Letecké společnosti Letectví

Více letů na Sibiř. S7 přidá další frekvenci na lince z Prahy

A320neo společnost S7 Airlines. Foto: Letiště Praha
A320neo společnost S7 Airlines. Foto: Letiště Praha

Ruská letecká společnost S7 Airlines rozšíří od léta příštího roku nabídku spojení mezi Prahou a Novosibirskem. Do města na řece Ob bude nově létat třikrát týdně.

Oznámilo to Letiště Praha na svém webu. Nové spojení bude v provozu každou středu v období od 29. dubna do 21. října 2020 a doplní stávající nabídku letů v pondělí a v pátek.

Na linku bude aerolinka i nadále nasazovat Airbus A320neo v konfiguraci pro 164 cestujících. S7 jsou jediným dopravcem, který do Prahy létá výhradně s A320neo.

Cestující využívají tuto linku kromě přímého spojení také k přestupům v síti S7 Airlines přes Novosibirsk například do Irkutsku, Vladivostoku či Hongkongu. Let z Prahy trvá šest hodin, zpět 6 hodin a 30 minut.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gogo

Více letů na Sibiř, nedá mi se nezeptat: budou letenky jenom tam nebo i zpáteční?

libertarianball

Mají stylové barvy (y)

Y.K.

Více letů na Sibiř? Kvůli demostracím? 😉

Ale trochu vážně, nečekal bych že se taková destinace dá naplnit pro tři rotace týdně. Zajímavé.

totoCZ

Novosibirsk je přestupní destinace do Asie, i když ne uplně top pohodlná. Když človek šetří, tak se to dá 🙂 Maj třeba linku do BKK. Podobně jako s Uralem se dá dostat levně do Beijingu přes SVX. Je to v klidu, když člověk ví, co dostane. Jídlo tam je, dá se to zkousnout 😉 Akorát ty přestupy.. Jednou v noci jsem tam čekal 1 hodinu na oficýra v ušance, aby nás pustil do terminálu. (a akorát nezapomenout vyzvednout papírový lístek na checkinu, s QR kódem maj rusáci problém xD museli kvůli mně volat na centrálu a dostal jsem nějaký fejkový… Číst vice »

Y.K.

Jo to jo, zaujalo mě to jako přestupní bod. Něco takového jsem v hledáčku neměl.

totoCZ

PRG-BKK mě před rokem vyšlo na 22510RUB (7 953), což v té době bylo asi minimálně o 3 tisíce lepší, než co měli v nabídce ostatní. Standardně jsem tam létával za něco kolem 10-12k (Finnair, AF, Norwegian, UIA, dokonce i FDB byli takhle drazí), i víc.
Je to rok zpátky, dneska budou zas lepší nabídky (koukám do BKK Eurowings třeba). Cenově konkurovat umí a standard jako u TVS 😀

libor

Proč zase ta „Praha“? proč ne „Praha-jih“ (ČB), Praha-Východ (Pardubky), Praha-západ (KV)?

Michal

To myslis vazne? 😀

libor

jasně, že vážně… to snad ani jinak nejde

PetrN

Nebo „Vídeň-sever“