Velké omezení v Praze. Kvůli havarijnímu stavu zavírají Libeňský most pro auta i tramvaje

Libeňský most. Foto:Wikimedia CommonsLibeňský most. Foto:Wikimedia Commons

Dopravu v Praze od dnešní půlnoci až do odvolání výrazně zkomplikuje uzavření Libeňského mostu pro veškerý provoz automobilů i tramvají.

Dopravu v Praze od dnešní půlnoci až do odvolání výrazně zkomplikuje uzavření Libeňského mostu pro veškerý provoz automobilů i tramvají. Důvodem je jeho špatný stav.

Most přes Vltavu mezi Prahou 8 a 7 je dlouhodobě ve špatném stavu, kvůli kterému už přes něj například tramvaje mohly jezdit několik let jen třicítkou. Most zůstane otevřený jen pro pěší a cyklisty. O uzavření dnes rozhodlo vedení hlavního města.

Ropid už na svých stránkách zveřejnil plán, jak se změní doprava kvůli omezení, zatím jen na zítřek. Od soboty vejde v platnost trvalejší změna, kterou organizátor dopravy teprve zveřejní. Na klíčové stanice chce DPP nasadit zítra informátory.

Problém s mostem přichází v době, kdy na Palmovce probíhá jiné velké omezení a je zastavený provoz mezi Palmovkou a Bulovkou kvůli rekonstrukci tramvajové trati.

K rozhodnutí o uzavření se město rozhodlo poté, co nové měření ukázalo, že jedna z částí mostu se dostala do havarijní kategorie. Nejde o úsek vedoucí přes řeku, ale část směrem k Palmovce. Město chce most opravit už dlouho, narazilo ale na památkovou ochranu a čeká na rozhodnutí ministerstva kultury. Původní plány počítaly i se zbouráním kubistického mostu, nakonec se ale Praha rozhodla most opravit.

Nejde o jediné omezení v pražské MHD, které zítra nastane kvůli havarijnímu stavu. Kvůli špatnému stavu zastřešení veřejné pasáže (atria) mezi objekty České spořitelny a obchodního domu DBK, dochází k uzavření jižního vestibulu stanice metra Budějovická, a to včetně prostupů mezi severním atriem a jižní pasáží. Vstup tak bude možné pouze severním vestibulem.

Změny v MHD na pátek 19.1. kvůli uzavření Libeňského mostu podle jednotlivých linek

1
změna trasy a čísla linky : SÍDLIŠTĚ PETŘINY – … – Strossmayerovo náměstí – Vltavská (C) (předmostí Hlávkova mostu) – Štvanice (×) – Těšnov (×) – Florenc (B) (C) – Karlínské náměstí – Křižíkova (B) – Urxova – Invalidovna (B) – PALMOVKA
Linka číslo 1 je ve směru od Sídliště Petřiny ukončena v zastávce Palmovka (v Zenklově ulici) a dále pokračuje jako linka číslo 10 ve směru Sídliště Řepy.

6
změna trasy (odklon): ŠPEJCHAR – Sparta – Korunovační (Z) – Letenské náměstí – Kamenická – Strossmayerovo náměstí – Vltavská (C) – Pražská tržnice – Tusarova (Z) – Dělnická – U Průhonu (T) – Ortenovo náměstí – Nádraží Holešovice (C) (V) – Výstaviště Holešovice – Veletržní palác – Strossmayerovo náměstí – Nábřeží Kapitána Jaroše (T) – Dlouhá třída – … – KUBÁNSKÉ NÁMĚSTÍ

14
změna trasy (odklon): VÝSTAVIŠTĚ HOLEŠOVICE – Výstaviště Holešovice – Nádraží Holešovice (C) (V) – Ortenovo náměstí – U Průhonu (Z) – Dělnická – Tusarova (T) – Pražská tržnice – … – SPOŘILOV

25
změna trasy (odklon): BÍLÁ HORA – …– Strossmayerovo náměstí – Vltavská (C) (předmostí Hlávkova mostu) – Štvanice (×) – Těšnov (×) – Florenc (B) (C) – Karlínské náměstí – Křižíkova (B) – Urxova – Invalidovna (B) – Palmovka (B) (Z) – Palmovka (B) – Balabenka – … – LEHOVEC

94
změna trasy (odklon): SÍDLIŠTĚ BARRANDOV – … – Nádraží Holešovice – Ortenovo náměstí – U Průhonu (Z) – Dělnická – Tusarova (T) – Pražská tržnice – Vltavská (C) – Vltavská (C) (předmostí Hlávkova mostu) – Štvanice (×) – Těšnov (×) – Florenc (B) (C) – Karlínské náměstí – Křižíkova (B) – Urxova – Invalidovna (B) – Palmovka (B) (Z) – Palmovka (B) – Balabenka – … – LEHOVEC

156
Operativně posilována (v celé trase).

201
Operativně posilována (v úseku Nádraží Holešovice – Bulovka).

Náhradní doprava nebude zavedena. Most zůstane otevřen pro pěší a pro cyklisty.
Od zahájení denního provozu dne 20.1.2018 dojde k zavedení dlouhodobých výlukových opatření

Tagy Libeňský most
5 komentářů