egoe-plus
Doprava ve městě Metro Stavebnictví Zprávy

Vzhled okolí nové stanice metra D Nové Dvory určí studie

Budoucí podoba stanice metra Nové Dvory na trase D. Pramen: Praha.eu/Stanislav Kolibal

Stanice metra Nové Dvory na chystané nové trase D výrazně promění celou tuto oblast na jihu Prahy. Budoucí vzhled spádového území stanice, o které se dělí Praha 4 a Praha 12, má nastínit nová studie. Jejího zpracovatele chce vybrat pražský magistrát ještě letos.

Cílem studie je ověřit možnosti využití celé lokality. „Jde o metropolitní prioritu a jedno z klíčových území budoucího rozvoje města, které lze charakterizovat jako významné obvodové centrum s potenciálem centra celoměstského a klíčovou spádovou oblast ve vztahu k budoucí stanici metra D,“ uvedl první náměstek primátora Petr Hlaváček.

Metro D, vedení linky. Pramen: DPP
Metro D, vedení linky.
Pramen: DPP

Studie navrhne konkrétní možnosti výstavby a prověří i východ území. V západní části lokality Nových Dvorů se počítá s výstavbou bytových i administrativních budov, které mají doplňovat „kvalitní veřejná prostranství“. „Ve východní části by mohla vzniknout venkovní sportoviště a parky,“ doplnil ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy Ondřej Boháč.

Dopravní podnik hl. m. Prahy nyní provádí k trase D geologický průzkum a již také zažádal o stavební povolení na první úsek stavby. Trasa metra I.D. bude dlouhá 10,6 km s celkovým počtem 10 stanic (4 ražené, 5 hloubených a 1 povrchová): Náměstí Míru, Náměstí bratří Synků, Pankrác, Olbrachtova, Nádraží Krč, Nemocnice Krč, Nové Dvory, Libuš, Písnice a Depo Písnice. Provoz má zajišťovat 17 čtyřvozových souprav bez strojvedoucího. Běží také tendr na zhotovitele.

19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vlastimil Kocurek

K obrázku: Je to primitivní, směšné a naprosto diletantské. Ale už jsem o tom psal, prostě Praha má smůlu v tom, že odjakživa nemá v zastupitelstvu lidi, kteří by měli nějaké estetické cítění, a navíc se tam prosazuje přistup, že takové detaily jsou jedno, ať je tam cokoliv. Ale práve detaily rozhodují. Já bydlím v městě, kde je to úplně stejné.

žlutý klandr

Jak se tak koukám na toho pavouka na mapě, logicky se nabízí nějaká ta okružní trasa, která by spojila jednotlivé větve dříve, než zkolabují stávající přestupní stanice v centru.

Panoramix

Ať koukám na mapu jak koukám, nějak tam v oblasti plánované stanice Nové Dvory nevidím žádné rozvojové území. Nebo tím snad naznačují, že zaberou i ty poslední zbytky zeleně, které se v oblasti vyskytují a za patřičné všimné je rozdělí mezi developery? Vždyť když už se tam bude stavět metro, proč by se nemohly stavět i další objekty, že?

Jirka

Zástavba už tam je, další netřeba.

Martin

A kterou zeleň máte na mysli???

Většina ploch čeká, co s nimi bude a podle toho to tam taky vypadá.

Ano, raději budeme stavět metro uprostřed lesa, aby to tam měli všichni daleko a zastavovat budeme pole za Prahou, protože džungle za Lidlem u budoucí stanice metra je přece krásný udržovaný park.

Kubrt

Tady už není co zkazit, dost nehostinné místo, je dobře, že se bude řešit komplexně, ne jen stanice metra.

Struhadlo Spravedlnosti

Ta stanice nove dvory je otřesná až se mi chce zvracet.

Liboros

mi to připomíná ty špagety barevné jak jsme hráli v dětství v družince

Liboros

pikolino nebo tak nejak

standa

myslíte mikádo ? 😀

XXXD

Osobně se mi to také moc nelíbí, ale určitě by mohlo být i hůř.

Jiří Kocurek

Tak samozřejmě. Mohli to kupříkladu obložit vlnitým plechem a nástupiště ponechat štěrkové.

Tomáš V.

Teď jste to zabil 😀😀😀

Vlastimil Kocurek

Ale no tak, vždyť se to dá obložit třeba umakartem, ….. 🙂

thegrid

Dnes se chce každý architekt zviditelnit za každou cenu, než umře. Pak to tak dopadá.

Vlastimil Kocurek

Architekt, který se po známosti dostal na architekturu (tedy korupčně), pak to má těžké, ale může navrhnu svému pejskovi pěknou boudičku a zesměšnit se v metru. Víc ne.

Vlastimil Kocurek

… zviditelnit nebo ztrapnit.

ČD4ever

Ještě na to pustí Kotase, a to teprve budeme všichni koukat.

Vlastimil Kocurek

Ježíšmaria neprovokujte a nepřivolávejte neštětí. Dávám plus.