Ve Francii mají poprvé vyjet soukromé rychlovlaky, dodá je Talgo

Nová vysokorychlostní jednotka pro Le Train. Foto: TalgoNová vysokorychlostní jednotka pro Le Train. Foto: Talgo

Nový dopravce míří zatím do segmentu vlaků mezi regionálními centry.

Španělský výrobce kolejové techniky Talgo podepsal dohodu na dodávku vysokorychlostních vlaků pro francouzského soukromého dopravce Le Train. Ten se má stát prvním soukromníkem na síti francouzských vysokorychlostních železnic.

Talgo oznámilo podpis v tiskové zprávě. Nové vysokorychlostní jednotky budou vycházet z platformy Avril a budou uzpůsobeny provozu ve Francii.

Le Train je novým dopravcem ve Francii, který loni v závěru roku získal licenci pro provoz. Už loni začal soutěžit dodavatele nových vlaků. Vítězem se stalo Talgo.

První smlouva počítá s dodávkou až deseti jednotek. Talgo řeší s dopravcem i možnost údržby ve Francii, konkrétně v Nové Akvitánii. První jednotky se mají vyrábět ještě letos ve španělském závodě v Rivabellosa v provinci Álava v Baskicku.

Le Train v první etapě počítá s nasazením vlaků na linky na západě země. Chce například spojit Bordeaux a Nantes přes Tours. „Díky přístupu Talga budeme mít vlak vyvinutý na míru, který nabídne unikátní komfort cestujícím,“ řekl Alain Getraud, šéf Le Train.

Tagy Le Train Talgo Talgo Avril VRT vysokorychlostní tratě ve Francii
Žádné komentáře