Dopravci Lidé Železnice

Video: Tancem proti splínu. Zaměstnanci Českých drah rozpohybovali i představenstvo

Stejnokroje Českých drah pro vlakový personál. Foto: České dráhy
Stejnokroje Českých drah pro vlakový personál. Foto: České dráhy
Zaměstnanci ČD se připojili k celosvětové taneční vlně, která má pomoci zahnat stres z dlouhé covidové pandemie.

Zaměstnanci Českých drah se připojili k celosvětové taneční vlně, která má pomoci zahnat stres z dlouhé covidové pandemie. Na píseň jihoafrického hudebníka, který si říká Master KG, natočili video plné pohybu a tanečních variací.

Podle šéfa komunikace ČD Radka Joklíka s nápadem přišli sami zaměstnanci z provozu. „Zaměstnanci Českých drah se k této výzvě přidali a posílají pozdrav zákazníkům. Vzkaz, že už se na ně těší,“ uvedl Joklík. Do pohybu se před svým zasedáním dalo i představenstvo Českých drah v čele s Ivanem Bednárikem.

Podle vzkazu pod videem zaměstnanci ČD neztrácejí dobrou náladu a věří, že „už vidí světlo na konci tunelu“. Píseň Jerusalema překřtili na ZAPusalema (ZAP = Zákaznický personál).

 

Odebírat
Upozornit na
guest
98 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martas

Sem nádražak 20 let. Po zhlédnutí tohoto trapného klipu se za to stydim ti v něm účinkují ať svléknou uniformy daň výpověď nehorázná ostuda a traparna🤦🤦🤦.

Avlaky

Souhlas

rtep

Někdo jiný se možná zase stydí za to, že někdo, kdo 20 let pracuje na dráze, neumí ani psát česky. Nebo že je v něm nejspíš vysoká míra intolerance k čemukoli, co se nelíbí právě jemu.

Jan

Některé věci si toleranci nezaslouží. Toto je jedna z nich. Tečka. Nic otřesnějšího jsem snad neviděl – ani já, ani nikdo z mého okolí. Po dvou minutách jsem byl duševně rozklížený, sesypal jsem se a jenom jsem pořád naříkal „proč, bože proč jsi toto dopustil“….

Karlos

Ať si klidně tancujou, ale ať hlavně jezdí bez těch věčných zpoždění. Čekej Dlouho.

Facepalm

Takový to, jak si chlápci v propoceným tesilu představují humor a emoce. Včetně toho neuvěřitelnýo blábolu o tom, jak je to iniciativa zaměstnanců. Sorry, z tohohle na první pohled trčí práce tradičně naprosto zoufalého PR oddělení Českých drah a nic mne nepřesvědčí o opaku.

Vlastimil

V záplavě negativních zpráv pozitivní rozveselení. Tleskám 🙂

drakula

super , bomba ! :=))

Negattor

Hlavně ty tělnaté holky. To je teda „bomba“. Velebností jdu blejt.

Jaaa

Zato vy určitě budete vzorem posilovkového narcismu, že…

rtep

Na dráze smějí pracovat jen štíhlé ženy, které vyhovují vašemu pohledu na krásu?

Negattor

Ale tak to bych ani tak nevyžadoval. Ale když se na to video podíváte, tak uvidíte samá velká břicha a malé, nesedící uniformy, které to ještě umocňují. Prostě se to nepovedlo. To je vše.

Jackub

Proti stresu v respirátorech? Vždyť ty jsou symbolem pandemické mizérie! Je to tanec „zombie“ bez obličejů, to stres spíš vyvolá, než zmírní!

Lukáš David

Prý se tesi až se zase uvidime (FB ČD), no nevim, jestě pár výběrek a už je nikdy neuvidíme.. je hezké že představenstvo tancuje, ale spíš by mělo řešit to, proč ČD ztrácí řasu výkonů… 😀

Krusky-Stredohori

Nic proti tomu, ale pokud to nebylo v pracovní době, měli všichni zůčastnění místo pobytu v Praze? Jiným by policisté na hranici okresu řekli, že se nejedná o akci nezbytně nutnou a poslali je zpět.

