Vedení Smartwings opustili hlavní akcionáři, Šimáně s Vikem už nejsou v představenstvu

Boeing 737 MAX 8 společnosti Smartwings při odletu z Brna. Foto: Pavel Rája / ČedokBoeing 737 MAX 8 společnosti Smartwings při odletu z Brna. Foto: Pavel Rája / Čedok

Smartwings nově vede Jiří Jurán.

Největší tuzemská letecká společnost má nové vedení. Z vedení společnosti Smartwings odešli její hlavní akcionáři, kteří ve vedení firmy dlouhodobě působili: Jiří Šimáně a Roman Vik. Nahradili je Jiří Beneš a Michal Stašek.

Smartwings o personální změně informovaly na svých stránkách. Předsedou představenstva byl zvolen Jiří Juráň. Výměna vedení přichází v době, kdy se řeší prodej firmy izraelské společnosti Israir. Podle notářského zápisu byl proti změně čínský akcionář, který má necelou polovinu akcií.

„Oba se rozhodli po mnohaletém úspěšném působení ze statutárního orgánu společnosti odejít. Oba odchází poté, co společnost pomohli vyvést, po období covidu, z nepříznivé ekonomické situace a znovu ji vrátit k ziskovému hospodaření,“ uvedla firma v tiskové zprávě.

Cílem provedené změny je podle Smartwings narovnání pozice představenstva a vlastníků společnosti tak, aby odpovídala standardnímu mezinárodnímu uspořádání manažersko-vlastnické struktury a umožnila správu a řízení společnosti při rozdělení výkonné a vlastnické funkce.

Jiří Beneš působí ve Smartwings přes jedenáct let, od roku 2014 vede společnost Smartwings Poland. Michal Stašek působí ve Smartwings sedm let jako finanční manažer. Do Smartwings přišel ze společnosti Čedok, a.s., kde zastával stejnou pozici.

Tagy smartwings
30 komentářů