egoe-plus
Dopravci Železnice

Vlakem na adventní trhy. Dopravci posilují spojení do Drážďan, parní vlak pojede na Křivoklát

Drážďanský adventní trh Striezelmarkt. Foto: dresden.info
Drážďanský adventní trh Striezelmarkt. Foto: dresden.info

České dráhy a Die Länderbahn ve spolupráci s Libereckým a Ústeckým krajem od zítřka posílí spojení z Česka do Drážďan. Důvodem je pravidelně vysoká poptávka českých cestujících o návštěvu adventních trhů v saském hlavním městě.

V sobotu vyjíždí první víkendový posilový vlak z Liberce do Drážďan. Loňské cestování komplikovala výluka v Žitavě, letos pojede jednotka Siemens Desiro přímo. Posilové vlaky vyjíždí v sobotu 30. listopadu, 7. a 14. prosince z Liberce v 7:02 a z Drážďan zpět v 16:26. S ohledem na celostátní změny jízdních řádů a celkovou změnu víkendového konceptu na lince Liberec – Drážďany, pojede adventní vlak v sobotu 21. prosince z Liberce až v 7:33. Zpět již cestující budou moci využít pravidelné vlaky, které od změn posilují na každé dvě hodiny, z Drážďan tedy například v 15:08 nebo 17:08.

Návštěvníci vánočních trhů v Drážďanech mohou využít i další pravidelné spoje linky RE2 Liberec – Drážďany, která jezdí i v neděli. Pro cestující nastupující na území kraje je ve vlacích Trilex (obchodní značka pro spojení v Trojzemí)  zavedena zvláštní jednodenní jízdenka Liberec-Dresden-Special s cenou od 250 Kč za jednu dospělou + až 3 děti od 6 do 14 let.

České dráhy ve spolupráci s Ústeckým krajem od soboty poprvé vypraví speciální vlak Vánoční kometa z Ústí nad Labem do Drážďan, který pojede každý adventní víkend. Dospělý a dvě děti na celý den zaplatí 270 Kč, dva dospělí a čtyři děti za 380 Kč s jízdenku Labe-Elbe. Speciální vlak odjíždí z Ústí v 9:19, z Děčína 9:36 a v Drážďanech je v 10:21. Odjezd zpátky je v 15:35, v Děčíně příjezd v 16:22 a v Ústí nad Labem v 16:38.

České dráhy vypraví ještě speciální parní vlak na adventní trhy na hradě Křivoklát. Půjde o termín 14.-15. prosince.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Carlos

vánoční trhy jsou přes den (za světla ) poloviční…kdybych někam jel vlakem, chtěl bych jet ve 12-14h tam a ve 20-21h zpátky jinak nezajímavé

Tomáš

Ostrava-Krakow
Nejde koupit v aplikaci můj vlak.
Zkouším vše, kupují bus LE za 750.
Zpět, EN Chopin v 22.30 z Kw za 1057.
2+1. Za mně dobrý. Když si odmyslím že je to 150km.
Cestovní dobu neřeším.
Zkoušel jsem i Vídeň, ale už je to za cca 3300kc.

-TR-

V aplikaci Můj vlak tuto jízdenku nelze koupit, ale v e-shopu ČD ano. V aplikaci Můj vlak tato jízdenka není, protože všechny jízdenky do Polska musí být vytištěné na papíru.

-TR-

Dodatek: aby internetovou jízdenku uznal polský průvodčí, je potřeba mít razítko od českého průvodčího nebo od české pokladny.

Co se týče cen, bohužel trasa Ostrava – Kraków je poměrně nepříznivá. Pokud by o tuto problematiku měli pánové Sůra či Šindelář zájem, rád jim poskytnu další informace.

J.K.

Hmm, a z Plzně do Regensburgu pro dva za 1700…:-/

Haha

Za 2*279 zpátečně. Plzeň+Německo…

RomanP

No to nemyslíte vážně, koukám na e-shop, včasná jízdenka na zítra 7:10 365,- Kč, na 9:10 496,- Kč. Ale i to je dost nesmysl kupovat, když máte možnost koupit Celodenní jízdenku+Německo region Plzeňský za pouhých 279,- Kč (obě cesty, resp. můžete jezdit od rána do večera). Tu je však třeba poměrně nelogicky koupit v den cesty na pokladně (nejde koupit v e-schopu).

Haha

To je naprosto logicky – jinak by si to koupili Němci do zásoby. Z jejich stran to je dost velká míra solidarity… Jejich jízdné je hodně drahé, 10 EUR na celý den je pakatel.

J.K.

Ahh, já koukal do eshopu jenom, vím že dřív to třeba celodenní nabízelo… OK, tak asi pojedem vlakem. 🙂