Pajos

A nechcete se radši starat sám o sebe a ostatní nechat na pokoji?

Zastání

V tomto pohledu a argumentaci se musím zastat „Stredohori“. Shledávám celé video jako hezký lidský počin, který však naráží na vládní restrikce a tak trošku okaté pohrdání tím vším, co mají ostatní smrtelníci respektovat pod sankcí. Jak jinak vysvětlit ve videu presentované zastoupení z různých koutů země, kontra zdejší argumentaci, že vše je v osobním volnu zůčastněných. Obyčejní lidé, kteří zákaz pohybu respektují a ctí, jsou pak v očích tohoto současného videa za úplné hlupáky, protože vyznívá, že nejen že lze vládní restrikce porušovat, lze je porušovat okatě v rámci PR a záštitou firmy vlastněné a spravované stejným státem, vládou,… Číst vice »

Krusky-Stredohori

Děkuji za zastání. Silně pochybuji že byli všichni z Prahy. Zdůrazňuji že to jinak nějak neodsuzuji, ale je to plivnutí do obličeje všem co nařízení dodržují. A nefér vůči těm které na hranici okresu policisté pošlou za jízdu na podobnou akce zpět.

Jmfjv

To není v rozporu. Dodržování proticovidových opatření se týká nás každého z nás.

Pajos

Dodržování opatření je jedna věc ale starat se o to jestli je ostatní teoreticky neporušili je věc druhá. Spekulovat jestli náhodou někdo něco neporušil … 🙄

Zastání

Teoreticky? Starat? Stačí shlédnout video, video prezentované veřejným sdělovacím prostředkem. To mi nepřijde jako spekulace, spíš jako zhodnocení důkazních prostředků 🙂
Ale zase ten pocit mít možnost chvilku dělat něco VIP jako p. Prymula …

ffff

video se natacelo jeste driv nez byl zakazan pohyb mezi okresy..

Jmfjv

Někde o kousek níže v této diskuzi jeden z účastníků akce bez obalu přiznává, že se sešli ve svém volném čase.

Pajos

Ve svém volném čase nemůžou jít na nádrží?

Zastání

Ve svém volném čase na nádraží jít mohou, v okrese trvalého bydliště, jinak pouze v zaměstnání, což zde bylo dementováno, nebo s čestným prohlášením a důvodem cesty, pobytu v rámci opatření vlády ČR. Ať se nám to líbí nebo ne, základem demokracie zde máme svobodné volby a následně respektování toho, co volení zástupci vytvoří, spočítat jim to můžete v nadcházejících volbách, jinak máte samozřejmě svá práva, ale v té demokracii i své povinnosti. Už vidím jak PČR posuzuje prohlášení „jedu z Budějovic do Prahy na nádraží natáčet, hrát v klipu“. Dokážu ale pochopit, že pokud onen zaměstnanec pojede přes okresy… Číst vice »

Jiří

Co když to bylo natočeno ještě před uzavřením okresů?

Zastání

Myslím podle dění, že ne a asi se to brzo dozvíme.

Zastání

Jest-li se pletu, klidně mě opravte povinnost respirátorů „všude“ a omezení pohybu na hranice okresu platí od 1. března 2021. Na videu mají v drtivé většině respirátory, takže jsme s datem někde v březnu, rozhodné je, že v době platnosti omezení pohybu. vycházeje z vyjádření „Pajos“ mají zaměstnanci testy, také dle nařízení vlády, ministerstva zdravotnictví, tedy nejpozději k 12. březnu první test, takže podle indícíí je video točeno v době omezení pohybu osob.

