Vlakvedoucí a bývalá letuška: Jsem na lidi hodná, ale nemám ráda podvodníky

Vlakvedoucí Aneta Mamula Ochránková. Autor: Zdopravy.cz/Ondřej KubalaVlakvedoucí Aneta Mamula Ochránková. Autor: Zdopravy.cz/Ondřej Kubala

"Bylo to jako sen, když jsem odmávala první vlak a zavřely se dveře," říká vlakvedoucí Aneta Mamula Ochránková.

Zpět na článek
92 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Leinad

Tož si to namířil stryk Lojzek rovnou za vedoucím prodejny a říká: „Soudruhu vedoucí měl bych zájem o Tatru 613“ . Vedoucímu málem spadly brýle a říká: „Strycu zajeďte do Gottwaldova, dovezli jim nové Škodovky, Tatru Vám prodat nemůžu… “ Sryk Lojzek na to: „A soudruhu vedoucí můžu si zavolat..?“ Vedoucí: „Jistě soudruhu, jen si zavolejte.“ Strky Lojzek vytočí číslo a volá: „Haló, jest tam mamula…?“ Vedoucí skočil po telefoně a říká: „Soudruhu to jste měl říct, že se znáte se soudruhem Mamulou… jistě v takovém případě máte šestsettřiníctku připravenou…“ Stryk Lojzek: „A doma jsme se domluvili, že bychom ji… Číst vice »

všd

Znám to trochu jinak. Že si soudruh z Mototechny chtěl ulít Š 120 pro někoho ze svých známých a dotyčný začal, že bude volat Mamulu, tak to soudruh vzdal. Akorát původní měla jinou barvu a ta nová byla červená.

Karl Von Bahnhof

Božíčku, ty jsi taaaak vtipnej. Ještě že o tobě nevi Bohdalka. Ta by tě nechala zavraždit, abys ji nekonkuroval.

Vlakušák

Bývalá letuška. Chápu dobře že letuškovala plus mínus tři měsíce ?

Šašek

Super rozhovor s krásnou vlakuškou=dokonalá kombinace.

rtep

Kdyby taková vlakvedoucí jezdila u nás, asi bych častěji své toulky přírodou spojoval s cestama vláčkem 🙂

Jiří Kocurek

To chce ten vlak zkusit i u vás, třeba tam je a nevíte o ní. 😀

Axel

Z pohledu fantazie by mohlo být řešením např. seriál povídek o randění s člověkem z krásnější polovina lidstva, která je příslušnicí této profese, o kterých psal pan rtep.

Možná jsem měl štěstí, ale doma na to nežárlila, nýbrž to četla se mnou.

Jak se ve vlaku seznámili viz:
https://efenix.cz/eroticke-povidky/klasika/bejvalka-03/

Jak spolu randili je v pokračování zvané „Kristýnka“ tamtéž

rtep

Už nedojíždím vlakem do práce, přesto se občas u nás po kolejích svezu. A docela rád.
Jen tu holt většina vlaků jezdí jen s mašinfírou.

ABC

na dráze jsou zaměstnáni švarní mládenci!

rtep

Máme tu i mašinfírku, ale ta moc švarná není…

Patrik

Ji jsou hlavně u Arrivy.

Honza

Také díky za příjemné počtení.
Jen mě mrzí na nás mužích cituji:
„Ale pak jsou chlapi, kterým řeknu, že mám partnera, ale oni začnou s tím, že to přeci není nemoc a podobně. To už je otravné.“
Chtěl bych vidět co by řekla jejich stará, kdyby se dozvěděla že dělali do vlakušky 🙂

Axel

No, ono některé nezadané ženské asi jsou také nažhavané randit, akorát volí rafínovanější metody.

Viz historka, že s budoucím manželem se seznámila paní D., když omylem při parkování nabourala do sousedního auta a zamilovala se do dopravního policisty, který poškození auta vyšetřoval. Prý to vyprávěla kamarádkám, a ony ji žádaly, ať opět nabourá, že také ony někoho hledají k seznámení -:)

Ta historka je od 21. minuty rozhovoru
https://video.aktualne.cz/dvtv/drexler-tanec-boli-a-extaze-se-pocita-na-minuty-zacatek-emig/r~36f2ef9c5ab111ec8fa20cc47ab5f122/

Ketchup1970

Děkuji za hezky rozhovor. Kéž by kultivovaných slov přibylo i v našich diskusích . Všem se bude lépe dýchat . Kolegyni – dívce v modrém ( 🙂) přeji spoustu pokojnych kilometrů na palubě a jenom slušné a milé cestující .

