LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Velký návrat aerolinek na Ruzyň. Přímé spojení z Prahy je už do více než stovky destinací

Cestující na Letišti Václava Havla. Pramen: Letiště PrahaCestující na Letišti Václava Havla. Pramen: Letiště Praha

Začátek prázdnin přinesl v Praze i start úplně nových linek.

Zpět na článek
40 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vlasta

Jste všichni jedna velká pakaz.Vy,co jste se nechali svinstvem napichat i vy,co neustále komentujete a diskutujete o biologické zbraní,která žel utekla další pakazi z laboratoře když toto svinstvo vyvíjela.Kazdemu z vás bych pořádně zmalovala záda.

Pepa

Děkujeme za názor a posíláme klíčenku

Zdenek

Jo Vlastičko, máš recht…..

Viktor

V době Delta covid je to přesně to co nutně potřebujeme.

Jenda

Ano, po roce a půl potřebujeme už zase trochu žít. Pokud se bojíte, už jste si dávno mohl dát Pfizer, který má proti deltě účinnost 90 %.

Jakub P

14 dnů po druhé dávce, ke které se zdaleka ještě všichni dostat nemohli. (Podle aktuálních dat ji má aktuálně třetina populace, před 2 týdny to bylo určitě ještě o něco míň). Tohle vaše tvrzení (že už se mohli nechat očkovat všichni, kdo chtěli), bude pravdivé odhadem tak za 2-3 měsíce. (a i potom jen s přimhouřenýma očima, zatím není schválená vakcína pro děti a jsou a budou lidi, kteří mají pro očkování kontraindikaci)

Jakub P

Nemusel by to samozřejmě být problém, kdybychom byli jako země schopni adekvátně testovat, trasovat a karanténovat. A kdyby ti, kdo chtějí cestovat, k tomu přistupovali aspoň trochu zodpovědně, od výběru destinace, přes aspoň hrubý odhad rizika různých aktivit, po dobrovolnou izolaci a otestování se po návratu. Chápu, že lidi už chtějí cestovat, taky neplánuju zůstat zavřený v ČR, pokud nebudu muset (jen si osobně počkám na tu druhou dávku + 2 týdny). Ale i cestování se dá pojmout různě a bohužel nevěřím tomu, že většina lidí, natož státní správa, to udělá tak, aby se předešlo aspoň těm největším a nejsnáze… Číst vice »

Petr

Tohle je jeden z důvodu proč lidi ztratili důvěru ve vládní opatření. Chcete jet do Rakouska chodit po horách, zaplaťte si test (nebo radši 2). Chodit po Kauflandu můžete od rána do večera bez testu. Hromadná výroba bez přerušení a bez testů. Testy při návratu ze zemí, kde je situace výrazně lepší než u nás. Neuznávání očkování že zahraničí atd. Vím, že mnoho z toho už neplatí, ale spousta lidí už má toho „vašeho“ covidu plný zuby.

Jakub P

Jo, přesně tyhle nelogičnosti jsou jeden z hlavních důvodů, proč nevěřím, že se u nás podaří vyhmátnout ty opravdu rizikový přijíždějící (ať už cizince nebo vracející se našince, to je jedno) a otestovat je. Ten druhý hlavní důvod jste pojmenoval taky. Jsou to ti, pro které je to nějakej „váš“ Covid, kterýho maj plný zuby. Oni ho maj ve skutečnosti samozřejmě plný zuby v podstatě všichni a není vůbec divu. Jen někteří si uvědomují, že to není nějakej „váš“ Covid, ale že je to „náš“ Covid. Že je to problém všech. A že čím víc lidí nebude ochotných o tom… Číst vice »

RHood

No doufám, že takovéto prohlášení jste vydával každý rok před a v průběhu chřipkové epidemie. Nebo v době, kdy se začal čím dále tím více naších luzích a hájích opětovně šířit černý kašel, atd. Když jste nemocný, tak je to váš problém a problém vašich blízkých, bez rozdílu nemoci. Není to můj problém. Neuznávám žádnou „solidaritu“.

Jaaaa

To je ale „váš“ covid, ne náš. Já jsem ho sem nepřitáhl. Ale hasit to za vás musím.

Jakub

Byl jste jinde? Já ano, ještě větší bordel než u nás,

Jakub

Mám ho a stejně sedím doma, nutné se někam tlačit do ciziny je zbytečné…a pokud někdo nevydrží bez moře…???

Jen tak tak

To je argument jak noha. Loni se doma sedělo. Tento rok (po očkování!) taky máme podle vás. Budete to opakovat každej rok až do smrti? Jak to máte vy hysterky v plánu?

Embrosil

Myslite te delty, co je na urovni rymy a proto Britanie, prolezla deltou, rusi veskera omezeni od 19.7.?

Y.K.

Nechápu panikáře, ale vás taky nechápu. Víte co je Delta?
UK se dost promořila Alfou (tzv. britská varianta B.1.1.7 ), ta se po Vánocích stala dominantní i tady u nás. Delta je tzv. indická varianta B.1.617.2 a v UK právě nabíhá další vlna s rostoucím výskytem případů, právě kvůli mutaci Delta. Snad menší vlna, ale jedou nahoru.

