Doprava ve městě Infrastruktura Metro

Výměna eskalátorů uzavře výstup ze stanice Anděl ve směru Na Knížecí

Opravené eskalátory ve stanici Anděl ve směru do Plzeňské ulice. Foto: Jan Sůra
Opravené eskalátory ve stanici Anděl ve směru do Plzeňské ulice. Foto: Jan Sůra

Pro cestující pražským metrem se na lince B ve stanici Anděl od 1. listopadu 2020 uzavře výstup směrem Na Knížecí. Důvodem je výměna eskalátorů. Výluka potrvá předběžně asi 11 měsíců. Lidé budou moci vystupovat a nastupovat pouze ve směru ke křižovatce u Anděla. Náklady jsou podle dřívějších vyjádření DPP odhadnuty na 249 milionů korun. Dopravní podnik v minulosti již opravil vestibul a vyměnil eskalátory směrem ke křižovatce u Anděla a chystá opravy v dalších stanicích.

„Z důvodu výměny pohyblivých schodů a revitalizace vestibulu dochází od 1. listopadu 2020 do odvolání (přibližně na jedenáct měsíců) k dočasnému uzavření vstupu a výstupu ze stanice metra Anděl ve směru Na Knížecí. Vstup do stanice a výstup z ní je umožněn pouze v oblasti u křižovatky Anděl,“ uvedl podnik na svém webu.

Kvůli uzavírce budou upraveny trasy a zastávky autobusových linek číslo 120, 137 a 231. Blíže k Ostrovského ulici budou přemístěny nástupní zastávky Na Knížecí pro linky číslo 120 a 231. Pro linku číslo 137 bude zastávka z autobusového terminálu Na Knížecí přesunuta do Ostrovského ulice přibližně 40 metrů za křižovatku s ulicí Stroupežnického.

Pro zmíněné autobusové linky vzniknou dočasně ještě zastávky Anděl v Bozděchově ulici za křižovatkou s Nádražní ulicí a Na Knížecí ve Stroupežnického ulici před křižovatkou s ulicí Za Ženskými domovy.

DPP plánuje uzavření a rekonstrukci vestibulu Na Knížecí několik let. Původní termín uzavření určený na druhé či třetí čtvrtletí roku 2019 nakonec vedení Prahy v lednu téhož roku odložilo. Po podniku chtělo analýzu, zda je nutné schody opravovat.

Výměna eskalátorů a opravy jsou naplánovány rovněž do stanice linky A Jiřího z Poděbrad, kde bude navíc vybudován bezbariérový výstup. Podnik také letos vyhlásil tendr na projektanta opravy stanice na lince A Želivského. Vítěz zakázky udělá projekt na rekonstrukci stanice, výměnu pohyblivých schodů a zřízení bezbariérového přístupu. Projektanta bude hledat rovněž na vybudování bezbariérového přístupu metra A Hradčanská.

ČTK

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
FRX

Úžasnà investice jejímž výsledkem je zpomalení a ucpàní..
Všechno se zkracuje…..ale ne všude.!!

robert

Bylo by mozne napsat clanek specialne o vymene eskalatoru? Hlavne teda casovy plan. Ja totiz porad nemuzu uverit tomu, ze vymenit schody je horsi nez rekonstruovat tramvajovou trat. Vim, ze u metra je mozne vyuzit jen 4 hodiny denne, ale i tak. Moc prosim, zajima me, co na tom trva tak dlouho. Dekuju.

franzJosej

tak jak dlouho to bude trvat? 2 roky?

SaulGoodman

Dozvíte se to již ve třetí větě.

franzJosej

ich weiss. v De 2 tejdny v Cechistanu 11 mesicu. je legrace koukat na ceske pracanty

Olda

Jo…, protože ti makaj za ty dva týdny v Reichu.