Lkprak

Tuhle teď už paní sleduju na Twitteru snad od doby, co s ním coby „vlakuška z Hutníku“ začala. Na jedné straně dráhu, nebo službu cestujícím miluje (její dočasný přerod na letušku bylo svého času velice zajímavé sledovat) na druhou stranu díky svým ostatním koníčkům (psy) ví, že život nejsou jen koleje a kdyby náhodou o práci na železnici přišla nebo jí přestala bavit, v pohodě si najde uplatnění jinde. Ale pro cestující v okolí Brna by to byla velká škoda.
No a panu Manželovi člověk musí jen a jen závidět…:-)

Jarek

Pan manžel je z ní lehce na prášky, jestli jste to v rozhovoru postřehl. 🙂

Pan Manžel

Spolu jsme přes 7 let, takže jsem věděl do čeho jdu :-). navíc práce v IT není zrovna veselá reality show,a tak je super, když mě z těch 1 a 0 občas vytáhne nějaká její šílenost :-D.

Potulný wechtr

Pěkný rozhovor.
Lidé kteří dělají svou práci zodpovědně a srdcem jí dávají úplně jiný rozměr. Poté má i strohý úřední postup své charisma a ze setkání si cestující odnáší jedinečný moment milé vzpomínky.
Nalézt v jakékoliv situaci něco pozitivního a k tomu malý úsměv, mnohokrát dokáže zázraky.
Milá Štiplístková a tobě podobným kolegům a kolegyním, přeji do Nového roku mnoho štěstí a spokojených cestujících.
Strojvedoucí a často cestující (bez režijky). 🙂

Axel

Je cosi zvráceného, že firma produkuje „úřední postup“. namísto „služby cestujícím“… Pak se můžou všichni normální nádražáci snažit sebevíc, ale když většina firmy funguje zvráceně ( v tomto smyslu), tak snaha jednoho téměř nic nezmůže.

Připadalo by někomu normální mluvit o „úředním postupu“, když jdu něco sníst/vypít v McDonald?

Ketchup1970

A to víte jakými postupy a jakými “pravidly” cepuje mlaďochy v McD jejich teamleader . ( pro české čtenáře – vedoucí směny – nebo parťák – četař ) ?

ABC

První dny v McDonald’s, Aneb jak Katka zapomněla na okurku

https://www.youtube.com/watch?v=9C2fBNqorJE

Axel

Pokud vím, tak dosud zavřel v ČR jeden mekáč.

Zatímco velká část železničních linek je na odpis už dávno.

Martin

Minimálně dva

Axel

Brno-Líšeň (franšízant). A ten druhý?

Gwann

a víte kolik bylo zavřeno pivovaru jen po roce 1990? tak je zavřeme všechny!

Axel

Pivovarů přibývá.

Jiří Kocurek

Pivovary nejedou z veřejných peněz ale čistě na komerční bázi. „Malinkatý“ rozdíl.

Ketchup1970

Doporučuji návštěvu v McDonaldu někde ve Státech , bývají to slušné humáče. Zvlášť v některých oblastech . Vždy si na ty zážitky vzpomenu s obrázkem fronty ve Vidičkově ulici ..😂

Axel

V tomto konkrétním případě já reagují na způsob poskytování služby, nikoliv na to jestli služba má dobrý poměr cena/užitná hodnota (ale souhlas, že také toto je důležité)

Pro lepší pochopení – doporučuji závěr videa “ Co kdyby se řezníci chovali jako úředníci ? “

https://uloz.to/file/pk8tXfyfyyeH/co-kdyby-se-reznici-chovali-jako-urednici-mp4#!ZGtjMGR2ZJIvLmtlZGV0LGp5AzD0AHuyrKyfn3u2Z1SPnwAzMD==

Leinad

Co je to „úřední postup?“
V mekáči taky prostě nedostanu co není na ceníku, narozdíl od vesnických hospod. Naopak v mekáči lépe umí řešit reklamace (je to studený, dají mi nový kus. V některých noname hospodách to není daleko od situace že zákazník nemá pravdu)

Gwann

víte vy vsevede, že i běžné větší firmy mají na vse předpis, včetně toho jak se má zaměstnanec do telefonu hlásit? a ze to mnohdy vynucují? třeba telefonáty s klienty?

