egoe-plus
Zprávy

Video: S otevřenými dveřmi měl problém i RegioJet. Firma vůz odstavila

Siemens Vectron. Foto: RegioJet
Siemens Vectron. Foto: RegioJet

Redakce Zdopravy.cz má k dispozici video pořízené ve vlaku RegioJetu mezi Starým Městem u Uherského Hradiště a Prahou, které ukazuje, že problém jízdy s otevřenými dveřmi může postihnout i soukromé dopravce.

RegioJet problém s dveřmi přiznal, podle vyjádření mluvčího firmy Aleše Ondrůje šlo o poruchu. „Během jízdy vlaku došlo bohužel u jednoho z vozů k závadě na blokovacím mechanismu dveří, který standardně brání otevření dveří při rychlosti vyšší než 5 km / hod. Podle všeho se jednalo o poruchu, která se objevila až ve chvíli, kdy byl spoj na cestě,“ uvedl Ondrůj.

RegioJet má podle něj tuto závadu zapsanou v evidenci hlášení závad. Vedoucí jízdy ji nahlásila podle Ondrůje už během jízdy a přijala potřebná opatření. „Vůz byl ihned po dojezdu do Prahy odstaven a závada odstraněna. Preventivně jsme také vůz zkontrolovali opětovně i minulý týden ihned po zaslání dotazu ohledně zmíněného videa a nebyl zjištěn jakýkoli problém,“ řekl Ondrůj.

VIDEO 1

VIDEO 2

https://https://www.youtube.com/watch?v=zB599KFJ5SM

Problém s jízdou s otevřenými dveřmi měly v minulosti České dráhy. Po loňské tragické nehodě České dráhy začaly s instalací světelných zařízení do vagónů s mechanickými dveřmi, která mají podobným situacím zamezit.

Video, které redakci poslal neznámý uživatel přes úschovnu z neexistujícího mailu, bude řešit i Drážní úřad. „Podnětem se budeme samozřejmě zabývat, jako tomu bylo i v jiných předchozích případech. Nejprve oslovíme dopravce, aby podal řádné vysvětlení k této situaci. Případné další kroky se budou odvíjet od vyjádření dopravce,“ řekl mluvčí Drážního úřadu Martin Novák.

Zdopravy.cz má k dispozici i protokol o kontrole Drážního úřadu v RegioJetu z dubna letošního roku. Kontroloři zjistili, že na na Smíchovském nádraží má RegioJet lokomotivu T212.1602, která nemá povolení k provozu v Česku.
Firma a Drážní úřad se ale rozchází ve výkladu, zda byla lokomotiva v době kontroly v provozu. Podle Drážního úřadu posunovala a byla tedy v provozu. „Jedná se o neprovozní posunovací lokomotivu, která je dlouhodobě odstavena a není nasazována do provozu ani využívána právě s ohledem na skutečnost, že probíhá vyřizování příslušné dokumentace. Tato skutečnost byla rovněž sdělena Drážnímu úřadu, že se jedná o vozidlo, které do vyřízení příslušné dokumentace není provozováno,“ řekl Ondrůj.

tagy
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Nikde se nepíše, že majitel videa kontaktoval obsluhu vlaku. Mně to připomíná novináře co natáčí nehody, ale obětem nepomůží. Stěžovatelé si musí uvědomit, že je to jen technika a kdyby přivolal obsluhu a obsluha to za pomocí stěžovatele zamknula tak by to bylo lepší.

Martin

Zřejmě ta posunovačka zase tak „neprovozní a dlouhodobě odstavená“ nebude, když byla nachytaná přímo při posunu…