umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Silnice Stavebnictví

Velké omezení na D10 kolem Brandýsa. Začne oprava povrchu, jeden most do října zmizí

Demolice mostu. Ilustrační foto: APB Plzeň
Demolice mostu. Ilustrační foto: APB Plzeň

Řidiče na dálnici D10 a v okolí Brandýsa nad Labem čeká od příštího týdne velká omezení.  Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začíná s opravou povrchu, Středočeský kraj postaví úplně nový most přes D10 u Brandýsa nad Labem.

Velké stavební akce budou znamenat omezení pro řidiče na dálnici i okolních silnicích. Most přes dálnici D10 na silnici II/101 mezi Brandýsem a Zápy, který současně slouží jako jedna z mimoúrovňových křižovatek na dálnici pro sjezd do Brandýsa nad Labem či na opačnou stranu směrem k Zápům zcela zmizí. „Bude od základů vystavěn nový most. Jak je patrné z povahy věci, silnice II/101 mezi Brandýsem a Zápy bude zcela neprůjezdná,“ uvádí městský úřad v Brandýse nad Labem na svých stránkách.

Samotné bourání bude znamenat na dvě noci úplné uzavření. První uzavírka proběhne mezi 17. 3. – 18. 3. (18:30 – 9:00), druhá 24. 3. – 25. 3. (19:00 – 9:00). Objízdná trasa povede přes Brandýs nad Labem a Starou Boleslav. Samotná silnice II/101 bude neprůjezdná už od 10.3. , pak se na týden ještě otevře.

Objízdná trasa pro silnici II/101 Brandýs –Zápy bude vedena ve směru z Brandýsa do Záp přes Dřevčice Ve směru ze Záp do Brandýsa po silnici II/101 k dálnici D10, sjezdem ve směru na Mladou Boleslav po dálnici D10 na sjezd č. 14 ve Stará Boleslavi a po silnici II/610. Objízdná trasa pro silnici II/101 ve směru ze Záp do Prahy (náhrada za uzavřený sjezd č. 10) bude ve směru ze Záp po silnici II/101 přes Mstětice do Jiren a pak po D11.

V Brandýse současně začne i od pondělí rekonstrukce kanalizace v ulici Zápská . Tato dopravní opatření budou mít vliv i na autobusové linky 346, 376 a 478, které pojedou objízdnou trasou. Demolice a stavba nového mostu má trvat osm měsíců, zakázku od Středočeského kraje získala Eurovia.

ŘSD na trase začíná s první velkou opravou na prvních kilometrech D10 z Radonic do Staré Boleslavi už během března. Práce mezi sjezdy Brandýs nad Labem a Stará Boleslav mají trvat tři až čtyři měsíce. Během těchto prací dojde po určitou dobu (odhad zhruba 5 týdnů) k uzavření sjezdu  14 Stará Boleslav v pravém jízdním pásu, tedy ve směru od Prahy. Současně už vypsalo ŘSD další zakázku na opravu úseku mezi Předměřicemi a Benátkami nad Jizerou za 159 milionů mezi kilometry 23,372-28,861. S opravou podle zadávací dokumentace ale počítá až příští rok.

 

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jirka

A když už jste u těch omezení tak 10.,11., a ráno 12. března se uzavře I/48 u Příbora.
http://www.pribor.eu/obcan-1/aktuality/d48-rybi-muk-rychaltice-uplna-uzavirka-silnice-i-48-ve-dnech-1032018-1232018-1756cs.html
I když kamiony mají plánovanou jinou trasu, očekávám, že objízdná trasa bude hodně ucpaná.

Berda

No tak to je úžasný, fakt. To načasování. takže v jednu dobu budou dělat najednou D11 u Prahy, D10 mezi Brandýsem a Starou Boleslaví a I/12 v Běchovicích. To znamená, že od Kolína je to na dojezd do Prahy konečná, hlavní proudy i všechny objízdné možnosti jsou v kýblu, zůstává stará hradecká 611 a pro masochisty ještě černokostelecká I/2. Tak to potěš koště…

Johnny Gomez

Musi se to opravit… Treba D7 Praha-letiste – Slany se optavovala 3 sezony a je v perfektnim stavu i po nekolika zimach… a v prubehu oprav se taky tvorily kilometrovy kolony a taky vsichni nadavaly ze platel dalnicni znamku za patkovani na dvou proudovce misto za dalnici… ale.stalo to za to.!

yaakov666

Jo, to nacasovani je skvele, to vymyslel superikvac.

Partneři

Škoda transportation
podcast