Vinohradskou v Praze čeká velká oprava, na čtyři měsíce z ní zmizí tramvaje

Vizualizace rekonstrukce tramvajové trati na Vinohradské ulici. Foto: DPPVizualizace rekonstrukce tramvajové trati na Vinohradské ulici. Foto: DPP

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) chystá příští rok velkou opravu tramvajové trati na Vinohradské ulici téměř po celé její

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) chystá příští rok velkou opravu tramvajové trati na Vinohradské ulici téměř po celé její délce. Rozsáhlá rekonstrukce přinese i velká dopravní omezení.

DPP už vypsal soutěž na firmu, která koleje a celou trať opraví. Zakázka má hodnotu 273 milionů korun bez daně. Vítězná firma má opravit úsek od stanice metra Želivského až po Škrétovu ulici v blízkosti magistrály.

Podle mluvčí Anety Řehkové chystají rekonstrukci na druhé a třetí čtvrletí příštího roku, částečně by tedy měla probíhat o prázdninách o rekonstrukci. „Důvodem je špatný stav současné tratě v panelech,“ řekla Řehková. Poslední rekonstrukce se prováděla na této trati v letech 1979 a 1980.

Dopravní podnik zatím neuvedl, jakým způsobem bude řešit náhradní dopravu po dobu výluky. Zejména mezi stanicemi Želivského a Flóra jde ale o velmi vytížený úsek, kde se sbíhá několik linek.

Velká rekonstrukce je na seznamu strategických staveb DPP. Součástí akce je i zajištění bezbariérového přístupu na tramvajové zastávky. „Technický stav trati vede ke zvýšené hlučnosti, k nutnosti snižování rychlosti spojů a k riziku vzniku častějších havarijních situací,“ uvedl DPP na svém webu. Akce se nemá týkat již zrekonstruované zastávky a křižovatky Flora. Projektovou dokumentaci měl na starost Metroprojekt.

Příští rok nemá jít o jedinou velkou rekonstrukci tramvajové tratě. Na řadu by měla přijít také rekonstrukce trati v Zenklově ulici a Kolbenově ulici. Soutěžit je ještě DPP nezačal.

Tagy dpp tramvaje Vinohradská
Žádné komentáře