umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Automobily

Vláda: Od příštího týdne se mohou konat zkoušky autoškol

Karosa B732 jako autoškola, ilustrační foto. Autor: Petricekvoz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=54212748
Karosa B732 jako autoškola, ilustrační foto. Autor: Petricekvoz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=54212748
Konat se mohou teoretické zkoušky i zkoušky řidičských dovedností

Od pondělí se podle vládních opatření proti šíření Covid-19 mohou konat teoretické i praktické závěrečné testy autoškol. Novinářům to po pátečním zasedání kabinetu řekl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Pravidla se mění kvůli posunu republiky z pátého nejzávažnějšího stupně protiepidemického systému do čtvrtého. Výuka v autoškolách bude možná nejdříve o týden později, pokud se Česko posune do třetí úrovně, dodal Havlíček.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) novinářům řekl, že kabinet v opatřeních od pondělí mimo jiné umožnil konání vybraných zkoušek. Podle Havlíčka jde o závěrečné testy u autoškol. Konat se mohou teoretické zkoušky, ale i zkoušky řidičských dovedností. „Neplatí to ale pro běžnou výuku a jízdy v rámci autoškol. To by bylo v rámci režimu tři, ideálně od pondělí za týden,“ řekl.

V Česku působí zhruba 3 000 autoškol. Provoz musely zastavit kvůli vládním koronavirovým opatřením už na jaře, nyní je jejich činnost omezena od 22. října. Současná situace podle nich zdrží výuku více než tisícovky studentů.

ČTK

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vincek

Až na to,že komisař by musel jet vlastním autem a bez učitele.

Kernteriér

To je fajn, celkem by mě zajímalo, jak jim to po měsíci bez volantu půjde.

Vlaczech

A co profesní školení řidičů? Už je také povoleno?

Viki

Přečti si pořádně co se uvolnilo jo?!

Jiří Kocurek

Viki, on je to dost nesrozumnitelný maglajs, prokousával jsem se tím 1/4 hodiny.

Jiří Kocurek

Od 22. 11. se zakazuje: d) kongresy, vzdělávací akce a zkoušky v prezenční formě, s výjimkou praktické výuky, praxe a zkoušek podle zákona č. 95/2004 Sb. … a podle zákona č. 96/2004 Sb., … profesního vzdělávání členů jednotek požární ochrany a příslušníků Hasičského záchranného sboru České republiky a zkoušek, jejichž složení je podmínkou stanovenou právními předpisy pro výkon určité činnosti, nejde-li o zkoušky, které jsou součástí vzdělávání podle zákona č. 561/2004 Sb. (Školský zákon), … kterých se smí účastnit nejvýše 10 osob, Chápu to tak, že školení řidičů je povoleno i prezenčně, zkoušky rovněž, jen může být přítomno max 10… Číst vice »

Jiří Kocurek

Čili nejen řidiči a strojvedoucí, ale také kominíci, elektrikáři, plynaři, svářeči, revizáci a tak dál.

PS: Toto není poskytování právního výkladu, jen můj názor na věc. Případný organizátor akce ať to raději „prožene“ přes profesní komoru. Od toho ta komora je.

Vnější pozorovatel

Fakt??? Co na to Kubek, Flegr a jim podobni???

Kalanis

Ať zaplatí způsobené škody ze svého nebo na ně srát.