egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

Wizz Air otevírá další základnu ve Velké Británii, nabídne linku do Košic

Airbus A320 v nátěru společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air
Airbus A320 v nátěru společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air

Letecká společnost Wizz Air oznámila otevření své druhé základny ve Velké Británii. Na letišti Doncaster Sheffield v hrabství Yorkshire umístí jeden Airbus A320 a otevře sedm nových linek.

Wizz Air na letiště ve středu Anglie létá už čtrnáct let, aktuálně nabízí deset spojů. Nově navýší počet tras celkem na sedmnáct.

Nové linky spojí Doncaster Sheffield s portugalským Farem, španělskými Alicante a Malagou, kyperskou Larnacou, polským Lublinem, rumunskou Šučavou a slovenskými Košicemi. Lety do nových destinací začnou na konci října, v případě Košic je spojení naplánováno dvakrát týdně v pátek a pondělí. Z Velké Británie letí spoj v 5:10, z Košic odlétá v 9:10. Wizz Air létá zatím z Košic do Londýna.

Podle Wizz Air zřízení základny přinese 36 nových pracovních míst přímo pro Wizz Air, dalších 110 vznikne nepřímo u dodavatelů. Wizz Air bude mít ve velké Británii už celkem jedenáct letadel, jeho hlavní bází je letiště Luton.

tagy
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jirka

Zloději nic víc,za zrušeny let byla podána redundance !!! Doteď mě nevrátily ani korunu !!!
A nabídka ?
My vám vrátíme 20% peněz ….
Ikdyz za zrušeny let bylo na výběr buď voucher nebo 100% redundance.

Uvidíme se u soudu.

Petr

Při pohledu na tu mapku se mi vybavil návrh na slogan pro Wizzair, co jsem kdysi někde četl: „We’ll get you there. In case there means a rural airport in Eastern Europe.“
(Nemá být myšleno jakkoliv ve zlém, současná expanze Wizzairu se mi vážně líbí a docela rád s nimi létám 🙂 ).

MPE

Kde jste vzali tu prapodivnou transkripci Šučava? To město se jmenuje Suceava, česky Sučava.

Martin

Mohli by začít létat i Prahu !

X 1

Co Praha ale takové Č. Budějovice. To bylo terno. 😉

Palecek.M

jasně Č.Budějovice – Plovdiv to by bylo TOP terno

Martin

Teď mi došlo, že pro mě by bylo nejlepší, kdyby létaly do Drážďan. V Sheffieldu máme příbuzné a do Drážďan na letiště to mám o půlku míň kiláků, než do Prahy.

beija

To nedává smysl – tyhle nové linky jsou pro Brity k moři a pro Rumuny, Poláky, asi částečně Ukrajince a Slováky, co pracují ještě pořád v Británii. A pár Britů se třeba pojede podívat na Katedrálu sv. Alžběty ( a do hor a dát si levné pivo), když to Wizzair náležitě zpropaguje. 😉

beija

U nás není tak velký trh a tolik Čechů v UK nepracuje, aby se jim vyplatila linka do Sheffieldu, z Drážďan také ne.
A kdo to má daleko do PRG , má poblíž za hranicemi jiné velké letiště, kde má velký výběr linek ( Praha se v konkurenci Vídně, Katovic, Mnichova a do budouca Varšavy stává regionálním letištěm, ale to je i dáno velikostí českého trhu, drží to hlavně atraktivita PRG pro turisty, když neřádí koronavirus). Ale bylo by to skvělé, kdyby lítal Wizzair více do a z ČR.

minoke

Len pre doplnenie, linku Košice-Doncaster/Sheffield operoval už WizzAir z vtedajšej košickej báze – tá bola v roku 2018 zrušená.