Vlečka v litvínovské rafinerii prošla elektrizací, Orlen si pochvaluje zjednodušení provozu
Osmý vectron pro ORLEN Unipetrol Doprava. Foto: ORLEN![Osmý vectron pro ORLEN Unipetrol Doprava. Foto: ORLEN](https://zdopravy.cz/wp-content/uploads/2024/11/ORLEN-Unipetrol_dalsi-Vectron-3.jpg)
![Osmý vectron pro ORLEN Unipetrol Doprava. Foto: ORLEN](https://zdopravy.cz/wp-content/uploads/2024/11/ORLEN-Unipetrol_dalsi-Vectron-3.jpg)
Zhruba polovinu nákladů zaplatila evropská dotace.
Zhruba polovinu nákladů zaplatila evropská dotace.
Výrobce pohonných hmot říká že tím snížil uhlíkovou stopu. To je vtipné
To je taková schizofrenní situace
Tak jestli to správně chápu, úplně hlavním přínosem je bezpečnost. Konec snad nebude nutné na bílou “podle rozhledu” jet co nejrychleji, aby se vlak proti kopci dokázal dokoulet celý až na kolej… Nicméně i tak by bylo fajn to tam zabezpečit pro jízdu vlaku.
Dokážete někdo popsat, jaký je rozsah té elekrifikace? Počet zatrolejovaných km jsem si přečetl, ale netuším, kam až to sahá, respektive které koleje byly elektrifikovány 🙂
Dalo by se někde zjistit, z kolika elektrifikovaných vleček se v minulosti dráty sundaly, protože se je při slabém provozu nevyplatilo udržovat?
Já vím o trati Sokolov – Svatava (to není vlečka), dále vlečka terminál Uhřiněves, dále vlečka Sklárna Nové Sedlo a nakládací stanice Družba v Novém Sedle.
Napadá mě narychlo Lužice, Mohelnice, popř. zbytky přeložených tratí v severních Čechách (Duchcov, Chabařovice).
Lovosice např.
Tak hlavně že někdy mezi lety 2010-2012 si nynější ORLEN tu trakci sám vytrhal se slovy že se jim platit tehdejší SŽDC za provoz nevyplatí, aby to teď z peněz EU zase postavili.
Vylozit si to, jakoze SZ je drahy, ale zadarmo si to vezmou se neda?
Oni si to pak nejak odectou z povolenek, ne? Minimalne to vykazou v tom ekoauditu
Zázrak v ČR. Poláci prostě umí. 13 milionů za kilometr.
A mají v tom měnírnu/transformvnu?
To se mi zdá jako normální cena, aspoň před pár lety ještě.
EU je opravdu bohatá instituce, pokud podporuje i zušlechtění soukromého majetku ropného molochu…
Moloch na emisních povolenkách zaplatí za rok víc než dostal.
How dare you?!
AC nebo DC? A mají napaječku vlastní, nebo jsou napájeni od SŽ?
Zřejmě jde o projekt CZ.04.01.02/03/23_017/0000114. Na webu OPD píšou 3 kV.
DC, napájení od SŽ
Jedině AC😈DC