Pajos

Nejste trochu mimo?
Reagujete na svůj vlastní příspěvek jestli jste si nevšiml 😂

Zastání

A to je zakázané, nebo Vám to hlava, kterou si asi držíte nebere? Co takle se nadechnout a vzít to jako věcné rozšíření prvního příspěvku k názoru, polemice diskutujícího k možnému termínu natočení. Nehledejte v tom jadernou vědu 🙂

Pajos

Takže varianta že ti lidé tam na tu akci šli před nástupem na směnu nebo po ní nepřipadá v úvahu?
Nebo to je taky porušení nařízení?
Zneužití stejnokroje 😁 člověče vy jste ale mimon 😂
Člověče uvědomte si že ti lidé se pravidelně testují aby mohli vůbec mezi ty cestující a celé dny tráví couranim z okresu do okresu…tak z toho tady prosím nedělejte případ hodný potrestání vy zneužity stejnokroji🤟

Zastání

Jasná věc lidé ze od Budějovic, Brna, Olomouce mají Ústí, všichni nastupují v Praze na hl.n 🙂 No třeba na velkých nádražích normální věc, PČR kontroluje lidi řekněme v „civilu“, máte-li na sobě akční oděv s firemním popisem, s vysokou mírou pravděpodobnosti Vás nechají být, je to podobné jako se zastavováním firemních vozů na hranicích okresů. Testovat se můžou, test však není nikde výjimkou k tomu, aby jste mohl jen na základě toho z okresu. Odborná veřejnost diskutuje o míře schopností antigenních testů, tak bych s tím spoléháním se na ně byl velmi opatrný a to nemluvím o způsobu jakým… Číst vice »

Pajos

Je to čím dál lepší.
Vlakvedoucí z Brna, CB ani odnikud jinud se v Praze prostě nikdy nevyskytují. Nikdy tam nezajíždějí, nikdy tam nemají preruseni. A další pochybný příběh o tom že PČR nedělá svou práci a k tomu navazující příběh na pochyby o testování …
Ale zneužití stejnokroje u mě vědě, to jsem se upřímně zasmál. Díky
No až si vedení ČD přečtou vaše argumenty, tak se budou chytat za hlavu 😂

Zastání

Dostáváte diskuzi někam jinam a pouze dokola odvádíte pozornost od Vámi původně hodnoceného názoru. Předně si ujasněte, zda může mít v dnešní době takové množství zaměstnanců v Praze na hlavním nádraží přerušení, dělenou směnu současně. Vše, i Vaše úvahy o přerušení už jsou stejně jenom expost spekulace, dodatečně ospravedlnit zdejší původní názor k trvání restrikcí vlády ČR. Nikde ani slůvkem neuvádím, že PČR nedělá svoji práci, dělá a to dobře! Jen v situaci, kdy se má dojít ke kontrole dvou osob v jeden konkrétní moment, vybere si spíše osobu v civilu, neboť důvodně předpokládá, že osoba ve firemním oblečku na… Číst vice »

Pajos

A co bych měl dále psát k tomu svému prvnímu příspěvku? To přece platí obecně. Vy sice nedokážete žádným způsobem prokázat že účastníci toho klipu něco porušují ale za to dokážete spekulovat o tom kolik lidí z Prahy může být na hl.n. a kolik jich je mimo pražských. Podle těch napíšu je vidět že tam nejde o soustředění nějaké větší skupiny z jiného města. O PČR jste napsal že nekontroluje lidí kteří by podle vaší teorie mohli zneužívat stejnokroje. Nevím co znamená potřeba omezit internetové připojení? Jako že když operátor zjistí že píšete neúměrné množství příspěvků někde v diskuzi tak… Číst vice »

