Doprava ve městě Železnice

Vlaky Praha – Kladno čekají dva týdny výluky, nahradí je autobusy

Osobní vlak mezi Prahou a Kladnem ve stanici Praha - Dejvice. Foto: České dráhy
Osobní vlak mezi Prahou a Kladnem ve stanici Praha - Dejvice. Foto: České dráhy

Cestující vlakem mezi Prahou a Kladnem čeká od dnešní půlnoci  velké omezení dopravy, které potrvá až do 3. září. Z Prahy až do Hostivic nepojede jediný vlak.

Po v červenci zahájené dlouhodobé výluce na Negrelliho viaduktu přestanou dočasně jezdit i vlaky z nádraží Praha – Bubny kvůli nepřetržité výluce v úseků Bubny – Hostivice.  České dráhy zajistí v tomto období náhradní autobusovou dopravu.

V pracovní dny cca od 5:00 do 19:30 pojedou náhradní autobusy v úseku Hradčanská – Hostivice a zpět. Večerní spoje v pracovní dny (po 19:30) a víkendové spoje pojedou v úseku Vltavská – Hradčanská – Hostivice a zpět.

Časy odjezdů autobusů se oproti dlouhodobému výlukovému jízdnímu řádu o několik minut liší, což souvisí s dopravní situaci v ulici Evropská. Cestujícím proto doporučujeme, aby si našli spojení MHD v předstihu, protože je potřeba počítat s dostatečnou rezervou na přestup a také s tím, že v době mimo špičku mají tramvaje a metro delší interval,“ řekl Petr Pošta z tiskového oddělení Českých drah.  Místo vlaků pojedou nízkopodlažní kloubové autobusy, ve špičce mají jet místo jednoho vlaku až čtyři takové autobusy.

Náhradní autobusy pojedou místo všech vlaků s výjimkou tří ranních posilových spěšných vlaků Kladno – Praha (ty pojedou do stanice Praha-Zličín, odkud bude zajištěn okamžitý přípoj ve směru Praha-Smíchov severní nástupiště a Praha hl.n. a bude tu možný také přestup na tramvajové linky č. 9, 10 a 16 na Anděl) a čtyř odpoledních spěšných vlaků Praha – Kladno, které pojedou jen v úseku Hostivice – Kladno. Na území Prahy místo nich autobusy vypravené nebudou, ale cestující budou moci využít náhradní autobusy místo ostatních vlaků, které jedou jen s malým časovým odstupem.

Cestující s jízdenkami Českých drah platnými v úseku Praha-Masarykovo nádraží – Praha-Bubny (Vltavská) – Praha-Dejvice (Hradčanská) mohou využít jako náhradní dopravu vyjmenované linky tramvají a metra. K jízdenkám ČD je potřeba si pro tento úsek vyzvednout bezplatný náhradní doklad ČD na MHD, a to buď u průvodčího ve vlaku, nebo u pokladen ČD. Tento náhradní doklad na MHD bude platit také v tramvajích 9, 10 a 16 v úseku Sídliště Řepy – Anděl. V náhradních autobusech mezi Hradčanskou a Hostivicí (resp. v pracovní dny večer a o víkendech v úseku Vltavská – Hostivice) budou platit běžné jízdenky ČD a PID.

Podrobnosti včetně výlukového jízdního řádu jsou na webu Českých drah.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vít Jůza

Doufám, že v prvním odstavci je chybička, že druhou stranou z Prahy až do Hostivic vlaky jezdit budou. Z Prahy do Hostivic vedou totiž tři trati: přes Ruzyni je výluka; po staré trati přes Rudnou na Slaný, ze které je odbočka do Hostivic, v současné době přímé vlaky z Prahy až do Hostivic skutečně také nejezdí, ale přes Zličín a ze Zličína i více než jediný vlak snad má normálně jezdit – podle zveřejněných informací včetně pokračování článku by tato trať měla snad být sjízdná.

Vít Jůza

Doufám, že v prvním odstavci je chybička, že druhou stranou z Prahy až do Hostivic vlaky jezdit budou.