egoe-plus
Autobusy Doprava ve městě

Ve Zlíně budou jezdit další autobusy Iveco

Iveco Urbanway (12 m). Autor: Ibou69100 – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27139409
Iveco Urbanway (12 m). Autor: Ibou69100 – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27139409

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO) uzavřela smlouvu se společností KAR Group na dodávku celkem osmi nízkopodlažních autobusů značky Iveco pro provoz v krajském městě a okolí. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Půjde celkem o sedm autobusů řady Urbanway a jeden Crossway Low Entry. Vozidla budou do Zlína a Otrokovic dodávána postupně koncem letošního roku a v prvním čtvrtletí roku 2021.

Nové autobusy potřebujeme k obnově vozového parku. Vůz Crossway Low Entry bude umožňovat kromě využití v linkovém provozu MHD rovněž výuku autoškoly, tedy vzdělávání uchazečů o získání nebo rozšíření řidičského oprávnění nebo o jiné zdokonalování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň. Všechna vozidla z této zakázky budou mít délku 12 metrů. Novými autobusy bude ve vozovém parku DSZO nahrazen stejný počet vyřazovaných vozů roků výroby 2000–2004.

Autobusy budou vybaveny klimatizací kabiny řidiče a prostoru pro cestující. Celková cena zakázky bez DPH činí 47,2 milionu korun. DSZO pořizuje autobusy z vlastních prostředků. Nové autobusy budou dodávány do Zlína v období od prosince 2020 do března 2021. V provozu se budou objevovat na všech autobusových linkách v síti MHD DSZO.

Autobusový vozový park DSZO je v současnosti tvořen 35 linkovými vozy a jedním autobusem pro výuku autoškoly. Z toho sedm autobusů je článkových o délce 18 metrů.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Nezbedney

F

pozorovatel

Obnova vozového parku až po 20 letech – no, je vidět že duch Baťů ve Zlíně stále působí a vede místní k tomu, aby neplýtvali zbytečně: předpokládám, že ani ta vyřazovaná vozidla nebudou v takovém stavu, že by nějakým „autobusovým šílencům“ nestála za odkup a zachování pro nějaké „šotoušsko-historické“ jízdy.

Roiman4

Hodne trolejbusu slo smerem na vychod pred nekolika lety a doted pry jezdi. Takze si myslim, ze se u nas o to dobre starali 😁

Tomáš Ramert

Ano, ve Zlíně je dobrá údržba vozidel 😁

Kirak

Supr

svojsin

Nádhera