Ve Staré Boleslavi končí omezení kvůli stavbě obchvatu, na D10 půjde najíždět oběma směry

Úpravy kruhového objezdu u D10 ve Staré Boleslavi. Foto: KSSSKÚpravy kruhového objezdu u D10 ve Staré Boleslavi. Foto: KSSSK

Práce se přesunou na Boleslavskou ulici.

Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje dokončila hlavní práce na stavbě nové křižovatky u Staré Boleslavi. Pro řidiče a cestující to znamená, že od dnešního večera bude možné využívat exit na dálnici D10 z obou směrů. Dosud bylo možné najíždět jen ve směru na Prahu.

O změně informovali silničáři na svém facebookovém profilu. „Práce se nyní přesunou do Boleslavské ulice směrem do centra, budou také probíhat přípravné práce na větvi okružní křižovatky, kterou bude připojena na nový obchvat,“ uvedla krajská správa na facebooku.

Od dnešního večera se tak otevře i most přes D10 u Jaselských kasáren, bude tak možné jet opět i ze Staré Boleslavi na Mladou Boleslav.

Minimálně do 16. září  bude naopak omezen provoz po Boleslavské ulici. „ Dojde zde ke zúžení do jednoho pruhu, přičemž povoz bude řízen kyvadlově semafory. Zúžení se bude měnit podle postupu prací. Každopádně, průjezd už bude ve všech směrech možný. Počítejte ovšem s kolonami zejména ve špičkách.“ uvedla radnice Brandýsu nad Labem – Staré Boleslavi na svých stránkách.

Všechny autobusové linky se v pondělí 8. srpna vrátí na své pravidelné trasy po nových komunikacích. Pouze pro linky 379, 667 a 670 bude zrušena zastávka Na Panském.

Stavba obchvatu začala minulý rok. Za 84,5 milionů korun odvede dopravu od dálnice D10 k silnici II/331 do Mělníka. Zakázku získala společnost Strabag. Obchvat má městu ulevit od dopravy, bude měřit tři kilometry. Na trase vzniknou tři úrovňové křižovatky, na jedné z nich v ulici Třebízského bude v rámci bezpečnosti světelná signalizace včetně přechodu, vzniknou také protihlukové stěny.

Tagy D10 II/610 Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje Stará Boleslav
5 komentářů