Velká hra o vedení ČD začíná. Na úterní radě se čekají změny v představenstvu

Šéf ČD Pavel Krtek ve vlaku z Dillí do Agry. Foto: ČDŠéf ČD Pavel Krtek ve vlaku z Dillí do Agry. Foto: ČD

V úterý se podruhé sejde dozorčí rada Českých drah v novém složení pod taktovkou předsedy Petra Moose. A nepůjde o

V úterý se podruhé sejde dozorčí rada Českých drah v novém složení pod taktovkou předsedy Petra Moose. A nepůjde o formální zasedání. Naopak, očekává se zemětřesení ve složení představenstva firmy. Ve hře je přitom hned několik variant od odvolání celého představenstva, přes rošádu na jednotlivých postech, až po vyhazov vybraných manažerů.

Podle informací deníku Zdopravy.cz je nejčastěji skloňovanou (a nejpravděpodobnější) variantou přesun současného předsedy představenstva Pavla Krtka na post místopředsedy, který má na starosti ekonomiku a finance. Tím by byla zachována personální kontinuita směrem k zahraničním věřitelům. O finance drah se Krtek staral už před svým nástupem na nejvyšší post.

Na Krtkovo místo by pak nastoupil do čela drah Miroslav Kupec, který má dnes jako člen představenstva na starosti techniku, servis a majetek. V minulosti byl vrchním přednostou Depa kolejových vozidel. Z představenstva modré skupiny by naopak měli být odvoláni Martin Bělčík (ekonomika, informatika) a místopředseda Ludvík Urban (regiony, integrace). Oba jsou považováni za zástupce ČSSD. Na jejich nástupce by mohlo být vypsáno výběrové řízení.

Předseda dozorčí rady Petr Moos nechtěl chystané změny ani naznačit, jistota tak bude až po zasedání rady.

Tagy České dráhy dozorčí rada personální představenstvo
19 komentářů