Zastání

Vy nepište nic ke svému příspěvku, jde o příspěvek ke kterému jste se vyjadřoval, jen jste opět nepochopil psaný text – nic nového. Předně veškeré důkazy má k dispozici firma, zná rozpis směn účinkujících atd… . Samozřejmě když dojde na lámání toastu, je i firma, právnická osoba poskytnou součinost, co víc, má oznamovací povinnost. S tím netem, operátory do toho netahejte, jen, že aktuálně na SŽ, ČD je jistý bezpečnostní problém s daty, napadením systémů, k možnostem úniku osobních dat zaměstnanců se nikdo raději ani zaměstnancům nevyjadřuje, čímž jsem chtěl decentně naznačit, co vše dělají, a kam přistupují zaměstnanci využívající… Číst vice »

Zastání

Při té vší Vaší zlobě jste zapoměl na argument, který by jednoduše vyvrátil podezření z natáčení v době omezení pohybu osob mimo okres ve volném čase a divím se, že ani po tak dlouhé době Vás to nenapadlo. Na začátku záznamu je „první klapka“. Nic to neznamená, ale je na ní datum 22.2.2021, tedy datum kdy ještě zákaz pohybu mimo okres nebyl. Jak prosté, tedy pokud se tomu dá věřit, protože postprodukce umí velké věci 🙂

Krusky-Stredohori

Že Vy jste tam byl taky:)

Zastání

Asi tam nebyl, protože, by jinak obratem upozornil na první klapku s datumem 🙂

Avlaky

Platíme je z daní…

Vašek

A pokud to bylo v pracovní době, tak napracovat, ne? Dejte si nohy do lavoru a na hlavu studený obklad.

Radek Novotný

Proboha, Ty jsi magor 🙂

Daniel

Dobrý den, mě už vůbec nezaráží ta zahořklost nepříjemnost vůči všemu. A líbí se mi, že aniž byste se kouknul na první sekundu videa, kde jenom mimochodem vidět datum natáčení, tedy 22.2.2021 a potom někam do archivu zpráv, kdy začalo zákaz opouštění okresů, tudíž 29.2.2021. Nejdřív si zjistěte všechny možné informace a potom začněte používat argumenty… Tahle zpráva není určená konkrétnímu člověku.

Daniel

A potom tady rozpoutáte diskuzi, která je svým způsobem zbytečná, protože jste se koukli na video (nejspíše přetočili) na pár sekund. Prostě tomuhle národu se nikdy nikdo nezavděčí, když někdo chce někomu udělat menší radost v takhle debilní době…

aaabbb

Za mě moc pěkný nápad, je hezké vidět, že se najdou zaměstnanci, kteří mají k té práci, k železnici obecně a třeba i k tomu zaměstnavateli nějaký vztah.
To se dnes ne vždy a všude vidí.

Miroslav Zikmund

Na infantilní nápady se „na nábřeží“ vždy nějaký kádr našel … Místo toho jsou pro „nadbytečnost“ exkomunikováni dohodou jedinci mající z hlediska pojmu zákona o drahách „osoba odborně způsobilá“ vyšší kvalifikaci než mnozí zaměstnanci v pozici vedoucích pracovníků, kteří z hlediska „osoby odborně způsobilé“ žádnou odbornou způsobilost nemají …

aaabbb

Jste úplně mimo 🙂 Tenhle nápad vznikl zcela mimo nábřeží, přímo v provozu.

Dispečer

… tak pokud se opravdu jedná o Miroslava Zikmunda, který se na Nábřeží jen krátce kdysi mihnul, tak ten byl vzdy trochu mimo …

Jmfjv

Provoz je velmi široký pojem. Bez podpory „Nábřeží“ by zůstalo jen u nápadu. Kdo si hraje nezlobí, ale přece jen u železničářů je přínosnější profesionalita než oficiálně organizovaná infantilnost.

Facepalm

Navíc tohle fakt ani omylem není spontánní akce….

Třicátáprvní Béé

Někdo tančí, jiný si píská😉

Pavel

Skvělý počin! Nenávistným a škodolibým komentářům nerozumím. Těžko říct, proč jsou lidi na sebe zlí. Je to zkrátka odreagování… asi všichni už bychom chtěli žít normálně.