Ketchup1970

Dyť je to Axel.. co byste po nem chtěl ? Pravdu a lásku ? Ani o Vánocích , natož jindy..:-)

Axel

Proč slovy „pravda a láska“ zkoušíte chabě zamaskovat, že jediné o co jde je těch 16,5 miliard přímého penězovodu ze společné kapsy do pasažérské ČD, neboť proč se namáhat službou cestujícím, když pohodlnější je vozit vzduch (nikoliv cestující), který žádné služby nepotřebuje.

A brzy budou pasažéřští nádražáci z ČD předpkládám stávkovat za další miliardy přímých dotací.

Jiří Kocurek

Rozum…

Axel

V McDonald mají nabídku pro zákazníky, a proto ceník v mekáči se člověk naučí za den. Zatímco v ČD mají nabídku překomplikovanou, aby udrželi umělou zaměstnanost, a proto mají tak strašně zmršený, nesrozumitelný a nedodělaný ceník, že chudákovi pasažérskému nádražákovi už nezbývá sil na efektivní prodej služeb pasažérské ČD, tj. namísto vysedávání v kukani a dělat chytrého že rozumím tomu překomplikovanému TR10 (na rozdíl od „blbců cestujících“),…tak radši – zjednodušit nabídku cestujícím, – spustit automaty a – uvolněné pasažérské nádražáky přesunout do dálkovějí části Rychlíků/Spěšných, do SC, EC, IC, EN, rj, Expressů, aby sloužili cestujícím např. s minibarem (neboť vláčků… Číst vice »

Dopravak

Jojo, nedávno jsem potkal vlakvedoucí, která byla ochotna vyvolat hádku kvůli toho, že ve vlaku ve kterém nás bylo cca 20 na 6 vozů sednout apriori sednout na místo které mám na místence, ikdyž jsem ji ubezpečil, že když někdo přijde, tak jej pustím….načež následoval doslova výlev na téma, že turisti ve vlaku je to nejhorší co zná a že jen lžou…… Chvíli jsem vážně uvažoval, jestli není pod vlivem…. na to že to byl mezinárodní vlak, celkem zážitek….

Axel

Já mám zkušenosti vesměs dobré. Tož zkuste jim dát ještě jednu šanci. Třebas příště budete spokojen.

Výpravčí ze Severozápadní dráhy

Proč si teda kupuješ místenku,když si nakonec sednes jinam?
Koupil jsi si sedadlo 35, tak si sedni na 35tku

Promiňte pane, ale jste vůl. Korunovaný

Pán psal, že v 6 vagoncích bylo celkem cca 20 cestujících.

Tenhle přístup může vést k tomu, že příště zákazník zvolí jiný způsob dopravy nebo v lepším případě minimálně jiného dopravce.
Jaký je důvod k vyhození, napadají mě dva.
1) Sedl si na místo rezervované někým jiným (nebo třeba i při běžící expresní rezervaci, někdo jinej si to místo koupil). To by mu velmi pravděpodobně průvodčí řekla přímo.
2) Obsazenost vlaku je taková, že nastupující nevidí na první pohled volné nemístenkové sedadlo. Pochybuju, když říká že jich bylo dvacet v celém vlaku.
Velmi pravděpodobně to byla jen snaha vyvolat konflikt s cestujícím. Nebo byl jiný důvody který mi nedochází?

Jsksk

Je to tak a zářný příklad – Vaše firma SŽ. Zde tedy přesně platí potrefená husa že?

Axel

S SŽDC nemám nic společného krom toho, že vláček dopravce jede po kolejích SŽDC.

Air Traveller

nebyli bychom v cechach, aby se neobjevili nejaci remcalove.

nadherny clanek. uplny samet v dnesni turbulentni dobe.

Bob

Za pět let už dávno bude dělat něco jiného. Životnost těchto žen je ve vlakové dopravě většinou maximálně 3-5 let zhruba u 90% z nich.

Y.K.

Vzhledem k tomu, že paní si z dráhou začala v roce 2014, tak nevím, jestli už dávno nevypadla z vaší kategorizace.

Gwann

a zase jeden skarohlid…

Martin H.

