Doprava ve městě Infrastruktura Silnice

Velká uzavírka na jihu Prahy začíná. TSK spouští další část oprav Vídeňské

Vídeňská ulice ve směru do centra. Foto: TSK
Vídeňská ulice ve směru do centra. Foto: TSK

Řidiče jezdící do Prahy po Vídeňské ulici čeká od 4. června velké omezení. Po dvou letech se na důležitou silnici vrací stavební stroje. Technická správa komunikací hl. města Prahy začíná s další etapou rekonstrukce, během které uzavře úsek od ulice K Zeleným domkům až po kruhový objezd u Obchodního centra Kunratice v ulici Dobronická.

Půjde o kompletní opravu povrchu vozovky i chodníků v Kunraticích. Uzavírka ovlivní individuální automobilovou dopravu i nákladní a veřejnou dopravu. Objízdné trasy povedou po Kunratické spojce nebo přes ulice Jalodvorská a Libušská. Autobusy úsek objedou ulicí K Zeleným domkům nebo přes Zálesí, Štúrovu a Libušskou ulici.

Dopravní omezení na takto frekventované komunikaci nejsou pro nikoho příjemná, nicméně jsou pro zajištění bezpečnosti prací nezbytná. Snažíme se ale vyjít vstříc jak projíždějícím, tak místním. Rozdělili jsme celou stavbu na dvě etapy, a ačkoli nebude možné projet celým úsekem, během první etapy umožníme vjezd bez omezení alespoň do ulic K Ústavu a Jihočeská,“ řekla Barbora Lišková z Technické správy komunikací.

Největší komplikace očekává TSK během prvních dnů uzavírky, zejména na příjezdu do Prahy ráno. „Odpolední špička nebývá tak komplikovaná, protože doprava se rozloží do delšího časového úseku. Důležité bude, aby se řidiči včas rozhodli pro svoji objízdnou trasu. Dojedou-li až do místa omezení na kruhový objezd v Kunraticích, pak lze očekávat, že tam ztratí hodně času. V opačném směru si zase budou muset objízdnou trasu zvolit například už na magistrále, kdy místo opravy objedou přes sjezd z dálnice D1 na Chodově nebo na Háje,“ dodala mluvčí.

Mapa uzavírky Vídeňské ulice. Foto: TSK
Mapa uzavírky Vídeňské ulice. Foto: TSK

Veškeré práce by měly být dokončeny nejpozději do konce září. Zakázku získala společnost Eurovia CS za 37,4 milionu korun. „Na 760 metrů dlouhém úseku srovnáme vozovku a zajistíme nový živičný povrch, chodníky budou z betonové dlažby a osadíme je i novými žulovými obrubníky. Kromě toho opravíme poškozené uliční vpusti, přeložíme stožár a kabely veřejného osvětlení a přisvětlíme přechody pro chodce. Prosíme všechny řidiče, aby respektovali dopravní značení v daném úseku a svou cestu si dopředu naplánovali,“ uvádí Iveta Štočková, tisková mluvčí Eurovia CS.

Dopravní omezení:

Automobilová doprava

Doprava do Kunratic ve směru z Prahy bude vedena po objízdné trase ulicemi Jalodvorská, Libušská a Dobronická. Místní dopravní zátěž bude přenášet ulice K Zeleným domkům.

Objízdné trasy směr Jesenice:

z oblasti Braníka, severní části Krče a Michle: Jižní spojka – Brněnská – Na Jelenách – Kunratická spojka – Vídeňská
z oblasti jižní části Krče: Vídeňská – vpravo Jalodvorská – vlevo Libušská – Kunratická spojka – Vídeňská
z oblasti Lhotky: Zálesí – vpravo Štúrova – Libušská – Kunratická spojka – Vídeňská
Objízdné trasy směr Praha centrum:

od Jesenice: Vídeňská – vpravo Kunratická spojka – přímo Kunratická spojka a dále dle uvážení po vyšší komunikační síti Prahy 11
z oblasti Hrnčíř: K Labeškám – vpravo Kunratická spojka a dále po vyšší komunikační síti Prahy 11
z oblasti Kunratic: Dobronická – vpravo Libušská – přímo Libušská – Štúrova a dále po vyšší komunikační síti Prahy 4
z oblasti Písnice: Libušská – Štúrova a dále po vyšší komunikační síti Prahy 4
z oblasti Modřan a Kamýku: Meteorologická – vlevo Libušská – Štúrova a dále po vyšší komunikační síti Prahy 4
MHD

Směr Praha centrum od Šeberáku: linky 193 a 203 budou vedeny po trase K Libuši – vpravo K Zeleným domkům – vpravo Vídeňská a dále po své trase.

