Velká uzavírka na jihu Prahy začíná. TSK spouští další část oprav Vídeňské

Vídeňská ulice ve směru do centra. Foto: TSKVídeňská ulice ve směru do centra. Foto: TSK

Řidiče jezdící do Prahy po Vídeňské ulici čeká od 4. června velké omezení. Po dvou letech se na důležitou silnici

Řidiče jezdící do Prahy po Vídeňské ulici čeká od 4. června velké omezení. Po dvou letech se na důležitou silnici vrací stavební stroje. Technická správa komunikací hl. města Prahy začíná s další etapou rekonstrukce, během které uzavře úsek od ulice K Zeleným domkům až po kruhový objezd u Obchodního centra Kunratice v ulici Dobronická.

Půjde o kompletní opravu povrchu vozovky i chodníků v Kunraticích. Uzavírka ovlivní individuální automobilovou dopravu i nákladní a veřejnou dopravu. Objízdné trasy povedou po Kunratické spojce nebo přes ulice Jalodvorská a Libušská. Autobusy úsek objedou ulicí K Zeleným domkům nebo přes Zálesí, Štúrovu a Libušskou ulici.

Dopravní omezení na takto frekventované komunikaci nejsou pro nikoho příjemná, nicméně jsou pro zajištění bezpečnosti prací nezbytná. Snažíme se ale vyjít vstříc jak projíždějícím, tak místním. Rozdělili jsme celou stavbu na dvě etapy, a ačkoli nebude možné projet celým úsekem, během první etapy umožníme vjezd bez omezení alespoň do ulic K Ústavu a Jihočeská,“ řekla Barbora Lišková z Technické správy komunikací.

Největší komplikace očekává TSK během prvních dnů uzavírky, zejména na příjezdu do Prahy ráno. „Odpolední špička nebývá tak komplikovaná, protože doprava se rozloží do delšího časového úseku. Důležité bude, aby se řidiči včas rozhodli pro svoji objízdnou trasu. Dojedou-li až do místa omezení na kruhový objezd v Kunraticích, pak lze očekávat, že tam ztratí hodně času. V opačném směru si zase budou muset objízdnou trasu zvolit například už na magistrále, kdy místo opravy objedou přes sjezd z dálnice D1 na Chodově nebo na Háje,“ dodala mluvčí.

Mapa uzavírky Vídeňské ulice. Foto: TSK

Mapa uzavírky Vídeňské ulice. Foto: TSK

Veškeré práce by měly být dokončeny nejpozději do konce září. Zakázku získala společnost Eurovia CS za 37,4 milionu korun. „Na 760 metrů dlouhém úseku srovnáme vozovku a zajistíme nový živičný povrch, chodníky budou z betonové dlažby a osadíme je i novými žulovými obrubníky. Kromě toho opravíme poškozené uliční vpusti, přeložíme stožár a kabely veřejného osvětlení a přisvětlíme přechody pro chodce. Prosíme všechny řidiče, aby respektovali dopravní značení v daném úseku a svou cestu si dopředu naplánovali,“ uvádí Iveta Štočková, tisková mluvčí Eurovia CS.

Dopravní omezení:

Automobilová doprava

Doprava do Kunratic ve směru z Prahy bude vedena po objízdné trase ulicemi Jalodvorská, Libušská a Dobronická. Místní dopravní zátěž bude přenášet ulice K Zeleným domkům.

Objízdné trasy směr Jesenice:

z oblasti Braníka, severní části Krče a Michle: Jižní spojka – Brněnská – Na Jelenách – Kunratická spojka – Vídeňská
z oblasti jižní části Krče: Vídeňská – vpravo Jalodvorská – vlevo Libušská – Kunratická spojka – Vídeňská
z oblasti Lhotky: Zálesí – vpravo Štúrova – Libušská – Kunratická spojka – Vídeňská
Objízdné trasy směr Praha centrum:

od Jesenice: Vídeňská – vpravo Kunratická spojka – přímo Kunratická spojka a dále dle uvážení po vyšší komunikační síti Prahy 11
z oblasti Hrnčíř: K Labeškám – vpravo Kunratická spojka a dále po vyšší komunikační síti Prahy 11
z oblasti Kunratic: Dobronická – vpravo Libušská – přímo Libušská – Štúrova a dále po vyšší komunikační síti Prahy 4
z oblasti Písnice: Libušská – Štúrova a dále po vyšší komunikační síti Prahy 4
z oblasti Modřan a Kamýku: Meteorologická – vlevo Libušská – Štúrova a dále po vyšší komunikační síti Prahy 4
MHD

Směr Praha centrum od Šeberáku: linky 193 a 203 budou vedeny po trase K Libuši – vpravo K Zeleným domkům – vpravo Vídeňská a dále po své trase.

Směr Kunratice: linky 193 a 203 budou vedeny po trase Vídeňská – vlevo K zeleným domkům – vlevo K Libuši a dále po své trase

 

Tagy oprava Vídeňské Technická správa komunikací TSK
19 komentářů