Letecké společnosti Letectví

Wizz Air dál expanduje v Itálii, jde proti Ryanairu, easyJetu i nové sicilské aerolince

Airbus A321 společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air
Airbus A321 společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air
Maďarská nízkonákladová společnost pokračuje ve velké expanzi, oznámila dalších osm nových linek.

Jen pár dní po oznámení prvních dvou prvních vnitrostátních linek v celé své síti přišel Wizz Air s dalšími čtyřmi linkami v Itálii. Půjde zejména o propojení severu a jihu. Většinou vstupuje na trasy, kde je už teď velká konkurence.

Wizz Air posílí svoji přítomnost v Katánii na Sicílii, kde bude mít umístěná dvě letadla Airbus A321. Firma oznámila osm nových destinací, z toho čtyři vnitrostátní v rámci Itálie. Jde o lety z Katánie do Říma, Boloni a Benátek a z Milána Malpensy do Bari. Na všech těchto trasách létá Ryynair nebo easyJet. Mezi Katánií a Římem bude mít konkurenci v podobě Alitalie.

Server anna.aero upozornil, že v případě letů do Boloni a Říma se Wizz Air pouští do souboje o cestující také s novým sicilským dopravcem Tayran Jet, který začal provoz letos v létě.

V seznamu dnes oznámených linek je ještě spojení z Katánie do Londýna – Lutonu a německého Memmingenu a další dvě linky mířící hlavně na segment zahraničních pracovníků z východu mířících na západ: z Kišiněva do Liverpoolu a z Kluže do Liverpoolu.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymus

Nově vzniklá aerolinka v Evropé, navíc v Itálii???!!! To bylo řečí odborníků, jak aerolinky budou krschovat. Houby
Dokonce vznikají nové. Jak se tuhle odborníci vůbec mohou uživit???!!!

Roman

Tayranjet byl založen v roce 2017. Létal ACMI pro Air Italy a Ernest z Catanie a Palerma

Esme

Vás z nějaké aerolinky vylili? Nebo spíš vůbec nikam nevzali? Já jenom, že se tady pod každým článkem úplně modlíte za pád co nejvíc aerolinek, viz jeden váš komentář, kde jste poptával seznam všech krachlých aerolinek kvůli koronakrizi… otázky, samé otázky.

dvojiteF

On je jeden z najväčších chu*ov v diskusiách. Čo napísal on sprostostí už. Ale treba uznať že konkurenciu tu má aj tak veľkú.

Anonymus

Jestli si me nepletete. Je tu i hodne podobnych me prezdivce

Anonymus

A Vam neprijde zvlastni,jak vsichni odbornici na letectvi vsude v mediich i tady se bili do prsou,ze krachnou desitky leteckych spolecnosti? Kolik jich krachlo? Ja vim jen o 3. Krachem myslim uplne ukonceni cinnosti,nikoli nejakou ochranu pred veriteli. Proste krach. Nekrachuje zadna velka ryba. Vsichbi odbornici by si meli trhnout.

Esme

A strašně vám i ty 3 dělají dobře, že jo? 🙂 Jako já vim, že nejste nejostřejší pastelka v penále, ale zkuste na to mrknout taky trochu jinou optikou než tou vaší (kdy si čtete smutné zprávy z letectví s jednou rukou pod peřinou). Kdybyste byl majitelem aerolinky, taky byste asi považoval svojí firmu za naprosto zničenou, i když papírově zatím ještě jakž takž funguje. Bohužel se ale asi ještě dočkáte, většina zemí dala aerolinkám nějakou injekci, která o něco prodlužuje agonii, ale asi je to nespasí. A nebo příklad, který bude bližší vašemu případu a intelektu – pokud vy… Číst vice »

Anonymus

Esme: pletete se. Jsem proti iracionalnimu zachranovani firem,ktere generuji ztraty.obri ztrsty. Treba Ceske drahy.taky kapitola sama o sobe. Omezit,zrusit…