Letectví Letiště

Vzpomínka na Eyjafjallajökull. Letiště v Manile zastavilo kompletně provoz kvůli výbuchu sopky Taal

Letiště v Manile. Foto: Wikimedia Commons
Letiště v Manile. Foto: Wikimedia Commons

Letecký provoz v Asii nechává od dnešního dne připomenout částečně  rok 2010, kdy v Evropě nelétala letadla kvůli výbuchu islandské sopky Eyjafjallajökull.

Filipínské úřady dnes uzavřely provoz na letišti v Manile kvůli zesílené aktivitě sopky Taal. Největší filipínské letiště oznámilo dočasné zastavení provozu na svých stránkách a na sociálních sítích.

Zatím není jasné, kdy dojde k obnovení letů. Sopka leží zhruba 60 kilometrů jižně od Manily na ostrově Luzon. Filipínský úřad vulkanologie a seismologie zvýšit dnes úroveň poplachu ze druhého na čtvrtý stupeň. Stalo se tak poté, co sopka začala chrlit do výšky jednoho kilometru dým a popel. Nejbližší okolí vulkánu evakuují.

Letiště Ninoy Aquino International Airport je největším na Filipínách, ročně odbaví kolem 45 milionů lidí. Letecké společnosti zatím odklání lety jinam, případně zcela ruší. Letiště v tiskové zprávě uvedlo, že dnes museli zrušit 172 letů. Původně plánovalo omezení do konce neděle, vzhledem k vývoji nakonec rozhodlo o dalším prodloužení uzavírky.

Některé aerolinky odklání letadla na letiště Clark u Manily, na kterém zatím provoz není omezen. Větší mezinárodní dopravci často divertovali do Hongkongu nebo Bangkoku.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
David Brzeźniak
Host
David Brzeźniak

A pak že čeština je těžký a komplikovaný jazyk ☺️

Jirka
Host
Jirka

Když byste se na nejnevykrystalizovávatelnější podíval jako cizinec tak byste také řekl, že je to úplný nesmysl, ale ono to slovo smysl dává. Taky je to nějaké složenina z více slov stejně jako název té sopky.

David Brzeźniak
Host
David Brzeźniak

😂

Pavel
Host
Pavel

Pane Sůro, měl byste udělat rozhovor s panem Vikem nebo Šimáněm.
Moc děkuji za všechny zprávy!! 🙂