egoe-plus
Doprava ve městě Infrastruktura Silnice Stavebnictví

V Přerově začala stavba silniční estakády přes železniční koridor

D55 poblíž Pravčic. Autor: Lakky – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48769607
D55 poblíž Pravčic. Autor: Lakky – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48769607

Ředitelství silnic a dálnic dnes zahájilo stavbu přemostění železničního koridoru v Přerově silnicí I/55, které má v budoucnu sloužit jako přivaděč k dálnici D1. Stavba má v první řadě odstranit úzké hrdlo na průtahu městem, které představuje dnešní podjezd pod tratí.

„Jde o investicí, která sníží dopravní zátěž podjezdu pod železniční tratí díky výstavbě nové dvoupruhové estakády. Výrazné zlepšení dopravní situace přinese také rozšíření Polní ulice na čtyřpruh,“ uvedl generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Náčrtek budoucí estakády v Přerově. Pramen: ŘSD
Náčrtek budoucí estakády v Přerově.
Pramen: ŘSD

Hlavním stavebním objektem je právě nová, téměř 560 metrů dlouhá estakáda, mimoúrovňově převádějící silnici I/55 přes stávající železniční trať a místní komunikace. Most o dvaadvaceti polích začíná v sousedství stávající komunikace I/55, překlene dráhu a stočí se nad nezastavěné území. Napojí se na frekventovanou Polní ulici. Estakáda bude opatřena protihlukovou stěnou.

Hotovo má být za 2,5 roku, stavba vyjde na 360 milionů korun bez DPH. Přerov patří k největším městům, kterým chybí obchvat. Tím má být po dostavbě dálnice D1, která v tomto úseku bude totožná s D55.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Radim Cenek

To „ČD“ v názvu stavby znamená, že dotčený kus koridoru patří národnímu dopravci (aby bylo co prodat, až zase dojdou peníze), nebo je to jen mystifikace ze strany silničářů?

petr.r

spíše ten projekt je z roku 2005 tehdá některý tratě opravovalo, udržbu atd čd a jestli neměly právě ten usek na starosti. Ale je to divný, kdybys to nenapsal já bych si toho nevšim, ale MD?

LK

Bez teto mimourovnove krizovatky by ale i pri hotove D1 byly v Prerove zacpy. Jen je otazka, z jakeho duvodu se tato cast neresila drive a dosud bylo ticho po pesine.

petr.r

Mně je divný, že nájezd je jen od zlína, když bude D1 vcelku, tak auta pojedou od zlína po dálnici a jestli pojedou za přerov, tak stejnak pojedou podjezdem.

petr.r

aspon mají dělníci co dělat, když D1 se zase zastavila.