V Plzni začíná nová tramvajová výluka. Omezení potrvá do listopadu

Tramvaj ve Zbrojnické ulici. Foto: M. Pecuch / Plzen.euTramvaj ve Zbrojnické ulici. Foto: M. Pecuch / Plzen.eu

Opravou projde tramvajová trať Zbrojnická. Vodárna při akci vymění vodovod a kanalizaci.

V Plzni tento víkend začala první etapa rekonstrukce tramvajové trati Zbrojnická v Plzni. Hlavní omezení vypukne ve čtvrtek 16. května, kdy dojde k omezení dopravy až do listopadu.

Důvodem opravy je nevyhovující technický stav trati. Stavební práce potrvají do začátku listopadu, Investorem akce za více než 77 milionů korun jsou Správa veřejného statku města Plzně (SVSMP) a Vodárna Plzeň. Zakázku získala společnost Berger Bohemia.

Na náměstí Republiky od ulice Bedřicha Smetany do Františkánské ulice dojde k rekonstrukci tramvajového pásu. „Od Františkánské ulice až do Šafaříkových sadů pak proběhne rekonstrukce v celém uličním profilu, kdy kromě kolejí dojde i k výměně všech sítí, tedy vodovodu, plynovodu, kanalizace, veřejného osvětlení. Nové budou chodníky a také celá komunikace,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar. Podle něj město záměrně zvolilo termín oprav až po Slavnostech svobody tak, aby se práce stihly do adventu.

Výstavba je rozdělena do šesti fází, omezení dopravy nastanou od fáze číslo 2, tedy od 16. května. V druhé etapě, kdy bude montována kolejová spojka U Zvonu, bude uzavřena Pražská ulice, a to v úseku Anglické nábřeží – U Zvonu a v úseku U Zvonu – Masné krámy. Dále bude uzavřena Solní ulice v úseku Dominikánská – Sedláčkova, kde vznikne provizorní zastávka. V ulicích Dřevěná a Zbrojnická bude otočen směr provozu. Jednosměrný provoz bude zaveden v ulici Pallova.

Navýšení kapacity linky 12

Od uzavření Zbrojnické ulice povede trasa tramvajové linky číslo 2 od zastávky Radnice Slovany přes Světovar, náměstí Milady Horákové a dále po standardní trase linky číslo 1 až do provizorní zastávky v Solní ulici. Nově bude jezdit linka ½ v úseku Skvrňany – Bolevec. Linka číslo 4 zůstane beze změn.

Plzeňské městské dopravní podniky žádají cestující, aby dle možností využívali alternativních tras – trolejbusové linky po Americké ulici. V souvislosti s výlukou bude navýšena kapacita linky číslo 12.

Jednotlivé fáze stavby:

1. fáze: 11. 5. 4.00 hod. až 13. 5. 4.00 hod. – vytvoření kolejové spojky v Jízdecké ulici

2. fáze: 16. 5. 4.00 hod. až 21. 5. 4.00 hod. – montáž spojky u Zvonu

3. fáze: 21. 5. 4.00 hod. až 30. 6. 23.59 hod. – zahájení dlouhodobé tramvajové výluky

4. fáze: 1. 7. 0.00 hod. až 1. 11. 0.30 hod. – uzavírka Františkánské (bude ukončena dle postupu prací) + tramvajová výluka

5. fáze: 1. 11. 0.30 hod. až 4. 11. 4.00 hod. – demontáž kolejové spojky U Zvonu

6. fáze: 9. 11. 0.30 hod. až 11. 11. 4.00 hod. – demontáž kolejové spojky Jízdecká

Detaily k celé akci jsou na stránkách města.

Tagy Plzeň PMDP Zbrojnická
11 komentářů