dpp

Výstavba D48 u Příbora na rok a půl omezí provoz na důležité moravské tepně

Silnice I/48 Rybí - Rychaltice před přestavbou na D48, ilustrační foto. Autor: MDČRSilnice I/48 Rybí - Rychaltice před přestavbou na D48, ilustrační foto. Autor: MDČR

Proměna severomoravské silnice I/48 v dálnici D48 v úseku Rybí – Rychaltice nabývá na intenzitě a od ledna začala výrazně

Proměna severomoravské silnice I/48 v dálnici D48 v úseku Rybí – Rychaltice nabývá na intenzitě a od ledna začala výrazně ovlivňovat provoz. Řidiči budou moci využívat vždy pouze jednu polovinu silnice. „V každém směru jízdy bude zachován jeden zúžený jízdní pruh,“ uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová. Uzavřeny budou také mimoúrovňové křižovatky u Libhoště a příborské průmyslové zóny. Omezení potrvají až do konce července příštího roku.

Dálnice D48 tvoří v rámci Moravskoslezského kraje důležitou dopravní tepnu orientovanou západovýchodním směrem. Komunikace spojuje jižní část kraje se střední Moravou a Polskem; po dokončení povede od D1 kolem Příboru a Frýdku-Místku do Českého Těšína. Zatím ale významné části včetně obchvatu Frýdku-Místku chybějí.

D48-Rybi-Rychaltice. Autor: Ředitelství silnic a dálnic

D48-Rybi-Rychaltice.
Autor: Ředitelství silnic a dálnic

Zmíněný úsek Rybí – Rychaltice měří téměř 12 kilometrů a dosud měl podobu čtyřpruhé silnice první třídy. Zároveň jej provází pověst silnice smrti, neboť se tu v posledních letech udála řada závažných nehod. Jeho proměna na dálnici vyjde na více než dvě miliardy korun. Přípravné práce v podobě demolic, výstavby obslužné komunikace nebo úprav středového pásu začaly už v červnu. Nyní se přestavba dostává do hlavní etapy, definitivně hotovo má být koncem roku 2020.

Tagy D48 dálnice ŘSD Rybí Rychaltice
3 komentáře