Tak to je krásný rozhovor ke konci roku. A místy i lehce úsměvný. To jsem Anetko vůbec netušil, že jsi před tvou sezónou coby letuška nikdy neletěla a musela jsi se kvůli tomu naučit plavat. A vlastně jsem ani netušil, že máš praxi z letecké dopravy, když jsem tě měl v zácviku na rychlíku Vysočina. To jsem se dozvěděl až později. Tak ať se ti u nás i nadále líbí a snad i osobáčkový turnus pro místní bude třeba zase lepší. 🙂

Alena Šípová

Anetku znám osobně a ráda na ní vzpomínám.Pracuji v Praze ve skladu a Anetka k nám tenkrát jezdila s Minibarem.Je to moc krásný příběh a moc jí přeju aby se jí na dráze dařilo a hlavně líbilo.Anetko měj se krásně a pokud budeš mít někdy cestu do Prahy tak se stav u nás ve skladu moc ráda tě uvidím.

Axel

jj, s takovými normálními lidmi, zapálenými do služby cestujícím, se pasažérská ČD taky stane lovebrand.

Držím palce.

Alena Šípová

Anetu znám osobně a moc ráda na ní vzpomínám.Pracuji ve skaldu u minibaru v Praze a Anetka k nám tenkrát jezdila jako vlakuška s minibarem.Je to moc krásný příběh a moc jí přeju aby se jí na dráze dařilo a hlavně líbilo.Anetko měj se krásně a až budeš mít cestu do Prahy ráda tě uvidím stav se u nás na skladě.

DirtyHarry

Super rozhovor, díky za něj.
Paní si pamatuji z brněnského letiště. Ať se daří 🙂

soumar

Nevím, jestli to tady autorka čte, ale mně vždycky fascinuje, jak při cestě povinně místenkovým pendolinem jsem otravován (a to někdy i dvakrát) třebas sympatickou paní jako je zmíněná průvodčí, zatímco při cestě LE se nic takového neděje. Místo prodáno, je obsazeno, tak co člověka prudit.

Proč to nejde?

Proč nemůže mít průvodčí i u jiných vlaků v tabletu označená místa prodaná místenkou, aby šetřila ústa a nervy cestujících?

Bude víc času na řešení případných konfliktů nebo vaření kafe. 🙂

Ne, že by to byl nejdůležitější problém dálkových spojů… 🙂

Daniel Jablonecký

A nejste třeba student nebo důchodce? Nárok na slevu průvodčí prověřit musí.

soumar

To nejsem a u LE sleva tuším platí taky, ne?

Daniel Jablonecký

Ano. LE ji kontroluje.

PetrN

Vůbec nejde o studenta jízdenky se v pendolino kontroluji neustále u všech cestujících, byt to logiku nemá v podstatě žádnou.

Tomariero

U ČD můžete koupit místenku zvlášť to jinak než fyzickou kontrolkou nezjistite.
A minimálně v patky je to časté že má někdo místenky do více vlaků a pak to jen dle potřeb ruší.

Axel

Holt, pozůstatek socialistického myšlení, kdy (pasažerští) nádražáci nosili na čepici státní znak a leckdy se také tak chovali k cestujícím = jako vrchnost vůči poddaným

… A kdy právem cestujícího bylo „držet ústa“.

PetrN

U některých zaměstnanců toto myšlení přetrvává dodnes, ovšem když narazí na mě, tak narazí celkem tvrdě 😀

nowas

Na vola.

Ketchup1970

Rad bych věděl jaká zaměstnání provozujete pánové , abych si uměl predstavit jak všechno řešíte kolem sebe vlídně a s úsměvem . Vaše jasná vyjádření tady mne vedou k přesvědčeni hranicícímu s jistotou ze jste nerudní a protivní. A to možná jenom na sebe narážejí kosa a kámen .

Axel

Služby. Převážně B2B. Neberu dotace.

Při škole jsem dělal brigošky jako obsluha (restauračky a taky mekáč myslím franšízanti nikoliv origo mekáč ČR)… jasně že občas se objevi prudič. Ale v 98% případech platilo, že výplata byla pěkná či škaredá, podle toho jestli jsme se (celá parta na směně) chovali pěkně či škaredě k zákazníkům.

Jo, brigošce v přebyrokratizované restaračce zaplněné kámoši/kámoškami šéfa/šéfky jsem se snažil vyhnout. Protože bych dělal na líné, obvykle také křivácké kolegy/kolegyně.