Sysel

Zaměstnanci opravdu tancují a je vidět, že je to baví (většinu).
Představenstvo se tam tváří, jako chovanci ústavu a očividně je to nebaví.

Facepalm

Mě hlavně baví ta představa, jak přijde nějakej „čičmunda“ z provozu na představenstvo, řekne jim, že točí infantilní video a všichni mu tam teda hned zamávaj rukama (zasedání maj samozřejmě taky náhodou zrovna ve chvíli, kdy se ten „muž z lidu“ objevil na vrátnici na Nábřeží, jak jinak…). Samozřejmě se mohu mýlit, ale v reklamě a PR dělám už dost dlouho na to (a taky jsem pro pár takovýchhle „spontánních videí“ psal scénář prošedší obvykle tak 5 koly klientských připomínek), abych dosti spolehlivě poznal spontánně natočené video od videa, které si na spontánnost jen křečovitě hraje. Tohle je spontánní asi… Číst vice »

Prazak

No jo, za našeho mládí bylo taky všelijaké angažované umění. Kdo se dobrovolně nezúčastní, má černý puntík. Ale spíš bych řekl že to vymyslel nějaký podprchal z PR oddělení než někdo z provozu. Jenom ten text mohl být ještě o trochu angažovanější – „nepřekračujte hranice okresu, necourejte v parku po večerce“.

Facepalm

A na počtu mínusů, které jste obdržel, je krásně vidět, kolik lidí těm Podprchalům sežere jakejkoli bullshit… 🙂

Tomas

tahle diskuse je ukazkou ceske zaprdenosti a malosti.

jedine, co to zmirnuje, ze oni za to vetsinou nemuzou.

Jmfjv

Tento váš postoj vás také nezobrazuje jako světového
giganta s absencí střevních plynů.

Vendelín

Tohle když objednatelé vidí, se ani nedivím, že radši vyberou konkurenci 😀

rtep

Budu-li mít někdy a někde na výběr, tak si jako cestující právě proto vyberu ČD.

Pajoš

Máte úplnou pravdu … od chvíle co bylo zveřejněno tohle video zvoní na GŘ ČD jeden telefon za druhým a vypovídají se smlouvy : – D
Nebuďte absurdní.

Avlaky

A to s eplati z peněz daňových poplatníků?

Respektive prohlo to v rámci pracovní doby?

Pajoš

To jsou teda starosti : – D

Martin

Kdy jste věděl,jakou mají pracovní dobu,tak mlčíte,že jdou třeba v 5
00 ráno do práce a končí třeba ve 22.00 a mají zaplaceno jen 8 hodin a zbytek mají téměř zadarmo,tohle by mě štvalo. A ne jestli to jde z peněz daňových poplatníků

Avlaky

A nutil je někdo nastoupit k ČD?

Apten

Čekal jsem, kdy se tu zjeví nějaký h**p.A ejhle už tak brzo.

Karel Kouba

Ano také jsem čekal, kdo bude první d…l. Je To sympatický video a hlavně bude vadit lidem s nízkým sebevědomím jako má avlaky. Sám nic v životě zjevně nedokázal.

Jmfjv

A d…..l je každý, kdo má jiný názor než Vy? A dle Vašeho názoru člověk, který má jiný názor je i vadný (nízké sebevědomí). Všimnul jste si, p. Koubo, jak jsou estéti nesnášenliví lidé se sklony k hulvátství? Váš příspěvek je toho dokladem.

