V Plzni jde k zemi druhý z mostů přes Mikulášskou ulici

Snášení mostu přes Mikulášskou ulici v Plzni. Autor: SŽDCSnášení mostu přes Mikulášskou ulici v Plzni. Autor: SŽDC

Modernizace železničních mostů přes Mikulášskou ulici v Plzni dnes vstoupila do druhé poloviny. Poté, co byl v loňském uveden do

Modernizace železničních mostů přes Mikulášskou ulici v Plzni dnes vstoupila do druhé poloviny. Poté, co byl v loňském uveden do provozu severní z dvojice železničních mostů, začali dnes dělníci odstraňovat most jižní. Oba sloužily provozu více než sto let. Celá akce je součástí přestavby chebského zhlaví plzeňského nádraží.

Snášení mostu přes Mikulášskou ulici v Plzni. Autor: SŽDC

Snášení mostu přes Mikulášskou ulici v Plzni.
Autor: SŽDC

„Dosud nejnáročnější částí projektu byla nutnost urychlit výstavbu severního mostu, abychom ještě v zimním období mohli zahájit práce na jižním. To je nezbytné pro dodržení plánovaného srpnového termínu otevření Mikulášské ulice,“ uvedl manažer stavební společnosti Metrostav Roman Fuksa.

Snášení mostu přes Mikulášskou ulici v Plzni. Autor: SŽDC

Snášení mostu přes Mikulášskou ulici v Plzni.
Autor: SŽDC

Přes Mikulášskou ulici vedou z nádraží dva železniční mosty, ten severní dělníci zbourali už na jaře a místo něj postavili nový. Jeho nosnost v prosinci testovala vedle dalších strojů i parní lokomotiva řady 475. Nyní je na řadě výměna jižního mostu. Dle oznámení Plzeňských městských dopravních podniků bude kvůli tomu vyloučena celý tento týden v Mikulášské ulici tramvajová doprava.

Ukončení prací na jižním mostu se očekává v červenci, úplné otevření Mikulášské pak na konci letních prázdnin.

Tagy Mikulášská most Plzeň SŽDC
Žádné komentáře