Wifi v expresech a rychlících se odkládá, dráhy soutěž zrušily

InterPanter na lince Praha - Brno. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářInterPanter na lince Praha - Brno. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Rozšiřování internetového připojení prostřednictvím wifi ve vlacích se Českým drahám zadrhlo. Dopravce po více než roce od vypsání zrušil soutěž

Rozšiřování internetového připojení prostřednictvím wifi ve vlacích se Českým drahám zadrhlo. Dopravce po více než roce od vypsání zrušil soutěž na dodavatele systému pro 89 vagonů. Oznámení se objevilo ve věstníku veřejných zakázek. Do soutěže se přihlásily firmy Data Rail a ČD Telematika, obě ale byly vyřazeny.

Dráhy chtěly osadit „wifinou“ 62 velkoprostorových vozů 2. třídy typu Bdpee231, 12 oddílových vozů 1. a 2. třídy typu ABmz346 a 15 velkoprostorových vozů 1. a 2. třídy typu ABpee347. Ty se objevují na linkách z Prahy do Českých Budějovic, do Klatov a Železné Rudy, do Hradce Králové a Trutnova nebo z Prahy do Luhačovic.

Dráhy soutěž vypsaly koncem září 2016 s tím, že do devíti měsíců bude hotovo. Wifi měla mimo jiné už loni na jaře doplnit služby v nově zavedených Jižních expresech Praha – České Budějovice.

Dráhy zatím neupřesnily, jaký bude jejich další postup, nové plány na rozšiřování internetu ve vlacích jsou nicméně velkorysejší než dosud. „Lze pouze obecně konstatovat, že chceme instalovat wifi jak do těchto 89 vozů, tak do dalších více než 200 vozů pro dálkovou dopravu, a to zhruba do roku 2020,“ uvedl mluvčí drah Petr Šťáhlavský.

V současnosti je internet dostupný prostřednictvím palubní sítě wifi ve více než 550 vlacích Českých drah.

Tagy České dráhy internet wifi
8 komentářů