Zprávy

V pražské integrované dopravě je nový dopravce: busem ze skupiny ÖBB

Vozidlo ČSAD České Budějovice s označením busem. Pramen: Jikord
Vozidlo ČSAD České Budějovice s označením busem, ilustrační foto. Pramen: Jikord

Do Pražské integrované dopravy se s příchodem dubna zapojil nový dopravce. Je jím společnost ČSAD Autobusy České Budějovice, která jezdí pod obchodní značkou „busem“. Jihočeskou firmu vlastní rakouská společnost ÖBB-Postbus.

Busem bude celotýdenně vypomáhat se zajišťováním některých spojů linky 360 mezi Smíchovským nádražím a Sedlčany. „Jde o integraci dopravce, který už na dané trase jezdí (především dálkové linky z jižních Čech do Prahy) a pomůže nám tak posílit linku 360 bez nutnosti nárůstu dalších vozidel stávajícího dopravce,“ doplnil mluvčí organizátora ROPID Filip Drápal. Sedlčansko obsluhuje z Prahy především Arriva Střední Čechy.

Značka „busem“ je v Praze k vidění i na lince 194, jde ale o zápůjčku vozidel pro dopravce About me. Do pražské integrované dopravy je zapojeno 26 dopravců, „busem“ je dvacátým autobusovým dopravcem v systému.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
DRABADURA

Z jihu se nám sem cpe ÖBB s busama. Ze západu se nám sem cpe DB s Arrivou.
Může mě někco říct, kdy ksakru konečně taky ČD udělají low cost dopravce – ať už vlakového či i busoidního a pošlou ho na jih a západ – pěkně jim to tam taky vosolit? Na co sakra čekaj?

Georg

jestli nebude rozdil v tom, ze arriva je autobusovy podnik a postbus koupeny pred casem oebb taky – de facto to je rakouske „csad“.

cd v autobusovem byznyse nejsou ani v tuzemsku, tak jak by to asi udelaly? to je stejne jako kdybyste jim radil, aby vyrabely piana nebo varily pivo.

DRABADURA

Piána by jim poradil inteligent jako vy, ale schopný manažer, který chce zachovat ziskovost firmy hledá nové příležitosti, aby zajistil budoucnost firmy. Tomu vy samozřejmě nemůžete rozumět.

PetrB

Uzivit se v jiznich Cechach je pro dopravce cim dal tezsi. Zejmena, kdyz je potreba hromada autobusu ve spickach a v sedle jich je potreba hrstka. O vikendech jich potrebuje dopravce naproste minimum, kdyz konkretne na Pisecku jede jedina autobusova regionalni linka dopravce CSAD autobusy Ceske Budejovice (2 pary spoju) , jedna regionalni linka dopravce CSAD STTRANS (jeden par spoju) a jedna regionalni linka dopravce COMMET plus Tabor (jeden par spoju). Tak se nedivim, ze jde CSAD autobusy Ceske Budejovice i jezdit jinam. Porad lepsi jezdit jinde nez je nechat nekde stat jako napr. v Pisku na autobusaku.

HRPE

Jen si dovolím malou poznámku k článku. V pracovním týdnu se jedná o jeden spoj do Prahy ráno a jeden spoj z Prahy odpoledne. V sobotu a neděli to jsou dva spoje do Prahy a dva spoje z Prahy. Celý týden se díky zavedení těchto spojů potýká dopravce s velkými personálními problémy, aby vůbec dokázal spoje obsadit.