umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Infrastruktura Silnice

Ve Znojmě otevřeli po třech letech část obchvatu, 725 metrů chybí

Stavba obchvatu Znojma. Foto: ŘSD
Stavba obchvatu Znojma. Foto: ŘSD

Řidičům začala od víkendu sloužit první část obchvatu Znojma na silnici I/38. Ta zatím příliš nesníží objem tranzitní dopravy přes město, protože chybí jeho pokračování. Další tři úseky se začnou stavět nejdříve za dva roky.

Mám radost, že poprvé v historii znojemského obchvatu je některá z jeho částí zprovozněna v předtermínu. Konkrétně o 17 dní dříve,” komentoval otevření nové silnice starosta Znojma Jan Grois.

Zprovoznění 3,5 kilometrů dlouhé části znojemského obchvatu je důležité pro dokončení celé severní smyčky, která povede k výraznému odlehčení dopravní zátěže a k odklonu dopravy z historického jádra Znojma. Úsek od kasárenské po únanovskou křižovatku zahrnuje celkem 48 stavebních objektů, 5 mostů v průměrné délce 55 metrů a 3 mimoúrovňové křižovatky.

Mapa severního obchvatu Znojma. Foto: ŘSD
Mapa severního obchvatu Znojma. Foto: ŘSD

K dokončení celé severní smyčky nyní zbývá postavit posledních 752 metrů silnice. Ředitelství silnic a dálnic nyní čeká na vyřízení všech potřebných povolení k pokračování stavby. ŘSD se za pomoci znojemské radnice podařilo dosáhnout dohody se spolkem Obchvat, která stávající trasu blokovalo.

„Výsledkem našich jednání je společný návrh memoranda ohledně vzájemného postupu při dokončení severní smyčky obchvatu. Memorandum je na stole a mám za to, že obě strany mají snahu dovést jednání do úspěšného konce,” říká Grois.  Teprve po dokončení celé části severního obchvatu budou auta ve směru z Jihlavy na Brno jezdit zcela mimo centrum města, auta z Jihlavy na Rakousko se vrátí z obchvatu na stávající hlavní silnici až jižně od historického centra.

 

11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Přemek

A kde je těch zbývajících 752 m? Nikde na mapě to nevidím. Možná s nulou na konci?

malej-jarda

Ne. Už roky je postavena i další část, jen po sporu se spolkem Obchvat končí v zahrádkářské kolonii.
Mapa https://mapy.cz/s/gedamuguso Dobře je to vidět na letecké mapě.

Přemek

Na zápraží krize je to dobrá zpráva, tu dostavbu bude ale muset financovat Kellner, pokud si pospíší a nepřijde o svá aktiva dříve než by řekl švec.

Démon

Nevím z čeho se radují, momentálně je to k ničemu

jirka

no neni to k smíchu? 🙂

malej-jarda

Hlavně v Kuchařovicích a Suchohrlích se smějí všichni, jímž se pod okny výrazně zvýšil tranzitní provoz. 🙁

Démon

no to těžko. tam to po 408 už objíždí dnes

Ryk Mat

Opět jedna ukázka strašlivé úřednické namyšlenosti a zpupnosti, bez které ŘSD nedokáže fungovat. Úředníci z ŘSD nikdy nejednají, vždy zarytě setrvávají na svých bezohledných a chybných stanoviscích a odmítají jakoukoli diskuzi. K tomu se chovají nanejvýš arogantně, ty kdo s nimi nesouhlasí urážejí a pomlouvají. Měl by být vybudován nový silniční úřad se zaměstnanci bez předchozí praxe ve státní správě a ŘSD by pak mělo být rozpuštěno a jeho úředníkům by měl být vystaven zákaz práce ve státní správě na dobu od deseti do dvaceti let (dle zastávané pozice).

kik

Co vím z fóra tak ve Znojmě s e o trase obchvatu vědělo roky. Ale členové spolku Obchvat si tam v zahrádkářské kolonii postavili často na černo místo chat domy…. A pak se divte tomu že se staví na zadní….. Jejich nemovitost totiž klesne v ceně a budou mít po klidu…. A o tom to celé je…

2701

A co tedy spolek Obchvat dostal za to, ze ustoupi?

Martin z Moravy

To jistě denník Zdopravy.cz zjistí.

Partneři

Škoda transportation
podcast