Vojenská přehlídka v neděli odpoledne uzavře letiště, nepoplují ani lodě na Vltavě

Stíhačka gripen české armády. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářStíhačka gripen české armády. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Oslavy sta let od založení republiky v neděli výrazně ovlivní provoz na ruzyňském letišti. Kvůli velké vojenské přehlídce na Evropské

Oslavy sta let od založení republiky v neděli výrazně ovlivní provoz na ruzyňském letišti. Kvůli velké vojenské přehlídce na Evropské třídě bude omezen provoz ve vzdušném prostoru letiště, od 13:30 do 15:00 nebude možný žádný vzlet ani přistání. Důvodem jsou přelety vojenských letadel.

Pozemní odbavení cestujících a ostatní provoz letiště bude probíhat bez omezení. „Přerušení provozu na vzletech a přistáních se dotkne přibližně 24 letů. Letiště Praha informovalo s dostatečným předstihem všechny letecké společnosti o omezeních v provozu a požádalo je o přeplánování dotčených letů do jiných časů mimo uzávěru vzdušného prostoru,“ uvedl mluvčí letiště Roman Pacvoň.

Letiště cestujícím doporučuje, aby v den oslav sledovali internetové stránky svého dopravce či Letiště Praha, kde se dozvědí aktuální informace o času odletu či příletu. Cestující musejí počítat s komplikacemi rovněž při cestě na letiště.

Letecká doprava ale není jediná, která musí ustoupit oslavám významného výročí. Státní plavební správa dnes vyhlásila na 28. října zhruba od sedmé do osmé hodiny večerní zákaz plavby mezi Čechovým a Štefánikovým mostem. Důvodem je ohňostroj.

Tagy letiště praha lodě praha přehlídka republika uzavírka Vltava výročí
Žádné komentáře