Vyprodáno nebo za 60 tisíc. Letenky do Dubaje na podzimní prázdniny jsou pryč

Jedna z dominant Dubaje, hotel Burj Al Arab. Foto: Jan SůraJedna z dominant Dubaje, hotel Burj Al Arab. Foto: Jan Sůra

Měsíc před podzimními prázdninami řeší tři dopravci na lince mezi Prahou a Dubají příjemnou starost. Zájem o lety na konci

Měsíc před podzimními prázdninami řeší tři dopravci na lince mezi Prahou a Dubají příjemnou starost. Zájem o lety na konci října je takový, že některé dny jsou už přímé lety zcela vyprodané.

Ukazují to údaje z rezervačních systémů jednotlivých dopravců. Kritická je zejména neděle 29. října ve směru z Dubaje. SmartWings nemají na palubě už jediné místo ani 28. října, stejně jako 29. října, flydubai nabízí jediné místo v byznys třídě. Ve směru z Prahy místa ještě jsou.

Emirates, které mají na trase největší kapacitu díky letadlu Airbus A380, mají v neděli při letu do Prahy místo pouze v první třídě za patřičnou cenu: 59 324 Kč. Pokud si cestující připočte i letenku na cestu z Prahy, vychází mu cena za osobu na 60 tisíc korun. To je desetinásobek toho, za kolik šlo letos i letenky z Prahy do Dubaje sehnat.

Emirates od neděle 29. října vrací na trasu Airbus A380 v konfiguraci se třemi třídami, kapacita letadla tak mírně klesne.

Lidé, kteří ještě hledají dovolenou v Dubaji na podzimní prázdniny, tak mohou zkoušet cestovní kanceláře, zda nemají vyblokovaných v letadlech pár míst nebo zkusit jiné termíny letu. Případně letět s přestupem, nejlevněji nabízí takové spojení na termín podzimních prázdnin Aeroflot s přestupem v Moskvě nebo s Turkish Airlines přes Istanbul.

Server Zdopravy.cz už na konci srpna informoval o nezvykle vysokém zájmu Čechů o lety do Dubaje v období podzimních prázdnin. Tehdy ale ještě letenky byly alespoň částečně dostupné, i když za vyšší cenu, než obvykle. Zájem o dovolenou ve Spojených arabských emirátech v Česku v poslední době výrazně roste.

 

Tagy dubaj emirates flydubai smartwings
1 komentář