Martin

Děkujeme, že to víme, a posíláme písničku Culture Beat: Mr. Vain.

ABC

Tak odpovídá na dotaz, ne. Nebo má raději odpovědět co je ti do toho ty kikote?

Ketchup1970

Tak to jste se minul povoláním , myslím , ze byste mohl nahradit Stanjuru ve funkci mi ostrá financí a klidně byste levou zadní nahradil i Bednarika . Co dím, klidně i šéfa zeměkoule .

Jiří Kuba

Vy jste ale hrdina, to jste jim to těm nádražákům ale nandal….

Axel

Na rozdíl od naprosté většiny národa, ještě věnoval chvilku svého času aby poskytl zpětnou vazbu

Cca 80 až 90% národa už pasažérské nádražáky odepsalo.

Miroslav Zikmund

No jo, doba, kdy byl pro zaměstnance vlakových čet u osobní dopravy posun běžnou záležitostí, včetně přivěšování / odvěšování lokomotivy / motorového vozu, spojování hadic parního topení, podle okolností i přestavování výhybek, odemykání a sklápění výkolejek, posun s praporkem/ baterkou na viděnou nebo píšťalkou na „slyšenou“ tam, kde nebylo „na viděnou“ je dávnou minulostí … Rovněž tak je dávnou minulostí doba, kdy se na délku směny / dobo odpočinku mezi dvěma směnami nekoukalo; turnusové šichty do 15 hodin, pak 6 hodin spaní ve vratné stanici a klidně další „patnáctka“. Mělo to výhodu – 30 hodin výkonu na dvě data pokrylo… Číst vice »

Vít Jůza

Je dobře rozlišovat, co z toho bylo dobře, a co špatně, i když, jistě, ve stoje usínající průvodčí není až tak nebezpečný. … .

Leinad

Pokud má jen štípat lístky a ne třeba posunovat.

Koro

Tohle tu fakt chybělo…

Jarek

Zmíněná kombinace nevyspalosti a posunu mohla mít skutečně „zajímavé“ výsledky…

Gwann

já vám nevím, ale nostalgicky vzpomínat na 24hodinove směny…každý není masochista

Jiří Kocurek

„a normální byla směna 24 hodin v kuse“

Něco o straně mající na vývěsním štítě práva pracujícího lidu…

Modré zábradlí

Sněhu bývalo po kolena, holky víc dávaly a dvacet deka salámu, to bylo nějakého salámu.

Axel

Hezké.

Ondrag

Mám rád lidi, kteří svoji práci dělají s láskou a plným nasazením! Doufám, že to mladé paní dlouho vydrží! :->)

donsidonio

Mladá paní je zřejmě srdcařka. Takoví lidi jsou vždycky fajn! Ať se jí na dráze i nadále líbí!

Bergham

Moc příjemný rozhovor. Děkuji 🙂

Ondřej

Paní Štíplístková je super!

spacir

Já bych si tu režijku klidně vyřídil… 😀

Tomáš Macek

Chtěl bych rozhovor s brněnským výpravčím alias KAREL ! Ten borec už skoro 20 let pomáhá cestujícím s informacemi, vypracuje vlaky a to pánové ZDARMA!

Standa Jaroš

přezdívaný také Dispečer.

Potulný wechtr

Haló Dopravo,. Ty Křenovice zase přijeli zpožděný. Dopravo! Dopravóóó!!!
Počkej, já ti to rozvěsím. 🙂 🙂 🙂

VHbrno

To je ten týpek, co před pár lety takhle „vypravoval“ i šaliny? Vždycky si vzpomenu na jeho legendární hlášku „pátá dvanáctka je připravena“ 😁

Tomáš Macek

Právě proto by to byl kvalifikovaný rozhovor člověka, který dělá popeláře, výpravčího, dispečera MHD a občana ČR 🙂

Jiří Kocurek

Jo tenhle blázen, co houká odjezd na lokomotivy. Zas na druhou stranu je naprosto neškodný, jsou horší…

Leinad

Přeci jenom po nehodě v Běchovicích (dispečer dá svolení a souhlas, strojvedoucí se rozjede pod rychlík) bych se nějak nespoléhal na to, že kdo mává u trati, nedává předpisové návěsti.

Miropiro

Rozhovor moc potěšil. Možná dokonce tuto průvodčí potkávám v civilu na Lesné a jen to nevím.

Honza Plomer

Moc hezké, díky!