V Poděbradech začala stavba přístavišť pro parníky a malá plavidla

Labe v Poděbradech před výstavbou přístaviště. Pramen: ŘVCLabe v Poděbradech před výstavbou přístaviště. Pramen: ŘVC

Na obou přístavištích bude stání povolené až na 48 hodin zdarma, pomocí přístavní karty bude možné z odběrných sloupků čerpat elektřinu a vodu.

Ředitelství vodních cest (ŘVC) zahájilo v Poděbradech výstavbu veřejných přístavišť pro malá plavidla a lodě osobní dopravy.

Nové molo pro rekreační lodě bude umístěno na levém břehu, bude mít délku přes 72 metrů a umožní vyvázání až 14 malých lodí k sedmi šikmým výložníkům. Molo pro osobní lodní dopravu bude na pravém břehu, jeho rozměry budou 9 × 4 metry, podobná jsou už v Kolíně, Nymburku a Čelákovicích. Pro nástup a výstup cestujících z lodí budou sloužit dvě výškové úrovně mola. Vyvázat se budou moci lodě až do délky 85 metrů.

Na obou přístavištích bude stání povolené až na 48 hodin zdarma, pomocí přístavní karty bude možné z odběrných sloupků čerpat elektřinu a vodu. Obě mola budou osvětlena. Jejich konstrukce umožní jejich trvalé ponechání na místě i přes zimu, bezpečně mají odolat i největším povodním na Labi.

„Poděbrady jsou krásným lázeňským městem, které stojí za to navštívit. Turisté na malých lodích měli doposud problém s tím, kde svou loď zakotvit a vyrazit na břeh. To se ale teď změní,“ uvedl šéf ŘVC Lubomír Fojtů. Hotovo by mělo být na jaře příštího roku.

Stavební náklady činí u přístaviště pro osobní lodě 6,47 milionu korun, u přístaviště pro malá rekreační plavidla 26,35 milionu.

Tagy Labe Poděbrady přístaviště Poděbrady rekreační plavba ŘVC
Žádné komentáře