Dopravci Železnice Zprávy

Východní Čechy se vracejí k normálnímu železničnímu provozu, jinde omezení trvají

Regionova v barvách Pardubického kraje. Pramen: Pardubický kraj
Regionova v barvách Pardubického kraje. Pramen: Pardubický kraj
V Moravskoslezském kraji budou v pracovní dny doplněny „školní“ vlaky.

České dráhy začnou ve spolupráci s kraji v pondělí s postupnou obnovou železničního provozu, který byl v listopadu utlumen kvůli covidu a zavření škol. Dopravu omezila především sedmička krajů: Praha a Středočeský, Vysočina, Liberecký, Pardubický, Královéhradecký a Moravskoslezský.

Plný provoz se vrátí v pondělí na východě Čech. „V koordinaci s Pardubickým a Královéhradeckým krajem obnoví České dráhy plný provoz všech regionálních vlaků na území těchto dvou samosprávných celků, a to podle platného jízdního řádu pro rok 2020,“ uvedla mluvčí drah Gabriela Novotná.

Kraje, které omezily regionální železniční dopravu. Pramen: České dráhy
Kraje, které omezily regionální železniční dopravu. Pramen: České dráhy

Výjimkou je provoz vlaků na trati 238 v úseku Hlinsko v Čechách – Havlíčkův Brod, tedy na přesahu z Pardubického kraje do Kraje Vysočina. Tam bude omezen provoz až do konce platnosti jízdního řádu 12. prosince 2020.

V Moravskoslezském kraji budou v pracovní dny doplněny „školní“ vlaky. Ty pojedou nad rámec nedělního provozu, který byl v kraji zaveden i pro všední dny a nadále trvá. V ostatních krajích (Praze, Středočeském kraji, Kraji Vysočina a v Libereckém kraji) zatím zůstávají v platnosti aktuální omezení. Zřejmě vydrží až do konce platnosti jízdního řádu.

Podrobnosti jsou na stránkách Českých drah.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Kkarel

Přivítal bych hlavně zrušení omezení na R8, včera mi to celkem dobře zkomplikovalo cestu.

Tom

Kdy budou zrušena omezení provozu na Ex a R linkách?

Vít Jůza

Tak v Libereckém kraji už aktuální covidová omezení jsou poměrně minimální – do Polska a popůlnoční vlaky z Liberce a po jednom spoji v sobotu a v neděli opačným směrem s nimi související co do oběhu vozidel, a pak vložené spoje Českých drah na úseku od Lomnice nad Popelkou na hranici kraje směrem ke Staré Pace – které mimochodem od pondělka mají začít jezdit překvapivě shodně s jejich pokračováním v Královéhradeckém kraji, takže ani o těch minimálních omezeních neplatí, že trvají.

Milan

Překvapivě? To měl Královéhradecký kraj obnovit ty spoje jen do Ústí u Staré Paky?