Letecké společnosti Letectví Letiště

Wizz Air pokračuje ve velké expanzi, otevírá sedmou základnu v Rumunsku

Airbus A321 společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air
Airbus A321 společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air

Maďarská nízkonákladová společnost Wizz Air sází čím dál více na svůj byznys v Rumunsku. Firma dnes oznámila, že od zimního letového řádu otevře novou základnu v rumunském městě Bacău, které leží na severovýchodě země v takzvané rumunské Moldávii.

Půjde o již sedmou základnu aerolinek v Rumunsku a celkem 31. základnu dopravce. Z města Bacău (IATA kód BCM) bude létat do celkem 12 různých destinací zejména v západoevropských zemích.

Wizz Air je už nyní největší aerolinkou v zemi. Podle šéfa Wizz Air Józsefa Váradiho nechce firma létat jen do hlavních měst, ale obsluhovat i menší regionální letiště. „Otevření nové základy a umístění dvou letadel podtrhuje náš zájem a závazek rumunskému trhu,“ řekl Váradi. Podle šéfky letiště v Bacău Oany Daniely Chelaru pro rozhodnutí Wizz Air přispěly kroky letiště za poslední roky, například  modernizace terminálu, řídící věže i dalšího zázemí.

Wizz Air během dvou měsíců oznámil otevření už pěti nových základen. Jde o Lvov, Larnaku, letiště Malpensa v Miláně a Tiranu.

Nové destinace  Wizz Air z Bacău

London Luton
Liverpool
Brussels Charleroi
Memmingen
Milan Bergamo
Venice Treviso
Rome Fiumicino
Bologna
Turin
Catania
Billund
Larnaca

 

12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Peeetr

Smazáno pro extrémní hloupost

Last edited 10 měsíců by Jan Sůra
Roman

Nelegální migrace z Afriky do Itálie je podle statistik v posledních letech výrazně menší nez v 2016-2017.
Nicméně v Itálii žije přibližně 1,2 miliónu Rumunů. Další tam dojíždějí za prací takže přímá spojení mezi Ita a Ro dávají smysl.
Nesmíte za vším vidět čerta

Y.K.

Spletl jste si web. Tady nejsou Parlamentí listy, kde vám budou přitakávat na takové kraviny.

beija

Kéž by se něco takového uskutečnilo v ČR. Byl by další důvod lidí nebýt vázáni na Smartwings.

Roman

No jak tak sleduji vývoj otevírání bází a nových linek WZZ tak báze v PRG asi není úplně na pořadu dne. Možná přidají nějaké nové destinace, ale základnu zde asi otevírat nehodlají

D.S.

A co třeba Pardubice nebo Brno? V Pardubicích byly jisté signály s linkami na Ukrajinu, Brno zase je relativně blízko Vídně, kde budou zavádět regulaci na cenu letenek.

Roman

U Brna se bojím že doplatí na nedořešenou dopravu do Vídně. V Pardubicích vidím tu šanci více ale obávám se že jakýkoliv llc tam bude jako první tlačit na dotace

beija

Pardubice by byly skvělé – kousek od PRG, zajímavé město.. Brno by také bylo fajn.

Pe.tr

Něco jako Budějovice ???

Kubrt

Dosti neuctivé srovnání, tedy pro Bacau.

MPE

No kéž by se Budějovice někdy v daleké budoucnosti aspoň vzdáleně přiblížily trafficu v BCM (což imho nehrozí ani náhodou)…ve 2018 půl milionu cestujících a stále roste.Navíc sídlo velkých leteckých opraven, kde si nechává letadla servisovat kdekdo, a letecká základna RoAF.

-TR-

Ne. Cestující budou především Rumuni pracující v jiných evropských zemích. Už nejsou tak chudí, aby si nemohli dovolit letenku.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast