LOT 3a leaderboard

Vozmistr Deutsche Bahn zařízl dva spoje Locomoru

Vagon LEO Express Locomore, foto: Zdopravy.czVagon LEO Express Locomore, foto: Zdopravy.cz

Leo Express to nemá v Německu se svou dcerou Locomore jednoduché. V sobotu vlak Locomoru nemohl na trať ze Stuttgartu

Leo Express to nemá v Německu se svou dcerou Locomore jednoduché. V sobotu vlak Locomoru nemohl na trať ze Stuttgartu do Berlína a zpět vyjet, neboť nebyl řádně zkontrolován vozmistrem. Toho si Locomore půjčuje na základě smlouvy od konkurenční Deutsche Bahn. Vše přitom nasvědčuje tomu, že od vozmistra to mohl být naschvál. Postiženo bylo zhruba tisíc cestujících, které chce Locomore odškodnit. Zároveň uvažuje o vymáhání škod na DB.

„Sobotní spoje skutečně nevyjely kvůli svévolnému rozhodnutí zaměstnance DB Fernverkehr, která je naším smluvním partnerem. Nedělní spoje už byly vypraveny dle smlouvy,“ sdělila deníku Zdopravy.cz manažerka Leo Expressu Barbora Mičková. „Je to pro nás i velký reputační problém,“ dodala.

Vozmistr podle ní jednoduše nepřišel do služby. Na sociálních sítích se pak údajně nechal slyšet, že s působením Locomoru na německých kolejích nesouhlasí. To ale nelze ověřit. „Věříme, že se jednalo o výjimečné selhání, které se již nebude opakovat. Takové incidenty snižují přitažlivost železnice jako celku, což je i proti zájmu Deutsche Bahn,“ uvedla v prohlášení následně společnost Flixbus, která s Leo Expressem na znovuoživení projektu Locomore spolupracuje.

Celá věc vzbudila rozruch i v německých médiích (na což ostatně upozornili i čtenáři Zdopravy.cz), která vesměs soudí, že případ škodí především Deutsche Bahn. Soukromníci to nemají na německých dálkových linkách jednoduché obecně, což dokládá i příběh expresu HKX, který na dva měsíce zastavil provoz.

Tagy FlixBus LEO Express Locomore
2 komentáře