cargo

V Ryanairu začaly padat hlavy za rušení letů. Firmě přes komplikace přibyli cestující

B737, foto: RyanairB737, foto: Ryanair

Velké potíže Ryanairu mají první oběť ve vedení firmy. Na post provozního ředitele rezignoval Michael Hickey, z funkce odejde do

Velké potíže Ryanairu mají první oběť ve vedení firmy. Na post provozního ředitele rezignoval Michael Hickey, z funkce odejde do konce října. Ve firmě je přitom třicet let.

„Za posledních třicet let přispěl mimořádně k úspěchu Ryanairu, zejména v oblasti kvality a bezpečnosti i samotného provozu,“ řekl  šéf Ryanairu Michael O’Leary.

Hickey nastoupil na post provozního ředitele v únoru 2014, v Ryanairu patří už k „veteránům“. Ve firmě je od roku 1988, kdy firma měla necelých půl milionu cestujících a lehce přes tři sta zaměstnanců. Dlouho se věnoval hlavně údržbě letadel, kterou mě ve firmě na starosti.

Hickey odchází poté, co firma musela zrušit lety více než 700 tisícům cestujících. „Bude těžké ho nahradit, proto jsme vděční,  že zůstane ve firmě na postu poradce svému následovníkovi. Bude také dohlížet na nové projekty na údržbu letadel,“ uvedla firma v prohlášení.

Největší potíže se Ryanairu podařilo uhasit, firma oznámila zrušení dalších letů až do příštího jara. Ve firmě se mluví o stávce palubního personálu, O’Leary se minulý týden omluvil pilotům za některé své výroky.

Ryanair ale v září přes rušení letů dál rost, za září stoupl počet cestujících o 10% na 11,8 milionů korun, obsazenost letadel stoupla na 97%. Růst nastal i přes to, že firma v září a říjnu zrušila 2100 letů.  Zajímavější ale bude sledovat vývoj v dalších měsících.

Tagy Ryanair
2 komentáře