egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

Wizz Air pokračuje v expanzi, začne létat i do Egypta

Airbus A320 společnosti Wizz Air. Foto: Pixabay.com
Airbus A320 společnosti Wizz Air. Foto: Pixabay.com

Letecká společnost Wizz Air oznámila vstup do další země. Od 17. září začne létat třikrát týdně z Milána do egyptské Alexandrie. Maďarská letecká společnost dnes novou linku do Egypta oznámila na Twitteru společně s novým spojením mezi Bukureští a Mallorkou.

Wizz Air patří mezi několik málo dopravců, kteří namísto útlumu linek naopak silně expandují. Wizz Air už letos oznámil vstup na celkem 15 nových letišť včetně nových linek z Prahy. Alexandria bude už 146. destinací v síti, Egypt je 45. zemí, kam Wizz Air létá.

Maďarský dopravce už na počátku pandemie uvedl, že má dostatečné zásoby na přežití nižší poptávky, současné krize se tak naopak snaží využít pro posílení své pozice na trhu. Firma však oznámila zpomalení růstu v dalších letech a menší odběr nových letounů. Expanze pokračuje na jiné kontinenty: na počátku měsíce spustil Wizz Air lety z Abú Dhabí.

V případě Česka Wizz Air zatím oznámil nové linky z Prahy do Varny a Tirany, plánuje i spojení do Larnaky na Kypru. Od září začne létat z Pardubic do Lvova a Kyjeva.

tagy
5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk

Alexandrie může být zajímavá destinace – do Káhiry je odtamtud relativně blízko, delta Nilu je oproti zbytku země tak trochu jiný Egypt, nicméně infrastuktura letovisek na egyptském pobřeží Středozemního moře hodně pokulhává za resorty u Rudého moře, i sezóna je zde kratší. Rekreovat se sem jezdí hlavně místní, a ti, jak známo, mají od Evropanů zcela odlišné představy např. o čistotě i o trávení volného času. Ale možná právě proto to tam pro někoho může být zajímavé dobrodružství.

Roman

Pokial ma pamäť neklame, Wizz už do Egypta lietal, niekedy okolo roku 2015. Vtedy lietali, alebo iba oznámili linku z Budapešti do Hurghady.

Jan

Tak na tohle se dost těším.

Jakub

Chybí ve výčtu i linka z/na Kypr…