Velké omezení na D10 kolem Brandýsa. Začne oprava povrchu, jeden most do října zmizí

Demolice mostu. Ilustrační foto: APB PlzeňDemolice mostu. Ilustrační foto: APB Plzeň

Řidiče na dálnici D10 a v okolí Brandýsa nad Labem čeká od příštího týdne velká omezení.  Ředitelství silnic a dálnic

Řidiče na dálnici D10 a v okolí Brandýsa nad Labem čeká od příštího týdne velká omezení.  Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začíná s opravou povrchu, Středočeský kraj postaví úplně nový most přes D10 u Brandýsa nad Labem.

Velké stavební akce budou znamenat omezení pro řidiče na dálnici i okolních silnicích. Most přes dálnici D10 na silnici II/101 mezi Brandýsem a Zápy, který současně slouží jako jedna z mimoúrovňových křižovatek na dálnici pro sjezd do Brandýsa nad Labem či na opačnou stranu směrem k Zápům zcela zmizí. „Bude od základů vystavěn nový most. Jak je patrné z povahy věci, silnice II/101 mezi Brandýsem a Zápy bude zcela neprůjezdná,“ uvádí městský úřad v Brandýse nad Labem na svých stránkách.

Samotné bourání bude znamenat na dvě noci úplné uzavření. První uzavírka proběhne mezi 17. 3. – 18. 3. (18:30 – 9:00), druhá 24. 3. – 25. 3. (19:00 – 9:00). Objízdná trasa povede přes Brandýs nad Labem a Starou Boleslav. Samotná silnice II/101 bude neprůjezdná už od 10.3. , pak se na týden ještě otevře.

Objízdná trasa pro silnici II/101 Brandýs –Zápy bude vedena ve směru z Brandýsa do Záp přes Dřevčice Ve směru ze Záp do Brandýsa po silnici II/101 k dálnici D10, sjezdem ve směru na Mladou Boleslav po dálnici D10 na sjezd č. 14 ve Stará Boleslavi a po silnici II/610. Objízdná trasa pro silnici II/101 ve směru ze Záp do Prahy (náhrada za uzavřený sjezd č. 10) bude ve směru ze Záp po silnici II/101 přes Mstětice do Jiren a pak po D11.

V Brandýse současně začne i od pondělí rekonstrukce kanalizace v ulici Zápská . Tato dopravní opatření budou mít vliv i na autobusové linky 346, 376 a 478, které pojedou objízdnou trasou. Demolice a stavba nového mostu má trvat osm měsíců, zakázku od Středočeského kraje získala Eurovia.

ŘSD na trase začíná s první velkou opravou na prvních kilometrech D10 z Radonic do Staré Boleslavi už během března. Práce mezi sjezdy Brandýs nad Labem a Stará Boleslav mají trvat tři až čtyři měsíce. Během těchto prací dojde po určitou dobu (odhad zhruba 5 týdnů) k uzavření sjezdu  14 Stará Boleslav v pravém jízdním pásu, tedy ve směru od Prahy. Současně už vypsalo ŘSD další zakázku na opravu úseku mezi Předměřicemi a Benátkami nad Jizerou za 159 milionů mezi kilometry 23,372-28,861. S opravou podle zadávací dokumentace ale počítá až příští rok.

 

Tagy Brandýs nad Labem D10 demolice mostu Středočeský kraj
4 komentáře