení letů ze Saúdské Arábie přichází jen chvíli po rozhodnutí státu podnítit letecké společnosti k otevření nových linek prostřednictvím vládního programu Air Connectivity Program.

Ze sedmého největšího města Saúdské Arábie se bude nově létat od konce září do Říma a Vídně, od listopadu do Abú Dhabí. Pro české turisty potenciálně atraktivní linka bude v provozu dvakrát týdně, a to vždy v pátek a pondělí. Letenky jsou již v prodeji na webu dopravce.

Protože Wizz Air současně neotevře v Saúdské Arábii svou bázi, budou lety obsluhovány letouny mateřské společnosti Wizz Air Hungary z Vídně a Říma, případně ze základny v Abú Dhabí.

Zatímco mezi Dammánem a Abú Dhabí bude aerolinka soupeřit s Etihadem, který linku obsluhuje dvakrát denně, spojení s Vídní a Římem jsou minimálně v posledním desetiletí úplnou novinkou. Vyhlídky na obsazenost tak nejsou i vzhledem k statistikám o cestujících mezi těmito městy zrovna optimistické, zvlášť, když na lety musí Wizz Air nasadit letadla z jiných základen.

Podobné linky však spadají mezi experimenty, kterými jsou dopravci jako Wizz Air a Ryanair proslulí. Bude také zajímavé sledovat, jestli se vláda nízkonákladového dopravce v rámci svého speciálního programu rozhodne podpořit i finančně.

Tagy Saúdská Arábie Wizz Air
3 komentáře