Směr Kunratice: linky 193 a 203 budou vedeny po trase Vídeňská – vlevo K zeleným domkům – vlevo K Libuši a dále po své trase

 

19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vojtěch

A souvisí tyto opravy nějak s buspruhem ve Vídeňské?

Karásek

Ulice K Zeleným domkům je už teď zralá na off-road, tak doufám, že jí po té opravě Vídeňské také dají do kupy.

Martin S.

Ano, po opravě Vídeňské by měla začít rekonstrukce.

kolkol

Tak 4 měsíce jsou v pohodě. Horší jsou obce jako Běchovice-Újezd, které se rozhodly že budou Českobrodskou patlat už navěky, aby se tam lidi jednou provždy odnaučili jezdit. (A druhou rukou blokují přeložku téže silnice, jakož i stavbu nové trasy silnice 101.)

Ondra

Naopak, Běchovice jsou v pohodě, protože tam obslužnost zajišťují vlaky s taktem 15minut ve špičce. Do Kunratic není jiná možnost dopravy než po silnici.

náhodný kolemjdoucí

Rád bych připomněl, že je logická blbost, zároveň nadávat na katastrofální stav českých vozovek a na objížďky. Třeba v Německu mívají silnice (na české poměry) perfektní povrch, zato s krásnou žlutou cedulí „UMLEITUNG“ se tam člověk setkává často. Buďme rádi, že poslední dobou máme prachy na tolik staveb a oprav.

Martin

Navíc tento úsek byl již myslím loni nebo předloni uzavřený kvůli opravě křižovatky Vídeňská x K Zeleným domkům. Nešlo to udělat najednou?

Marek Sourak

Takhle si na tom kamaradicci prece vydelaji vic 🙂

nms

Taky si říkám, ten úsek je ve špatném stavu už nějakou dobu. No – asi nešlo, dokážu si představit tu byrokratickou mašinérii, co každou opravu provází. Není to jen o penězích. Ale dělat to 4 měsíce – au, au … a co takhle udělat to jen přes letní prázdniny? No, dobře, tak nešlo, no … už mlčím.

Jiří Kocurek

Outázkou je, zda se bude dělat jen nový povrch, nebo dojde i na výměnu veškerých inž. sítí pod vozovkou.
To pak přijdou takové radosti jako výstavba provizorního vodovodu, přepojení budov na provizorní vodovod. Vybourání starého vodovodu a položení nového. A s kanalizací je to ještě pomalejší.

Martin S.

Dojde k přestavbě i inženýrských sítí, kvůli kterým se to hlavně dělá. 😉

nms

Dnes jsem tudy jel – cedule hlásá 4.6 – 30.8. To je fakt, nebo už mám vlčí mlhu?

Ivan Rozler

760 metrů se bude opravovat 4 měsíce…

Jackub

Taky nechápu a taky mě to dráždí… :-/

Marek Sourak

A v Japonsku by to bylo za den hotove…

Jackub

Odpověď je jednoduchá – u nás „se nechce“… 😉😏

Sch

Vozovka je za týden vyfrezovana a obnovena, týden na opravu kanálu a obrub, dlazdeni se dělá za provozu a kabely VO o víkendu s kyvadlovým provozem. 4 měsíce by měla trvat Sterboholska za provozu, ta se ale opravuje půl roku již 4 sezóny po sobě.

Jiří Kocurek

Jistě, nechce se. Stavební zákon se mění 3x až 4x do roka, studium zabere hodně času a pak… no každý hejhula tomu rozmí víc než vy a pořád posloucháte hraběcí rady, nadávky, urážky (a někdy i vyhrůžky) a holedbání, jak by to hejhula udělal líp. Kdyby se mu chtělo. Je poledne, na stavbě nikdo není a soudruh by je všecky na míste seřezal, jak si to dovolují odejít na oběd – za Hitlera by museli makat pořád, to by byla jiná. I tohle uslyšíte. A pak se tady divíte, že se někomu nechce. Bodejť by se chtělo – mnozí raději… Číst vice »

Martin S.

+ veškeré inženýrské sítě, chodníky, přilehlé komunikace…