Karel Kouba

Milý pane bezejmeny. Problém je, že jste to vůbec nepochopil. Váš názor vám nikdo nebere, mějte si jaký chcete. Možná si několikrát přečtěte a pak při troše dobré vůle pochopíte. Za to, že nemáte žádné sociální cítění nemohu. Jde o to, že ti zaměstnanci se snaží šířit dobrou náladu. Ano narozdíl od takových jako jste vy a avlaky, kteří jen hledáte nějaké spiknutí. Je mi úplně jedno jestli to udělali v pracovní době, nebo ve volném čase. Někde tady je příspěvek, že porušují opatření o pohybu. Jenže opět lhaní bez důkazů. Chce si to o tom něco zjistit. Jinak pro… Číst vice »

Zastání

Jenom k jedné větě, vytržené z kontextu: „Chtěli povzbudit, jako tisíce jiných“
No jen aby to spoluzaměstnanci, zatížení pracovním prostředím, testováním, § 209 ZP, ztrátou výkonů nevnímali přesně opačně 🙁

rtep

Jako cestující si za tohle klidně připlatím. Je to něco, co opravdu má smysl. Narozdíl od Vašich blbých keců.

Karel Kouba

Naprosto souhlasím. I já klidně připlatím a klidně dám i za avlaky, když je takový chudák.

RM89

@Avlaky vsichni, kdo jsme na videu, jsme prijeli ve vlastnim volnu a delali jsme to pro usmev i v takoveto tezke dobe. Nikdo za to nic nedostal, vsichni jsme si odvezli nova pratelstvi a spoustu zazitku z nataceni, takze neplivejte jed. Hezky zbytek dne.

Karel Kouba

Odemne máte palec nahoru. A vyřiďte těm, co jsou na videu, obdiv a ať neposlouchají ty, co po tom plivou. Nejsou sociálně vyspělí. Jo a těm děvčatům to sluší.

Avlaky

V tom případě to je v pořádku a jen tak dále

Lesan

Tancování OK, nejsem na takový věci, ale nikomu je neberu, ať tancují a pochlubí se, když je to teď in.
Jen ta hudba….proč se na to celosvětově vybrala zrovna taková hrůza? 😀

Anonymní alkoholik

Najděte si na youtube ,,Jerusalema” a najdete odpověď. Je to virální podobně jako před deseti lety Gangnam Style.

Lesan

Ano, vím co je to za hudbu, jen mi tahle přijde fakt hodně nudná a bez nápadu. Gangnam Style tedy taky nebyl zrovna výkvět kvality, ale byl aspoň rytmický, veselý.

150.516

Ten pocit, kdy je člověk rád, že už tam nepracuje 😀

Toníček

Ten pocit, když jsem dopil sklenici vody.

U_ČD_je_naoko_veselo

To jsou asi zaměstnanci s tarifní mzdou. A vedení, které si určitě smluváky navýšilo!

Insider

Vtipné je, že ani jedna z těch „tváří ČD“ už u ČD nepracuje 🙂

Honza

A na to jste prosím pěkně přišel kde?

Kraaaj

Koho myslíte těmi tvářemi ? Protože možná na par jedinců v tom videu všichni u CD pracuji

Šimon Kuchař

Ale ano. On v Praze. Jako vlakvedoucí letmo.

Josef Král

A ta dívka?

Šimon Kuchař

To se neříká 😉 Ale bydlí na sever od Phy.

Insider

Myšlena byla úvodní fotka

753.301

na titaniku se taky do poslední chvilky tancovalo…

Lukáš

Jim tam hrála ale i živá hudba, tihle tancovali bez ní.

medical_examiner

Tihle tancovali dokonce střízliví…a to už je na pováženou! 😂

Miroslav Zikmund

Dostali to příkazem

Jan Sůra

Můžete ten příkaz prosím poslat na info@zdopravy.cz? Pokud ne, tak běžte prosím jinam, díky.

Facepalm

Dovolím si vyjádřit přesvědčení, že příkazy k takovýmhle aktivitám bývají zřídkakdy písemné. Ale sám snad nevěříte tomu, že dospělí svéprávní lidé takovéhle věci dělají sami od sebe.

A. Mikulka

Neznáte Zikiho?

glosátor

Díky, úplně totéž, jen trochu jinými slovy, jsem chtěl napsat také = předběhl jste mě, tak vám jen aspoň přidám další „palec nahoru“.

medical_examiner

A volali do kuchyně co bude s večeří…😂