Nevím jak jste přišel na to že ruší veškerá omezení:
https://www.gov.uk/guidance/covid-19-coronavirus-restrictions-what-you-can-and-cannot-do

Tomas

ale jo … uk vyhlasila, ze to od 19.7 snad otevre. ale ani zdaleka to neni tak jiste, jak rymickari tvrdi (chytili se toho jak slepky flusu)

Y.K.

Protože nikdo to nečte až do konce… 🙂

„The government will continue to monitor the data and the move to Step 4 will be confirmed one week in advance.“

Jen tak tak

A pro covid hysterky je to jako červená barva na býka. To by bylo, aby se začlo zase žít! Každému 5 respirátorů na hubu a zavřít do sklepa na dalších 30 let.

Jenda

Za 2 týdny. „Boris Johnson told the meeting he was “increasingly confident” that all social distancing rules will be removed on July 19 as planned.
The prime minister noted that despite the rise in Covid cases, the number of hospitalisations and deaths has seen “a much shallower growth”.“
https://www.thetimes.co.uk/article/bullish-sajid-javid-is-confident-covid-restrictions-will-end-on-july-19-l90857rzn

Jaaaa

Boris, kterej osobně může za to, že se mu Delta rozšířila po Británii, zase vyčerpává zdravotnický systém a zabíjí, by měl už konečně radši držet hubu.

Tomas

No .. Delta jim tam zatím nic nevyčerpává.

ale vypadá to, že má našlápnuto.

Y.K.

Jenže je rozdíl mezi rozvolňují a zcela ruší veškerá opatření. Také je rozdíl mezi England a UK. Stále to není potvrzené, stále sledují čísla delty a je to „podmínečné“.

Tomas

delta na urovni rymy neni, a to ani zdaleka. to jen tak naokraj. zruseni omezeni v uk od 19.7 rozhodne neni jiste.

a mimochodem, rymickari tvrdili i o puvodnim covidu, ze je to jen ryma … a jak to dopdlo

Kalanis

A účet za ekonomické a společenské škody má vyrovnat kdo?!

Raddie

Do švestek?

Petr Novotný

Na lince do Nice dříve létali ČSA… tak proč tam nelétají dál? Podle hesla vše lukrativní si vezme SW a po ČSA zbydou dluhy, které zaplatí kdo? Toto by měl soud o insolvenci vzít v úvahu.

Roman

A nezdá se vám výhodnější že ČSA na tuto linku prodává letenky (codeshare) ale nemá náklady s letadlem a uskutečněním letu jaka takového? V situaci kdy jsou v insolvenci je tohle právě nejlepší způsob jak vydělat peníze.

Petr Novotný

Je otázky, kolik tím vydělají. Provize z prodeje asi nebude veliká… A držet si takovou firmu jen na prodej letenek.. asi pitomost.

Y.K.

Moc ne, ale když to letí sami tak také zase tak moc ne, ač protočí mnohem větší balík. Dokonce mohou tratit, pokud nevyprodají letadlo, což u codeshare letenek není jejich problém.

Pochopitelně na to aby byli jen prodejce letenek, to je k ničemu, ale holt je proces se vyhrabat z toho covidového provozního dluhu, zvláště když letecká doprava pořád zdaleka není bez problémů s cestovními omezeními.

Y.K.

Vzhledem k tomu kolik mají ČSA letadel a stále jsou v insolvenci, což brzdí jakýkoliv rozvoj (rozvoj jsou výdaje), to není překvapení.

Petr Novotný

Není, jen narážím že vše co bylo lukrativní nebo orostě jen za něco stálo, bylo z ČSA vybrakované.

Tomas

a v cem je rozdil?

Roman

A kolik linek za den jste, podle vás, realizovat dvěma letadly? ČSA si drží lety na východ, kde vždy mělo lepší zisky než na západě.
Codeshare je v dané situaci ideální řešení. V situaci, kdy nemám vlastní letadlo, které na danou linku mohu použít aniž bych přišel o zisk jinde mate jen dvě možnosti. Sdílet náklady a nebo to neletat vůbec a přijít tak o vše.

Y.K.

Na většině normálních mezinárodních linek se dá vydělávat i prodělávat. Lukrativitu nedělá linka, ale majstrštyk linku vyprodat za všech okolností. Se dvěma letadly nemůžou stihnout více než 12 sektorů denně (a to s létáním i v noci), podle toho tedy vypadá to co létají.

Z codeshare mají příjmy a nemají potřebu navyšovat provoz, což teď (snadno) nemůžou a je to pro ně tedy docela vyprošťovací metoda.

Jenda

Do Nice doporučuju Lufthansa Group. Sice s přestupem, ale zase si můžete vybrat lepší čas (QS tam přilétá pozdě večer), libovolný den, a hlavně letenky u QS stojí dvojnásobek nebo dokonce i víc. Těch 6 ušetřených tisíc při cestě ve dvou se už na rozpočtu dovolené docela projeví i u tak drahé destinace jako Azurové pobřeží.

Pepa

SW 6200kc LH 5200kc to je at to počítám horem dolem rozdíl 1000kc

Tomāš

to už je levnější ten vlak z Moskvy…

Pepa

Tak na příští týden SW 6200kc LH10200 kc. A teorie o drahych SW je v …

Tomas

To je neustále… to jen pár „anti-sw“ hlupáčků furt vykřikuje, jak je SW/CSA drahej ..

.. a realita? tam kam lítá, je většinou tím nejlevnějším.