dkv-spojujeme

Video: S otevřenými dveřmi měl problém i RegioJet. Firma vůz odstavila

Siemens Vectron. Foto: RegioJetSiemens Vectron. Foto: RegioJet

Redakce Zdopravy.cz má k dispozici video pořízené ve vlaku RegioJetu mezi Starým Městem u Uherského Hradiště a Prahou, které ukazuje,

Redakce Zdopravy.cz má k dispozici video pořízené ve vlaku RegioJetu mezi Starým Městem u Uherského Hradiště a Prahou, které ukazuje, že problém jízdy s otevřenými dveřmi může postihnout i soukromé dopravce.

RegioJet problém s dveřmi přiznal, podle vyjádření mluvčího firmy Aleše Ondrůje šlo o poruchu. „Během jízdy vlaku došlo bohužel u jednoho z vozů k závadě na blokovacím mechanismu dveří, který standardně brání otevření dveří při rychlosti vyšší než 5 km / hod. Podle všeho se jednalo o poruchu, která se objevila až ve chvíli, kdy byl spoj na cestě,“ uvedl Ondrůj.

RegioJet má podle něj tuto závadu zapsanou v evidenci hlášení závad. Vedoucí jízdy ji nahlásila podle Ondrůje už během jízdy a přijala potřebná opatření. „Vůz byl ihned po dojezdu do Prahy odstaven a závada odstraněna. Preventivně jsme také vůz zkontrolovali opětovně i minulý týden ihned po zaslání dotazu ohledně zmíněného videa a nebyl zjištěn jakýkoli problém,“ řekl Ondrůj.

VIDEO 1

VIDEO 2

https://https://www.youtube.com/watch?v=zB599KFJ5SM

Problém s jízdou s otevřenými dveřmi měly v minulosti České dráhy. Po loňské tragické nehodě České dráhy začaly s instalací světelných zařízení do vagónů s mechanickými dveřmi, která mají podobným situacím zamezit.

Video, které redakci poslal neznámý uživatel přes úschovnu z neexistujícího mailu, bude řešit i Drážní úřad. „Podnětem se budeme samozřejmě zabývat, jako tomu bylo i v jiných předchozích případech. Nejprve oslovíme dopravce, aby podal řádné vysvětlení k této situaci. Případné další kroky se budou odvíjet od vyjádření dopravce,“ řekl mluvčí Drážního úřadu Martin Novák.

Zdopravy.cz má k dispozici i protokol o kontrole Drážního úřadu v RegioJetu z dubna letošního roku. Kontroloři zjistili, že na na Smíchovském nádraží má RegioJet lokomotivu T212.1602, která nemá povolení k provozu v Česku.
Firma a Drážní úřad se ale rozchází ve výkladu, zda byla lokomotiva v době kontroly v provozu. Podle Drážního úřadu posunovala a byla tedy v provozu. „Jedná se o neprovozní posunovací lokomotivu, která je dlouhodobě odstavena a není nasazována do provozu ani využívána právě s ohledem na skutečnost, že probíhá vyřizování příslušné dokumentace. Tato skutečnost byla rovněž sdělena Drážnímu úřadu, že se jedná o vozidlo, které do vyřízení příslušné dokumentace není provozováno,“ řekl Ondrůj.

Tagy RegioJet
2 komentáře