Letecké společnosti Letectví Letiště

Wizz Air na více než měsíc mizí z Prahy, Lufthansa zastaví lety do Mnichova

Airbus A320 společnosti Wizz Air v Praze. Foto: Letiště Praha
Airbus A320 společnosti Wizz Air v Praze. Foto: Letiště Praha
Wizz Air plánuje návrat na pět linek nejdříve v prosinci.

Letecká společnost Wizz Air zcela zastaví na šest týdnů svůj provoz v Praze. Tento pátek poletí naposledy do bulharské Varny, pak má první lety naplánován až na 5. prosince.

Vyplývá to z údajů v rezervačním systému, škrty potvrdila také mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. „Podle informací, které máme v tuto chvíli k dispozici, by mělo například v listopadu dojít k pozastavení všech přímých letů letecké společnosti Wizz Air,“ řekla Pavlíková.

Wizz Air omezil spojení už dříve, linka do Varny ale byla v nabídce i na listopad či prosinec. Ze sedmi linek, které z Prahy Wizz Air nabízí, má dojít v prosinci k obovení letů do Varny, Tirany, Larnaky, Bari a Bukurešti. V případě Kišiněva a Kutaisi jsou v prodeji lety až na příští letní letový řád.

Wizz Air z Česka létá ještě z Pardubic do Lvova a Kyjeva, linky zatím zůstávají v provozu jednou týdně.

„Letecké společnosti si průběžně vyhodnocují aktuální epidemiologickou situaci u nás i v zahraničí a hlavně poptávku cestujících po cestování. Může tak průběžně docházet k úpravám v letových řádech dopravců i na linkách z Prahy,“ dodala Pavlíková. Cestujícím doporučuje Letiště Praha komunikaci přímo s leteckou společností nebo prodejcem letenky.

Od 1. listopadu končí také spojení Prahy a Mnichova. Lufthansa přeruší pravidelné lety až do března.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

Je to velice zajimave tema. Nic neni tak, jak se zda. A po uplynuti urcite doby se jiste situace zase frkvencne stabilizuje a nam vsem bude odplata, ze se ve vysoke densite nachazime.

Kalina

Už teď je jasné, že nic se v prosinci obnovovat nebude, možná leda jako repatriční lety na odsun Ukrajinců, Bulharů nebo Rumunů.

Filip

Je to logické, kdo by sem při současných kovidových číslech chtěl přicestovat. A o vývoz našich potenciálně nakažených taky nikdo nestojí…

Petr

Ono by se těch lidí našlo dost, kdyby se při návratu nemuseli povinně testovat 🙂

Bob

Test po návratu není povinný, opatření bez absolvování testu jsou podobná těm, která od čtvrtka budou platit pro všechny ((tj. smíš jen do práce nebo nákup potravin a hned domů). Navíc ze zemí EU ta karanténa či test platí už jen pro kontinentální Španělsko.

Jen pro informaci – tento a minulý týden byl let do/z Varny obsazen odhadem tak na 60%.