Wizz Air na více než měsíc mizí z Prahy, Lufthansa zastaví lety do Mnichova

Airbus A320 společnosti Wizz Air v Praze. Foto: Letiště PrahaAirbus A320 společnosti Wizz Air v Praze. Foto: Letiště Praha

Wizz Air plánuje návrat na pět linek nejdříve v prosinci.

Letecká společnost Wizz Air zcela zastaví na šest týdnů svůj provoz v Praze. Tento pátek poletí naposledy do bulharské Varny, pak má první lety naplánován až na 5. prosince.

Vyplývá to z údajů v rezervačním systému, škrty potvrdila také mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. „Podle informací, které máme v tuto chvíli k dispozici, by mělo například v listopadu dojít k pozastavení všech přímých letů letecké společnosti Wizz Air,“ řekla Pavlíková.

Wizz Air omezil spojení už dříve, linka do Varny ale byla v nabídce i na listopad či prosinec. Ze sedmi linek, které z Prahy Wizz Air nabízí, má dojít v prosinci k obovení letů do Varny, Tirany, Larnaky, Bari a Bukurešti. V případě Kišiněva a Kutaisi jsou v prodeji lety až na příští letní letový řád.

Wizz Air z Česka létá ještě z Pardubic do Lvova a Kyjeva, linky zatím zůstávají v provozu jednou týdně.

„Letecké společnosti si průběžně vyhodnocují aktuální epidemiologickou situaci u nás i v zahraničí a hlavně poptávku cestujících po cestování. Může tak průběžně docházet k úpravám v letových řádech dopravců i na linkách z Prahy,“ dodala Pavlíková. Cestujícím doporučuje Letiště Praha komunikaci přímo s leteckou společností nebo prodejcem letenky.

Od 1. listopadu končí také spojení Prahy a Mnichova. Lufthansa přeruší pravidelné lety až do března.

Tagy letiště praha Lufthansa omezení dopravy kvůli koronaviru Wizz Air
5 komentářů