Velká přestavba v Brně se blíží, Dornych se uzavře 12. března

Ulice Dornych. Autor: Magistrát města BrnaUlice Dornych. Autor: Magistrát města Brna

Po středeční diskusi na magistrátu se v Brně začíná rýsovat podoba dopravních opatření během přestavby ulic Dornych a Plotní v

Po středeční diskusi na magistrátu se v Brně začíná rýsovat podoba dopravních opatření během přestavby ulic Dornych a Plotní v centru. V rámci projektu za 1,2 miliardy korun dojde mimo jiné k přesunu tramvajové tratě z Dornychu do Plotní a rekonstrukci veřejných ploch v okolí. Ulice Dornych bude přestavěna na kapacitní komunikaci, naopak Plotní by se měla zklidnit. Práce začnou průzkumnými vrty ještě v únoru.

„Uzavírka Dornychu od ulice Svatopetrská po křižovatku s ulicí Zvonařka je naplánována od 12. března. Od té doby bude tato lokalita průjezdná jen po ulici Plotní, průjezd zde bude zachován jedním pruhem v každém směru. Dočasné značení se bude postupně přizpůsobovat průběhu stavby,“ uvedl náměstek primátora pro oblast investic Richard Mrázek.

Po Dornychu nebudou jezdit ani tramvaje, do Komárova pojede náhradní doprava. „O podrobných výlukových opatřeních budeme informovat prostřednictvím všech informačních kanálů Dopravního podniku města Brna, počítáme také s nasazením informátorů na přestupní uzly,“ doplnil generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek. Tramvaje nahradí provizorní autobusová linka x12, doprava se rozloží i mezi další spoje, které budou vedeny Masnou ulicí.

Na Dornychu se bude pracovat více než rok na kompletní rekonstrukci inženýrských sítí a stavbě nové silnice, která bude mít dva pruhy v každém směru. Staveniště bude rozděleno na čtyři úseky, na každém z nich bude pracovat samostatná skupina dělníků. Po dokončení Dornychu se přesunou na Plotní, celkově přestavba potrvá 2,5 roku. Zakázku získaly firmy IMOS Brno, Strabag a Dopravní stavby Brno, investory jsou město, jeho dopravní podnik, Teplárny Brno a Ředitelství silnic a dálnic.

Tagy brno Dornych Plotní
8 komentářů