Informační technologie Letectví

Vyhledávač letenek Kiwi.com koupili Američané, čeští zakladatelé zůstávají

Letenkový portál kiwi.com, foto: Zdopravy.cz
Letenkový portál kiwi.com, foto: Zdopravy.cz

Globální vyhledávač letenek Kiwi.com, který v roce 2012 založili Oliver Dlouhý a Jozef Képesi, výrazně proměnil svou vlastnickou strukturu. Většinový podíl koupil od českých investorů americký fond General Atlantic. Zakladatelé si své podíly ponechali.

„Oliver Dlouhý a Jozef Képesi zůstávají významnými podílníky a pokračují v řízení strategického růstu společnosti v rámci partnerství s General Atlantic,“ uvedla firma v tiskové zprávě. Dlouhý má podle obchodního rejstříku 24,5 procenta, Képesi 13,4 procenta.

„Z partnerství s General Atlantic jsme nadšení, pouštíme se díky němu do další fáze růstu,“ uvedl Dlouhý. Jako podílník zůstává v Kiwi.com i společnost Touzimsky Airlines, za kterou stojí mimo jiné Jan Veverka a Martin Roman. Američanům prodala jen zhruba polovinu svého podílu, který činil 21,6 procenta. Své podíly prodali investoři Ondřej Tomek, Jiří Hlavenka, Jaroslav Kokolus a Lucie Brešová. Hodnota transakce nebyla zveřejněna, mluví se o miliardách korun.

Dlouhý postavil úspěch Kiwi.com (původně SkyPicker) na vyhledávání spojení s přestupem nespolupracujících aerolinií. Firma na takový přestup dává záruku. General Atlantic investoval do více než 350 společností, zaměřuje se na technologická odvětví. Mezi jeho investice patří například Priceline, Airbnb, Meituan, Flixbus, Uber, Despegar, Smiles nebo Mafengwo.

11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

Kokolus, to je ten slovák, kterýmu patří síť parfumerií FANN, to je týpek…..o něm něco vím…ten o svých podřízených z řad ženského pohlaví se vždy vyjadřoval jako „slapice“…..

Člověk

Kiwi mám rád – vždycky tam najdu letenku a pak koupím jinde, protože jejich markupy a údajně podovdné garance přestupů nemám zapotřebí.

Nekdo

od techhle podvodniku, kteri si nechavaji (nebo nechavali) priplatit za zavazadlo, ktere jiz bylo v cene letenky, jsem si nikdy nic nekoupil a prisaham, ze ani nekoupim.

Marek Sourak

Miliardy korun za tuhle “firmicku”, ktera kradla Ryanu data a pak nesel u nich ani vyhledat? Z me zkusenosti si vyhodnejsi spojeni najdu sam nebo pres AZAir a neplatim zadnou provizi. A ta jejich garance prestupu je taky vysmech…vubec nejhorsi spolecnost, kde muzete koupit letenky!

Jen tak

Naprosto s vámi souhlasím …. 🙂 Kiwi je přehypovaná ostuda. V podstatě na hranici podvodu.

Juraj

Keby to bolo všetko…
Zatajovanie PNR kódov cestujúcemu, skladanie prípojov zo samostatných leteniek bez garancie, podivné obchodné podmienky… Fakt radšej nie.

Marek Sourak

Jasne, i tohle, je spousta pribehu, kdy lidem neposlali vcas boarding passy a jeste si plati lidi z Indie, aby jim psali kladne recenze 😉

Jen tak

oni vas fakt ani nenechaji odbavit? 😀

Marek Sourak

Tyka se to Ryanu, kde vam neposlou vase PNR a slibuji odbaveni, ze vam poslou boarding passy, coz se po kazde nestalo samozrejme, jsou o tom cela vlakna na cestovatelskych webech

Marek Sourak

Plus take, kdyz je zpozdeni – tak je v podminkach napsano, ze oni shrabnou EU kompenzaci, a ne zakaznik :/

Jen tak

neslutecny 🙂 to jsem nevedel… to jsou jeste vetsi zmetci, nez jsem cekal /)