Video: Fotbalový pohárový zápas přerušil průjezd parního vlaku

Průjezd vlaku během zápasu v Čiernom Balogu. Foto: FK Železiarne PodbrezováPrůjezd vlaku během zápasu v Čiernom Balogu. Foto: FK Železiarne Podbrezová

Spojení vlaku a fotbalového hřiště je ikonou Čiernohronské železnice, souběh jízdy a zápasu je spíše výjimečný.

Na první pohled to byl zcela banální zápas slovenského fotbalového poháru s předpokládaným výsledkem. Fotbalisté prvoligového klubu FK Železiarne Podbrezová zavítali na hřiště Čierného Balogu a jejich drtivé vítězství 12:0 zastínila částečně jiná událost: průjezd parního vlaku po hřišti.

Šlo o parní vlak Čiernohronské železnice, jejíž koleje vedou mezi hřištěm a tribunou. K podobnému souběhu jízdního řádu s termíny zápasu tu často nedochází, a tak se záznam z průjezdu dostal i do hlavního vysílacího času televizních zpráv na Slovensku.

Vynútená prestávka! Ako je známe, v Čiernom Balogu je na ihrisku železnica, cez ktorú aktuálne prechádza lokomotíva, ktorou sa aj priviezli hostia z Podbrezovej,“ popsal například 16. minutu zápasu server Onlajny.com.

Podle ředitele Čiernohronské železnice Aleše Bílka jsou situace, kdy jede vlak během zápasu, spíše výjimečné. Zápasy místního Tatranu Čierny Balog totiž začínají obvykle až v 17 hodin, poslední vlak směr Doboroč odjíždí ve 14 hodin. „V běžném provozu k těmto situacím dochází například u zápasu dorostenců nebo když si někdo objedná mimořádný vlak,“ řekl Bílek.

Fotbalisté Podbrezové přijíždějí na zápas s Tatranem Čierny Balog. Foto: FK Železiarne PodbrezováFotbalisté Podbrezové přijíždějí na zápas s Tatranem Čierny Balog. Foto: FK Železiarne PodbrezováPrůjezd vlaku během zápasu v Čiernom Balogu. Foto:  FK Železiarne Podbrezová

Fotbalový klub z Podbrezové se rozhodl vlak využít i pro cestu hráčů a realizačního týmu na samotné hřiště. „V minulosti jsme takto vozili hráče a diváky na derby do Hronce, Valaskej a Osrblie, kvůli špatnému stavu trati je ale provoz omezen,“ dodal Bílek.

Na trati ve směru na Dobroč byl letos zastaven provoz, důvodem bylo zatarasení dráhy developerem.

Tagy Čiernohronská železnice
23 komentářů